Операція «Бурштин»: дубль два

Майже два тижні тому владі та правоохоронцям удалося тимчасово вгамувати пристрасті на нелегальних копанках бурштину в Маневицькому районі. Але це затишшя виявилося нетривким. Уже минулого тижня нелегальні старателі з Рівнещини знову масово посунули у волинські ліси, де сонячний камінь ще можна спокійно копати лопатою, не використовуючи дорогих помп.

Чиє діло «праве»?

Активіста «Правого сектору» 32-річного Дмитра Семена затримали нібито за здирництво, шантаж та хуліганство. При затриманні били та погрожували, однак, за словами постраждалого, конкретних звинувачень йому особисто так і не висунули. Проте три години Дмитро Семен провів у будівлі РВВС Комсомольського району, де йому повідомили про те, що його переводитимуть до СІЗО.

З вилами проти комбайнів

З вилами проти комбайнів

Вийти в поле, образно кажучи, «з вилами» жителі села Незабудине Солонянського району були змушені після того, як помітили, що соняшник у полі, яке складається з їхніх паїв, стали збирати невідомі комбайни. До цього люди безрезультатно намагалися протягом тривалого часу дізнатися, коли ж їм буде виплачено обіцяні гроші за користування паєм.

Обгоріла Мельпомена

Обгоріла Мельпомена

На Черкащині створено благодійний фонд «Черкаський театр», який має акумулювати всі добровільні внески на відбудову зруйнованого пожежею приміщення Черкаського драмтеатру імені Тараса Шевченка. Нагадаємо, «червоний півень» вдерся до театру 1 липня, про що «УМ» розповідала. Тоді було зруйновано двісті квадратних метрів покрівлі театру та глядацьку залу на шістсот місць.

І лихо відвести руками...

І лихо відвести руками...

...Ми розмовляємо з Сергієм по телефону, а фоном до розмови — дитячий гомін. Виявляється, то восьмирічна донька Софія втішається від катання на гойдалці, а ще, певно ж, від присутності тата. Зараз Сергій Продан удома, в Ромнах. Але з осені минулого року він, як і всі піротехніки Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби з надзвичайних ситуацій України, «вахтово» перебуває на Донбасі.

Бій на «Вервольфі»

Бій на «Вервольфі»

Поки Україна з тривогою стежить за подіями на сході, у Вінниці вирішили нагадати: будь-яка війна — жорстока і безглузда. Відтак відтворили бої більш ніж 70-річної давнини — часів Другої світової. Майданчиком «війни за склом» обрали колишню ставку Гітлера «Вервольф», розташовану за 12 кілометрів від Вінниці (урочище Кемпінг, смт Стрижавка).

Медколедж на карантині

Медколедж на карантині

Пристрасті щодо отруєння студентів Гайсинського медичного коледжу не вщухають. Адже настільки масового захворювання — у лікарню було госпіталізовано 78 учнів — в області ще не було. На лікарняних ліжках опинилися як мешканці гуртожитку, так і студенти, котрі живуть удома та винаймають житло.

Топонімічні пристрасті

«Декомунізувати» топоніміку Харкова виявилося непросто. Над цим проектом уже кілька місяців працюють, з одного боку, фахівці топонімічної комісії міськвиконкому, а з іншого — активісти громадської групи, до складу якої увійшли патріотичні організації та місцеві історики.

У Москві нас бачать...

Коли фірма «Акксонсофт» з київською пропискою вирішила розширити свій бізнес на терени Дніпропетровська, на перший погляд таке прагнення здалося цілком благородним. Адже співробітництво пропонувалося у рамках програми «Безпечне місто». Йшлося ж про встановлення високоточних відеокамер по всьому Дніпропетровську.