У вiльне плавання — без памперсiв

У вiльне плавання — без памперсiв

Чотиримісячна Богданка Усенко, яка вдруге з мамою Ярославою прийшла на заняття з плавання для немовлят, у воді почувається ще не дуже впевнено. Але мама переконана, що, відвідуючи басейн, її донька матиме міцне здоров'я. Центр профілактики і реабілітації грудних дітей «Екологія немовлят» створили батьки, які переконалися у цілющості водних занять. І не важливо, що більшість із його завсідників своє перше слово скажуть за кілька місяців — плавати можна у будь-якому віці, кажуть тут.

Грiлка проти сiрки

Грiлка проти сiрки

Як чистити вуха — начебто знають усі. Як правило, сидячи перед телевізором, ми автоматично намотуємо на сірник ватку і длубаємося ним у вусі. Та насправді такий спосіб може призвести навіть до погіршення слуху, тому що утрамбовує сірку так, що вона перетворюється на пробку біля вушної перетинки. Кажуть, саме тому звична лайка лор-лікарів звучить так: «Не засовуйте у вухо нічого меншого за ваш лікоть».

Хочете заспокоїтись?

Учені Московського медичного інституту імені Івана Сеченова вже давно намагаються з'ясувати, як впливає гамір на наше життя. Здавалося б, від чужого крику — суцільний головний біль. Аж ні. Росіяни прийшли до парадоксального висновку: гамір корисний і навіть необхідний.

Петрушка, що звеселяє,

Петрушка, що звеселяє,

Ви їсте зелень навесні? Ні? А треба їсти. І не тільки тому, що в цю пору року організму бракує вітамінів. Наприклад, петрушка, виявляється, містить у собі заряд радості. Нещодавно співробітники американської клініки Мейо, що в місті Рочестер, штат Міннесота, провели серію досліджень, щоб з'ясувати, які овочі й фрукти здатні людину звеселяти. Адже відомо, що їжа не тільки «забиває шлунок» позивними речовинами, а й впливає на настрій того, хто їсть.

Вимийте голову... хлібом

Поради народної медицини можуть виявитись дієвішими навіть за широко розрекламовані гігієнічні засоби. Ось кілька рецептів шампунiв від наших бабусь із сайту www.nebolei.ru.

Духовний менеджмент iснує!

Духовний менеджмент iснує!

Мабуть, кожна людина хотіла б жити у постійному мирі сама з собою і навколишнім світом. А значить — не злитись і не дратуватись, не шматувати свідомість численними компромісами між «можу», «хочу» і «мушу», не заздрити, не комплексувати і ще багато «не», протистояти яким пересічний громадянин нашого далекого від усіх ідеалів суспільства вважає просто неможливим. Гармонійність стосунків відійшла кудись далеко на задній план. А всі свої неприємності, нещастя і «невезуху» ми звично і затято списуємо на обставини, недоліки оточуючих і все таке інше. Водночас ще мудреці прадавніх часів стверджували, що спокій, радість і гармонію треба шукати передусім у своїй душі, а змінити на краще навколишній світ неможливо, не вдосконаливши спочатку себе. Інша справа, що це непросто. Але ж можливо! Тернополянин Дмитро Вакуленко, наприклад, у цьому впевнений стопроцентно. Інакше не був би керівником незвичайного об'єднання під назвою «Гармонія». Незвичайного передусім тому, що, як на мене, воно об'єднує речі мало- чи й зовсім несумісні.

Стережіться... «мишки» комп'ютерної

Для попередження зап'ясткового синдрому, який виникає при роботі з ручним маніпулятором типу «миша» ваші лікті за робочим столом мають згинатися під кутом не менше 90 градусів. Персональний комп'ютер має багато протипоказань для здоров'я користувачів, починаючи від випромінювання монітора і закінчуючи бактеріями на клавіатурі. А звичайна «мишка» спричиняє захворювання, яке ліквідовувати доводиться хірургам.

П'ять важливих хвилин із життя чоловіка,

П'ять важливих хвилин із життя чоловіка,

В анекдотах на домашніх днях народження неодмінно пролунає, наскільки важлива для появи дитини роль мами. А батько — то, мовляв, так, «п'ять хвилин роботи». При цьому ще й прокоментують, що «дурне діло — не хитре», бо роботи, вважай, немає майже ніякої. Із таким завданням може справитися мало не кожен зустрічний мужчина. Ось коли дитину на ноги треба ставити, о, тут річ інша, це вже святий обов'язок батька. Проте, як заведено казати, у кожному жарті є лише частка жарту. І ставлення до жінки як до головної складової в процесі народження дитини є хоч і традиційним, але не зовсім правильним. Адже не варто применшувати роль чоловіка.