Пенальтисти й джентльмени

30.08.2006

Наші представники в Кубку УЄФА мали величезне бажання відзначити свій вихід у основний раунд цього турніру перемогами і в національному чемпіонаті, де їм це не вдавалося у стартових чотирьох турах. Але три повноцінні очки зумів узяти лише «Чорноморець», який приймав «Зорю», натомість запорізький «Металург» задовольнився нічиєю.

Зустріч на березі Чорного моря була цікавою ще й тим, що у складі луганчан грали корінні одесити Мітерєв та Кирилов, при цьому перший ще недавно був улюбленцем чорноморської публіки. Підопічні Семена Альтмана мали беззаперечну перевагу, двічі втіливши її у голи ще до перерви. А «джентельменом вечора», як свідчать очевидці, став Сергій Шищенко. Наприкінці гри він виходив віч-на-віч із голкіпером, і хоч би як йому хотілося оформити дубль та зробити перемогу своєї команди розгромною, Сергій «зупинив» епізод і вибив м'яч у аут, побачивши, що хтось із гравців «Зорі» зазнав травми.

Відзначимо, що в цьому матчі дебютував на посаді головного тренера луганчан Володимир Безсонов. Наразі він відзначив, що в його підопічних є потенціал, але для його реалізації потрібно багато працювати.

Запоріжці в домашньому матчі проти сусідів із «Кривбасу» змушені були відіграватися — пенальті чітко реалізував Гігіадзе. На грузинський аргумент криворіжців господарі відповіли тим самим — ще до перерви із «точки» не схибив Квірквелія. Молодий наставник «МЗ» Сергій Ященко визнав після матчу, що основний тягар у його команді лежить на плечах 13-14 футболістів відповідного рівня, тож у Запоріжжі розраховують на плідну роботу під час майже двотижневої перерви в чемпіонаті (до 9-10 вересня).

Львівські  «Карпати» вдруге поспіль втрачають перемогу, маючи значну перевагу над суперником. На своєму стадіоні галичани не дали поважному донецькому «Металургу» втілювати настанову іспанського тренера Анхеля Алонсо на «контроль м'яча». Дебютанти «вишки» завдали 19 ударів по воротах проти 8 — у гостей, організували вчетверо більше гольових моментів (4:1), але не були у вирішальні моменти холоднокровними і майстерними, що й визнав після матчу сам наставник «Карпат». Найбільше ж підвів тренера його однофамілець Микола Іщенко, який із 11-метрової позначки пробив у поперечину воріт Юрія Вірта — корінного львів'янина, до речі. Нульова нічия залишила ці команди сусідами в середині турнірної таблиці.