П'ять важливих хвилин із життя чоловіка,

П'ять важливих хвилин із життя чоловіка,

В анекдотах на домашніх днях народження неодмінно пролунає, наскільки важлива для появи дитини роль мами. А батько — то, мовляв, так, «п'ять хвилин роботи». При цьому ще й прокоментують, що «дурне діло — не хитре», бо роботи, вважай, немає майже ніякої. Із таким завданням може справитися мало не кожен зустрічний мужчина. Ось коли дитину на ноги треба ставити, о, тут річ інша, це вже святий обов'язок батька. Проте, як заведено казати, у кожному жарті є лише частка жарту. І ставлення до жінки як до головної складової в процесі народження дитини є хоч і традиційним, але не зовсім правильним. Адже не варто применшувати роль чоловіка.

Ой не стукай, серце

Рівне незабаром стане третім в Україні містом, де лікарі проводитимуть операції з шунтування серця — таку перспективу змалював перед журналістами міський голова Віктор Чайка.

Несплячі в Україні лікуються цибулею

Несплячі в Україні лікуються цибулею

Засоби боротьби з безсонням різняться залежно від природи вашої недуги. Не хотіти спати ви можете через психологічне напруження, наприклад, коли боїтеся проспати. Або через медичні проблеми — ускладнення від різних хвороб, починаючи від астми і закінчуючи простою нежиттю, гігієнічні — наприклад, коли людина спить уривками і не дотримується режиму сну. Буває навіть спадкове безсоння. Отож найперше з'ясуйте, якого роду «неспання» вас мучить. Іноді, щоб гарно заcнути, достатньо просто встановити правильний режим сну, тобто лягати спати щодня в один і той самий час. Якщо це не допомагає, є інакші рецепти від безсоння. Сьогодні пропонуємо вашій увазі народні засоби при виснажливому тривалому безсонні.

Принюхуйтесь. Це природно

Без чого неможливо жити? Без води. Без їжі. Без грошей — ну так, звичайно. Не замислюємось лише над тим, що робимо без усіляких зусиль з нашого боку, — про дихання. Жити можна по-всякому, без рук, без ніг і навіть без очей, а от зовсім не дихаючи — дійсно важко. Якщо, звичайно, ви не «простий український вампір»... Певно, й вам не раз говорили про те, що ви дихаєте неправильно. В давні часи лікарі ділили всі хвороби на три групи. Перші — виникають від неправильної свідомості, коли людина просто не знає, як жити у злагоді із власним тілом та матінкою-природою. Другі — від неправильного харчування. Треті — від неправильного дихання. Отже, правильно дихати — не менш важливо, ніж правильно харчуватись чи пити «правильну» воду.

13 нездорових міфів і раціональне харчування

13 нездорових міфів і раціональне харчування

Припустимо, без їжі можна прожити довше, ніж без води. Але чи правильно ми харчуємося? Хтось з'їдає вранці яєчню з шинкою та гарячий борщ надвечір — і може працювати цілий день. Комусь щохвилини подавай м'ясо. А є товариші-студенти, що живляться винятково холодними бутербродами, які запивають кока-колою. Тим часом саме харчуванням, стверджують санологи (тобто фахівців зі здоров'я людини), ми можемо примножити або своє здоров'я або, навпаки, кількість хвороб.

Вода не до пуття

Вода не до пуття

Те, що воду з наших кранів краще не пити ні сирою, ні навіть кип'яченою, вже зрозуміло багатьом. Біда водопровідної води в тому, що вона хлорована. Вбиваючи мікрофлору та шкідливу органіку — збудників тифу, холери тощо, хлор сам по собі стає ворогом нашого організму. І не так хлор, як сполуки, які утворюються, коли він поєднується із залізом водопровідних труб, органікою самої води, при кип’ятінні. Лікарі підозрюють, що хлорорганічні сполуки стають причиною близько тридцяти відсотків ракових захворювань кишечника та сечостатевої системи. Отож і виходить, що якщо на сімдесят відсотків наш організм складається з води, то й здоров’я на стільки ж залежить від того, яку воду ми вживаємо.

Прощавайте, голки та шприци?

Прощавайте, голки та шприци?

Ученим давно хотілося винайти такий засіб введенння ліків до організму людини, який би не шкодив внутрішнім органам і не викликав відрази у хворого. Пластир на шкіру — і жодних проблем! Ні тобі голок, ні шприців, ні гірких на смак пігулок. Але заковика полягала в тому, що шкіра не пропускає нічого ззовні. Це нормальна захисна функція покриву людського тіла. Але тепер вчені Каліфорнійського університету запевняють, що перехитрили природу. Більше того, їхній «пластирний» метод введення ліків уже зараз можна запроваджувати в медичну практику. На їхню думку, цей метод має багато переваг. По-перше, далеко не всі препарати можна приймати через рот, бо частина з них просто розчиняється у шлунковому соку і не потрапляє у кровообіг. Уколи — теж не ідеальний засіб: це боляче, на місці частих уколів внутрішньом'язово місяцями потім не розсмоктуються ліки. По-друге, прийом лікувальних речовин через шкіру розвантажує печінку, нирки та інші внутрішні органи, і концентрації лікувальних препаратів при цьому значно менші. З пластиру препарат засвоюється не одразу, а поступово.

Цицерони в пелюшках

Цицерони в пелюшках

Ваша дитина весела, задоволена собою та світом, який її оточує? Вона почувається впевнено, спілкуючись з однолітками та дорослими? Здоров'я дитини, насамперед психічне самопочуття, неабияк залежить від того, чи правильно вона говорить. Зазвичай, на проблеми з мовленням дітей дорослі звертають увагу аж у школі, де, як-не-як, усім доводиться читати на швидкість, вчити напам'ять і декламувати віршики, де на вимову школярів звертає увагу логопед.

Грип прилипає

На Луганщині, за даними обласної санітарно-епідеміологічної станції, за другий тиждень нового року гострими респіраторними вірусними інфекціями захворіло відразу 13080 чоловік. Якщо брати стандартний показник — 39 випадків захворювання на 10 тисяч населення, — то поріг, за яким оголошується епідемія, в області вже подолано. Однак, очевидно, епідемія йде в наступ не суцільним фронтом, а окремими рейдовими угрупованнями. Тому її оголошено в 11 містах обласного підпорядкування з 17 і всього в шести районах з чотирнадцяти. До речі, в обласному центрі віруси ще не подолали епідемічного порогу, на превеликий жаль для місцевих двієчників. Якщо ж подивитися на перелік інших міст, можна помітити, що в першу чергу хворіють там, де особливо розвинені хімія з металургією.