«Патогенний» Донець

«Патогенний» Донець

Чудовий Донець за тихої погоди. І хоча більшість місцевих птахів запросто перетне його в будь-якому місці, є на берегах найбільшої річки Донбасу такі краєвиди, яким і оспіваний Гоголем Дніпро позаздрить. А от чому нема підстав заздрити, то це санітарно-епідеміологічному стану Сіверського Дінця. Як повідомив заступник головного санітарного лікаря Луганської області Володимир Герус, у нинішньому році продовжує діяти розпорядження його шефа про заборону використання річки в рекреаційних цілях. «Не можна все-таки її назвати каналізаційним колектором, однак показники мікробного обсіменіння в десятки, сотні й тисячі разів перевищують нормативи. Ми висіваємо патогенну мікрофлору, а отже, купання, особливо дітей, категорично заборонено».

Ортопедія душі

Ортопедія душі

Цю операцію — видалення молочної залози — переживає кожна десята жінка планети. Радикальний спосіб лікування раку неминуче позначається на психологічному стані жінки, її самопочутті. «Після операції я почувалася викинутою з життя. Я дивилась на людей, які сміються, ідуть у кіно, в театр, і мені здавалось, що я вже ніколи не зможу жити так, як ці звичайні київські перехожі», — розповідає президент громадської організації «Амазонки» Лариса Лопата.

Радянщина по-сучасному

Тему відправлення студентів-медиків на село міністром охорони здоров'я України Миколою Поліщуком ми вже обговорювали на шпальтах «УМ» не раз. Але ось одна точка зору, викладена в листі нашим читачем із Кам'янського району Черкаської області. За словами пана Станіслава Моцара, на селі немає умов для роботи навіть досвідченим медикам. Проте нехай він скаже за себе сам.

«Жовтенятка»

«Жовтенятка»

«Дівчатка, на психотерапію!» — лагідно гукає майбутніх мам нянечка. Кімната для психотерапії відділення обладнана напрочуд зручними зеленими кріслами, з яких, якщо всядешся, і вставати не хочеться. Тут із жінками працює психолог, онде стоять телевізор і відеомагнітофон. У наступній кімнаті — сучасний кардіомонітор. Палати комфортабельні і симпатичні. Щоправда, «дівчата» казали, годують пріснувато, але на те й лікарняна їжа, щоб нічого гострого і нікому не зашкодити. «Я коли була вагітна, ладна була їсти навіть табуретки, — зітхає колега по перу. — А на манну кашу з тих пір узагалі не можу дивитись».

Хочеш курити — пий

Цьогоріч Всесвітня організація охорони здоров'я провела Всесвітній день без тютюну під девізом «Медичні працівники і боротьба проти куріння». На думку експертів, саме медики можуть переконати дорослих і підлітків кинути палити.

За даними ВООЗ, щороку близько п'яти мільйонів осіб помирають від причин, безпосередньо пов'язаних із курінням. В Україні — близько ста тисяч осіб. 42 відсотки всіх випадків передчасної смертi чоловіків у віці 35—69 років пов'язані з цією шкідливою звичкою.

Цифра на колесах

Цифра на колесах

Автопробіг під назвою «Україна проти туберкульозу та онкозахворювань», у складі якого були цифрові рентгенапарати, дав дані, які, можливо, вплинуть на стратегію лікування сухот і раку молочної залози.

Найдовші черги стояли до цифрового мамографа, як зауважують учасники акції. Так, у Севастополі міністру охорони здоров'я України Миколі Поліщуку довелось особисто встановлювати процедуру прийому на мамографію.

Рятуймо Володю

Рятуймо Володю

«У мій дім прийшла біда, — пише мати дитини Олександра Гусаренко. — Мій син важко хворий. Лікарі кажуть, що виходжувати цю хворобу доведеться протягом тривалого часу — роками. Лікування дуже дороговартісне. А моя дитина так хоче жити!»

«Мамо, а пташки таки співають!..»

Дев'ятирічний Анатолій Лук'янов із Кіровограда почав втрачати слух ще немовлям. Однак батьки виявили хворобу не одразу, довелося тривалий час і безрезультатно лікуватися. Толіку пощастило — рік тому йому зробили операцію в київському «Охматдиті», відновили слух. І першою його фразою стало дивне звертання до мами: «Виявляється, мамо, пташки співають!».

Опромінені пацієнти

Cонце невтомно сипле проміння з неба. Як цілий день пробудеш на вулиці, то під вечір болить голова. І це при тому, що ти є умовно здоровою людиною. Як же хворим із різними дiагнозами ставитись до сонячних ванн?

Дихайте глибше

Астма — це хронічна хвороба, з якою людина змушена жити протягом довгих років. Саме тому дуже важливо знати, наскільки ефективно хворий контролює це захворювання.