Постріл в електорат: на місце стрілянини Пашинський викликав спецпідрозділ «Титан»

Постріл в електорат: на місце стрілянини Пашинський викликав спецпідрозділ «Титан»

Напередодні Нового року — 31 грудня — народний депутат Сергій Пашинський влаштував із 38-річним В’ячеславом Хімікусом конфлікт, який закінчився перестрілкою.

Теги: Скандал

Андрій Даховський: Більшість наших музикантів все ще не розуміють, що таке інтелектуальна власність

Андрій Даховський народився у Ленінграді в родині науковців. Він мав всі шанси стати вченим фізиком, але натомість обрав шоу-бізнес. Працюючи доцентом кафедри вищої математики в Одесі, він спочатку поєднував наукову діяльність з популярним у той час продажем компакт-дисків.

Принц данський Йоахім: В українців є бажання розвиватися, а значить вони стануть сильними гравцями в сільському господарстві світу

Принц данський Йоахім: В українців є бажання розвиватися, а значить вони стануть сильними гравцями в сільському господарстві світу

Його високість Принц данський Йоахім днями приїздив в Україну на чолі делегації представників великих аграрних компаній Данії. Конференція в Києві, поїздка на Канівський сирзавод, семінар-знайомство з представниками Української аграрної конфедерації, Миронівських хлібопродукту та свинокомплексу ТОВ «Нива Переяславщини», де півроку тому за українські гроші почали вирощувати данські породи свиней за данськими ж технологіями — таким був триденний маршрут гостя в Україні. Зацікавленість принца українським сільським господарством не випадкове, адже він сам живе в помісті Schackenborg, що у південній Ютландії і керує циклом польових робіт. У Копенгаген Принц Йоахім відлітав, задоволений від побаченого і почутого.Він не переставав захоплюватися українськими чорноземами, можливості яких знає із власного досвіду — у його помісті є аналогічні за родючістю землі.

Юрій Мельник: Ми увiрували, що росiйський ринок буде завжди нашим, i перестали ним дорожити

Юрій Мельник: Ми увiрували, що росiйський ринок буде завжди нашим, i перестали ним дорожити

Сьогодні Верховна Рада викликає представників Мінагрополітики, щоб ті відзвітували, як просуваються переговори з Росією з врегулювання м'ясо-молочної «торгової війни». Нагадаємо, що вже третій тиждень, як росіяни відмовилися від українських сирів та ковбас, посилаючись на порушення ветеринарно-санітарних вимог при перевезеннi товарів через кордон. Як наслідок, постраждали більшість українських селян. Бо молокозаводи тепер купують у них молоко дешевше — не по 1,35—1,4 гривні за літр, як перед новим роком, а по 80—90 копійок.
Віце-прем'єр-міністр з питань АПК Юрій Мельник вважає: цю ситуацію великою мірою спричинили керівники Мінагрополiтики, які не змогли ні вчасно спрогнозувати скандал, який назрівав не один місяць, ні швидко врегулювати проблему.

«Олімпійський» рекорд цукру

Другий тиждень цукор зникає з прилавків і дивує новими цінниками. Чи не єдиний виняток — столичний гастроном на бульварі Тараса Шевченка, розташований за кілька десятків метрів від Держкомрезерву. Там учора можна було спостерігати майже комічну картину: розлючена продавщиця торгувала двома видами цукру — однаковісінькими зовні, але за різну ціну. Кілограм одного, звичайного, коштував 5 гривень 26 копійок, а іншого, з табличкою «Держ. резерв», — 3 гривні 30 копійок за кілограм. «Один більш солодкий, а інший — ні, бо кристалики там дуже великі», — перемовлялися в черзі покупці й розгрібали дешевий товар. Проте більшості українців так не пощастило.

Іван Плющ: Цей режим запам'ятався так, що народ не зможе його швидко забути

Іван Плющ: Цей режим запам'ятався так, що народ не зможе його швидко забути

Іван Плющ, легенда українського парламентаризму, єдиний народний депутат, якого обирали Головою Верховної Ради двічі, ніколи не соромився свого селянського походження. Він і сьогодні переконаний, що підйом сільського господарства має стати завданням № 1 для нової влади. Ми наперед домовилися, що наша розмова стосуватиметься шляхів подолання соціально-економічної кризи в аграрному секторі, проте оминути кількох політичних питань я не змогла. Адже, окрім усього, Іван Степанович входить до координаційного комітету коаліції «Сила народу», яка об'єднала структури «Нашої України» і БЮТ задля перемоги Віктора Ющенка.

Щоб екзит-пол скомпрометувати,

Як у пушкінській казці «Про мертву царівну і сім богатирів» брехливим виявилося безневинне дзеркало, що казало правду, так для української влади «неправильними» є найшановніші у світі соціологічні методики. У 2002 році наші соціологи отримали «комплімент»від тодішнього глави Адміністрації Президента Володимира Литвина. Доктор історичних наук, очоливши блок «За Єду!», порівняв соціологію з проституцією. Нині ж проти дослідників громадської думки ополчилося оточення Віктора Януковича. Причина — екзит-пол, тобто опитування виборців у день виборів, який 31 жовтня збираються провести п'ять найповажніших українських соціологічних служб — Київський міжнародний інститут соціології, Центр економічних і політичних досліджень імені Разумкова, центри «Соціальний моніторинг» і «Соціс» та фонд «Демократичні ініціативи». Соціологи планують опитати 50 тисяч виборців. Як відомо, проведення екзит-полів та паралельного підрахунку голосів є загальноприйнятою практикою: якщо вибори не фальсифікують, то показники таких соцопитувань і офіційні результати майже не відрізняються.

Нерада влада старту Ради

Нерада влада старту Ради

Сьогодні починається шоста сесія Верховної Ради. Їй суджено стати однією з найбільш гарячих в історії українського парламентаризму. Враховуючи поточну політичну ситуацію, у Верховній Раді буде дуже і дуже спекотно: насуваються вибори, у планах — чергові «сіквели» політреформи, вигулькнули питання з Іраком, прийняттям-неприйняттям бюджету, а ще є понад тисячу законопроектів. Глава парламенту Володимир Литвин, який за накалом пристрастей порівняв нинішній часовий проміжок із переломом між 80-ми та 90-ми, вважає, що саме ВР мусить стати центром стабільності в суспільстві.

«Опускання» хліба

«Опускання» хліба

Окрім Дня знань, з 1 вересня уряд вирішив організувати ще одне свято — нагодувати свій народ дешевим хлібом. Мовляв, усі підстави для цього є: країна зібрала 35 мільйонів тонн ранніх зернових, 18 з яких — пшениця, ціни на зерно знизилися, отож і батонам час дешевшати. Щоб ефект був блискавичним і паляниці знизилися в ціні до 31 жовтня (бо кому потрібен той дешевий хліб після виборів?!), у хід запустили адмінресурс. Ось уже другий тиждень глави обласних державних адміністрацій проводять із пекарями «виховну роботу» щодо «правильних» цін на продукт №1.

«Я» — яка літера в алфавіті?

«Я» — яка літера в алфавіті?

Позавчора Сергій Тигіпко, керівник центрального виборчого штабу Віктора Януковича, презентував прес-клуб «єдиного кандидата». Як і штаб, центр для преси розташувався на Печерську, в колишньому кінотеатрі «Зоряний», що на розі вулиць Московської і Суворова. Офіс вражає зручністю — кращого приміщення для роботи з журналістами не має жоден із кандидатів у президенти. Кілька комп'ютерів, підключених до інтернету, кімната з телефонами, бар із «відносно дешевою кавою», зал для зустрічей і «малий зал» кінотеатру для більших прес-конференцій, обладнаний комп'ютерною та відеоапаратурою, — все обставлено з шиком у кращих донецьких (чи дніпропетровських, з огляду на походження пана Тигіпка?) традиціях. У дворі — усміхнене зображення Януковича, всередині — тисячі повторів літери «Я», яка, в поєднанні з крапкою, стала логотипом передвиборчої кампанії Прем'єра. Чи не занадто егоїстично? Керівник прес-центру Геннадій Корж пояснює журналістам: згадайте, мовляв, відому пісню, де «в слове «мы» сто тысяч «я».