«Хоч я переконаний атеїст...»

«Хоч я переконаний атеїст...»

Життя радянської України в складі колишнього СРСР розкидало багатьох українців по просторах «нєоб’ятной родіни». Скажімо, прийшов час юнакам іти на військову службу — їх долю вирішувало союзне міністерство оборони, закидаючи новобранців здебільшого далеко за межі рідного дому. Випускники інститутів чи технікумів часто їхали працювати далеко від України.

Врізав дуба

Врізав дуба

Прес-служба поліції Вінниччини заявила про те, що завдано непоправної шкоди унікальному заповіднику — Національному парку «Кармелюкове Поділля». Оцінюють її в 15 мільйонів гривень. Лише протягом 2014 року там незаконно вирубали насадження на площі більш ніж 14 гектарів, знищивши шість тисяч заповідних дерев.

«Вибачте, пацани, що не можу зупинити цю машину...»

«Вибачте, пацани, що не можу зупинити цю машину...»

Депутати Волинської обласної ради одноголосно підтримали звернення до найвищих осіб держави щодо зняття обвинувачень iз бійців розформованої у листопаді 2014 року 51-ї Володимир-Волинської механізованої бригади.

«Блакитний» вогник для Ладижинки

«Блакитний» вогник для Ладижинки

У селі Ладижинка, котре є найбільшим в Уманському районі, не один рік мріяли про газифікацію. І дочекалися — нарешті в оселях селян заблимав «блакитний» вогник. Хоча вся країна нині переходить на альтернативні види палива, зручність природного газу, скажімо, в приготуванні їжі навряд чи в когось викликатиме сумніви.

Важка дорога до школи

Важка дорога до школи

Щоб потрапити до школи, дітям із села Буда-Макіївка Смілянського району треба не лише втомитися, а й змокнути під дощем, намочити ноги та змерзнути від холоду. Бо шкільний автобус, який повинен їх доставляти до навчального закладу в сусідню Макіївку, забирає школярів не з центру села, а далеко за ним. Аби туди дістатися, діти самотужки долають шлях від рідної хати аж за село.

Дзержинський у двох іпостасях

Процес перейменування топонімічних назв прогнозовано набув у Харкові форми затяжного скандалу. Спочатку в місті провалилися два раунди громадських слухань з цього питання. А потім активісти харківської топонімічної групи не погодилися з деякими змінами назв, що були прийняті на сесії міськради без урахування їхніх пропозицій.

Рятівний контракт

Нині Херсонський cуднобудівний завод «Паллада», що входить до складу ДК «Укроборонпром», готовий забезпечити роботою близько тисячі суднобудівників для виконання найбільшого за всю історію існування нашої країни контракту. Плавучий док українські суднобудівники будуватимуть протягом року.

Греція є всюди

Греція є всюди

На Херсонщині міжнародна група польських та українських археологів розкопала давньогрецьке поселення, засноване більше як дві тисячі років тому.

Таємниче поселення, знайдене в селі Республіканець, імовірно, було збудовано в II столітті до н. е. і розташовувалося неподалік від давньогрецької колонії Ольвія.

Вибори пройшли, Майдан залишився

Мешканці області, дехто ще в жахливому очікуванні, а дехто вже отримавши платіжки за комунальні послуги, зі сльозами хапаються за валідол, міцніші — «заспокоюються» добірними словечками на адресу влади. Усе своє обурення чимало людей почали виносити на Тарифний майдан, що у Вінниці залишився стояти й після виборів міського голови.