Ортопедія душі

Ортопедія душі

Цю операцію — видалення молочної залози — переживає кожна десята жінка планети. Радикальний спосіб лікування раку неминуче позначається на психологічному стані жінки, її самопочутті. «Після операції я почувалася викинутою з життя. Я дивилась на людей, які сміються, ідуть у кіно, в театр, і мені здавалось, що я вже ніколи не зможу жити так, як ці звичайні київські перехожі», — розповідає президент громадської організації «Амазонки» Лариса Лопата.

«Охматдит» врятовано

«Охматдит» врятовано

Президент України Віктор Ющенко доручив міністру охорони здоров'я Миколі Поліщуку скасувати наказ про переїзд департаменту МОЗ до консультативної поліклініки української дитячої спеціалізованої лікарні. Вчора про це заявив заступник держсекретаря Маркіян Лубківський.

Лікарі «Охматдиту» на барикади не збираються,

«Ми не маємо права припиняти роботу, — каже завідуючий відділенням функціональної діагностики поліклініки Іван Сердюк, чиє господарство розташоване на п'ятому поверсі — саме цей поверх, можливо, віддадуть працівникам Міністерства охорони здоров'я. — До того ж нам досі не сказали навіть, які звільняти кабінети і куди ми маємо перебиратися». За його словами, у кабінетах, де стоїть апаратура, і так не досить вільно, а зганяти, приміром, лікарів 1-ї та 2-ї змін в один кабінет — просто варварство, оскільки з 12.00 до 14.30 зміни перетинатимуться...

«Жовтенятка»

«Жовтенятка»

«Дівчатка, на психотерапію!» — лагідно гукає майбутніх мам нянечка. Кімната для психотерапії відділення обладнана напрочуд зручними зеленими кріслами, з яких, якщо всядешся, і вставати не хочеться. Тут із жінками працює психолог, онде стоять телевізор і відеомагнітофон. У наступній кімнаті — сучасний кардіомонітор. Палати комфортабельні і симпатичні. Щоправда, «дівчата» казали, годують пріснувато, але на те й лікарняна їжа, щоб нічого гострого і нікому не зашкодити. «Я коли була вагітна, ладна була їсти навіть табуретки, — зітхає колега по перу. — А на манну кашу з тих пір узагалі не можу дивитись».

Цифра на колесах

Цифра на колесах

Автопробіг під назвою «Україна проти туберкульозу та онкозахворювань», у складі якого були цифрові рентгенапарати, дав дані, які, можливо, вплинуть на стратегію лікування сухот і раку молочної залози.

Найдовші черги стояли до цифрового мамографа, як зауважують учасники акції. Так, у Севастополі міністру охорони здоров'я України Миколі Поліщуку довелось особисто встановлювати процедуру прийому на мамографію.

Міністерство дітей не зобидить?

Міністерство дітей не зобидить?

Звістка про те, що відому на всю державу дитячу поліклініку «Охматдит» виселяють, залихоманила громадськість столиці після того, як міністр охорони здоров'я Микола Поліщук заявив, що перевести туди працівників МОЗ означає раціональніше використовувати площі, віддані під медицину.

Тендер назріває

Так нещодавно заявили представники Міністерства охорони здоров'я України, Державного департаменту з питань виконання покарань та Світового банку. Володимир Романів, керівник групи впровадження проекту «Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні», назвав це наступним «рубіжним» етапом і сказав: «Ми майже завершили підготовку тендерної документації, зокрема, у нас готові технічні специфікації на лабораторне обладнання за кількома компонентами проекту. Процедура закупівель дуже серйозна, передбачає всебічний аналіз». «Оскільки документація вже майже готова, скоро ми дамо у засобах масової інформації відповідне оголошення, після чого два місяці будемо приймати заявки. А відтак ще місяць відводиться на їх ретельний перегляд», — додав Володимир Романів.

Мистецтво пити пиво

Мистецтво пити пиво

Конкурс на кращий друкований матеріал, кращий теле- та радіорепортаж закрите акціонерне товариство «Укрпиво» оголосило ще у квітні цього року. «Ми зробили невелику «родзинку» цього року — започаткували конкурс для журналістів, знаючи, яку підтримку та увагу кожний з них приділяє нашій галузі, — сказала генеральний директор ЗАТ «Укрпиво» Галина Коренькова. — Завдяки їхній увазі, можу навіть сказати піклуванню, про пивну галузь та її здобутки знають люди».

Страждальці за партами

Страждальці за партами

Канікули закінчилися, пролунав перший дзвоник і школярі знову сіли за підручники. Хоча зараз великий вибір навчальних закладів від звичайних шкіл до гімназій і ліцеїв, і роклад робочого дня школяра буває різний, та все одно діти висиджують на заняттях сьогодні більше, ніж скажімо, двадцять років тому. Цьому сприяє п'ятиденний робочий тиждень, коли вісім уроків у старшокласників — звична норма. Можливо, тому, за різними підрахунками, від 15 до 25 відсотків різноманітних погіршень здоров'я виникає саме під час навчання у школі. Якими ж розладами здоров'я для дітей небезпечні шкільні заняття?