Багато спиш? Перевір здоров'я

Настав період коротких літніх ночей. У природі це час активної праці. Великий світловий день теж має до цього спонукати, адже людина — дитина Сонця за своїми біоритмами. А на сон хилить не менше, ніж безсонячної зими. З чим би це могло бути пов'язано і як із цим боротись?

Хочеш курити — пий

Цьогоріч Всесвітня організація охорони здоров'я провела Всесвітній день без тютюну під девізом «Медичні працівники і боротьба проти куріння». На думку експертів, саме медики можуть переконати дорослих і підлітків кинути палити.

За даними ВООЗ, щороку близько п'яти мільйонів осіб помирають від причин, безпосередньо пов'язаних із курінням. В Україні — близько ста тисяч осіб. 42 відсотки всіх випадків передчасної смертi чоловіків у віці 35—69 років пов'язані з цією шкідливою звичкою.

Нудьгувати за тістечком — це хвороба

Як стверджують англійські лікарі, майже п'ятдесят відсотків людей починають їсти від нудьги, самотності чи надмірного стресу. За результатами опитування в одній із британських клінік, 43 відсотки людей сідають за їжу, щоб позбутись поганого настрою, повідомляє сайт http://likar.info. Причому чверть із них після того відчувають себе винними. Що, власне, не може не позначитись на їх самопочутті.

Що в назві — те і на язиці

Сьогодні від яскравих упаковок з ліками розбігаються очі. Назви — всі іноземного походження, та такі, що можна язик зламати. Щоб дізнатися про фармакологічне призначення кожного з препаратів, незручно щоразу звертатись до лікаря чи аптекаря. Але знати хочеться. Секрет швидкої розгадки, які ліки для чого, — у словоутворювальних елементах назви, пишуть у журналі «Наука і життя».

Біологічний годинник

Система органів людини працює у злагодженому ритмі. Мабуть, ви й самі помічали, що у певні години найкраще працює якийсь один із органів. За теорією біологічного годинника, у кожного з найважливіших органів є дві години протягом доби, коли він ніби домінує над рештою системи. А у наступні дві години працює, навпаки, на найнижчому рівні можливостей.

Дихайте глибше

Кажуть, що мало не 90 відсотків наших хвороб виникають через різноманітні стреси. Останніх, як відомо, не уникнути, а отже, треба зробити так, щоб вони минали без особливої шкоди для нашого організму. Для тих, хто часто нервує, втрачає над собою контроль і відчуває, що мізки просто лопають від напруги, — кілька порад.

Поки горить свіча...

У наш час повсюдного використання електрики про прості парафінові свічки згадуємо хіба що в церкві або пiд час романтичної вечері. Проте саме вони можуть бути надсучасними протимікробними засобами.

«Осінь» жінки

На початку вікової менопаузи, коли організм перебудовується, у жінок виникають різноманітні нейропсихічні, судинні, обмінні та ендокринні порушення, які, як правило, лікуються під наглядом лікаря з допомогою гормональної терапії.