Румунський погром

Румунський погром

Ще за дві хвилини до початку гри на НСК «Олімпійський» стався символічний епізод: розперезалися «ультрас» із Бухареста. Радикальні румунські фани вирвалися зі свого 38-го сектора нижнього ярусу й почали молотити київських уболівальників у сусідньому секторі. Заїжджих хуліганів швидко втихомирив і «прорідив» загін рідної міліції. Шкода, що спецназівці не могли вийти на поле, щоб укоськати футболістів «Стяуа» у їхньому ігровому пориві...

Є в Донецьку і хлопчики для биття...

Є в Донецьку і хлопчики для биття...

Напередодні нового старту «Шахтаря» у груповому турнірі Ліги чемпіонів усі звернули увагу на ту закономірність, що донеччани в першому груповому турнірі Суперліги жодного разу не зіграли унічию і не виграли на виїзді. І це свідчило не стільки про безкомпромісність, скільки про чітку градацію: нищівні поразки від грандів та перемоги над їхніми дублюючими складами й суперниками нижчого класу. А якщо врахувати, що в гостях гірники в Лізі чемпіонів не забивають з 2000 року, то результат римського матчу зовсім не виглядає несподіваним. Поразка з різницею у чотири м'ячі стала для «Шахтаря» четвертою в єврокубках.

Буде закон — буде і здоров'я нації

«УМ» уже повідомляла, що указом Президента було визначено конкретний термін на прийняття нової редакції життєво важливого «спортивного» закону — три місяці. І цими днями крига нарешті скресла: проекти нової редакції Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та Державної програми розвитку цих галузей на 2007— 2011 роки було підтримано Громадською колегією з фізкультури та спорту профільного міністерства.

Без мотивації, але з перемогою

Матч у курортній Рієці на узбережжі Адріатичного моря для молодіжних збірних Хорватії та України вже нічого не вирішував — перед тим обидві команди програли болгарам. Можливо, через кілька років гравці «молодіжок» двох країн заявлять про себе на клубному рівні чи навіть у національних збірних, але на сьогодні реальність інша: перспективу потрапити на Олімпаду через молодіжний чемпіонат Європи 2007 року залишила для себе команда Болгарії. Секрет її успіху — зірка італійської серії А Божинов плюс уважніше ставлення до молоді, ніж в Україні та Хорватії. Наш головний «відділ кадрів» таки припустився помилки, коли забрав у «молодіжки» Артема Мілевського. Адже в «Динамо» він ще матиме час для звершень, а ось зі збірною свого віку вже не виграє нічого, відповідно, не потрапить на Олімпійські ігри...

Грати треба головою!

Грати треба головою!

Коли команда виграє, негативні оцінки часто сприймаються неадекватно. Звісно, в царині футболу, де є досить дієвою віра у всілякі прикмети, результат матчу зі збірною Грузії вселяє в нас підстави для оптимізму. Адже відбіркову кампанію до чемпіонату світу, де ми потрапили у вісімку кращих, підопічні Олега Блохіна також почали з гри за «системою», взяли важливе очко в Данії й ледве виграли у казахів, а надалі здебільшого перемагали. Тобто уболівальникам може не подобатися зміст, але подобається результат. Цього разу «система» була інакша — ніби на «прохання публіки» національна команда стала менш закритою. Гра на зустрічних курсах з грузинськими друзями, багато з яких виступають за українські клуби, обернулася великою кількістю голів, але більше забили все ж господарі. Комусь здалося, що про вирішальний гол «синьо-жовтих» було домовлено заздалегідь, хтось говорить про невміння українців грати у відкритий футбол, тримаючи свої ворота на замку... Найважливіше ж зараз — відійти від кривих посмішок і подивитися на ситуацію з огляду на перспективи нашої команди у зустрічах із французами та італійцями, які й будуть вирішальними для здобуття путівки на Євро-2008.

Неаполітанський сюрприз від литовців

Неаполітанський сюрприз від литовців

Першої суботи вересня на полях Старого Світу розпочалися масові баталії відбіркового етапу нового чемпіонату Європи, фінал якої відбудеться у 2008 році на полях Австрії та Швейцарії. Українці спостерігали за стартом своїх основних конкурентів, бажаючи їм очкових втрат. Сюрприз не лише нашої групи, а й усього ігрового дня стався у Неаполі, де чемпіони світу італійці не змогли здолати литовців. Хоча для статистиків ця нічия не стала новиною. Вигравши світовий титул у 1982-му, італійці також провалили наступну відбіркову кампанію до Євро-84 й віддали путівку збірній Румунії під проводом Мірчі Луческу.

Чергове «закриття» Михайличенка

На жаль, перший випуск футбольної академії, яку створив Павло Яковенко, завершив свій «молодіжний» похід занадто рано. Спочатку футболісти молодіжної збірної України, якою зараз керує Олексій Михайличенко, поступилися болгарам у Києві — 0:3. А минулого уїк-енду остаточно втратили надію на перемогу в групі, коли болгари обіграли ще й хорватських ровесників.

Двоколісний рух до єдності

Перші дні осені важко уявити без велосипедної естафети, яка охоплює всі куточки України. Звичайно, наші дороги ще не ті, щоб мріяти про глобальний вітчизняний тур професіоналів, а ось для аматорів це чудова нагода долучитися до популяризації масової фізкультури та спорту. У цій царині взагалі ще нічого ліпшого не вигадали, ніж просто біг та велопробіги.

Пенальтисти й джентльмени

Наші представники в Кубку УЄФА мали величезне бажання відзначити свій вихід у основний раунд цього турніру перемогами і в національному чемпіонаті, де їм це не вдавалося у стартових чотирьох турах. Але три повноцінні очки зумів узяти лише «Чорноморець», який приймав «Зорю», натомість запорізький «Металург» задовольнився нічиєю.

Урок від зірок

Урок від зірок

Iдея проведення фестивалю «Спортивні ігри України» належить голові Комітету Верховної Ради з питань сім'ї, молоді та спорту Миколі Томенку. Такі масові заходи, без сумніву, потрібні, щоб звернути увагу суспільства на масову фізкультуру та спорт, через занепад яких під загрозою опинився генофонд нашої нації. За задумом, уславлені українські атлети, переможці Олімпіад та чемпіонатів світу, повинні «запалити» у молоді бажання займатися спортом. Інше питання, що ці «кроки до мас» потрібно організовувати так, щоб спроба викликати захоплення не призвела до розчарування. Скажімо, якщо у місце змагань зі стрітболу (вуличного баскетболу) або майстер-класу з греко-римської боротьби несвоєчасно підвезти щити чи килими, глядач може й не дочекатися початку дійства, а податися в найближчий «генделик» чи зал ігрових автоматів. А організованості можна повчитися хоча б і у відомих спортсменів. В'ячеслав Олійник, Інесса Кравець, Олена Садовнича, Денис Готфрід, Катерина Серебрянська та Світлана Лисянська у Черкасах продемонстрували дисциплінованість, жодного разу не спізнилися й старанно дали всім бажаючим уроки своєї майстерності.