Хочу бути здоровим

На відкриту нами тему щодо лікування атеросклерозу, започатковану матеріалом «Бляшки мають бути на одязі, а не на судинах», надійшло кілька відгуків наших прихильників. Як відомо, атеросклероз — це хвороба, якої сьогодні не може уникнути майже ніхто, а отже, і боротись iз ним доводиться майже кожному.

Лікували водою

Лікували водою

Про цю людину, одного з найвідоміших у світі гідропатів, складали легенди. І зараз у Бучі, що під Києвом, є свідки, котрi пам'ятають, яких напівмерців за допомогою самих водних процедур рятував від усіх хвороб диво-лікар. Та, на жаль, як це часто буває, про видатного українського лікаря польського походження більше знають медики за кордоном, ніж в Україні.

Не той цукор

Хворих на діабет у світі більше ніж 194 млн. 430 тисяч хворих — діти до 14 років. Кількість їх збільшується приблизно на шість мільйонів щороку. Причому хвороба поширена часто в цілком благополучних країнах. Так, у Європі кількість хворих зросла за останні роки з 48,4 до 58,6 млн. чоловiк. В Україні близько 1 мільйона діабетиків.

На що скаржитесь? На вас, лікарю

Офіційно його прописали у тамтешньому прес-центрі. Хоча у телефонних дзвінках-сигналах із місць частіше йдеться про факти, так би мовити, не для преси. Адже живе спілкування з мешканцями області якраз і започатковане для того, щоб керівники управління, провідні фахівці мали змогу якнайшвидше відреагувати на проблеми, в тому числі й найделікатніші, вирішити їх без втручання «ззовні» у вельми специфічну царину медичного обслуговування.

Від семи недуг

Моя вже давно доросла донька, як колись її прабабуся Горпина, ніколи не сідає обідати без цибулі: взимку ріпчастої, а з весни і до пізньої осені — зеленої. В ній, кажуть люди, найбільше корисних, цілющих речовин. Напевно, кожен iз нас мав нагоду в цьому переконатися.

Нобелiвськi «нюхачi»

Нобелiвськi «нюхачi»

Учені довели, що нам приємний запах тих людей, які мають гени, відмінні від наших. Мабуть, у такий своєрідний спосіб природа запрограмувала здоров'я майбутнього покоління: відомо, що хирляві і хворобливі нащадки народжуються від близькоспоріднених союзів. Це відкриття стало певною мірою побічним ефектом дослідження американських учених Річарда Акселя та Лінди Бак, які отримали цього року Нобелівську премію з медицини та фізіології.

Не кашляй!

Можливо, ви вірите рекламі, коли вам пропонують всілякі солодкі протикашлеві сиропи. А от американські вчені з'ясували, що стан хворої дитини поліпшується, навіть якщо їй дати на ніч простий цукровий сироп — теплу водичку з кількома ложками цукру. Мабуть, уся справа в психології.

Тендер назріває

Так нещодавно заявили представники Міністерства охорони здоров'я України, Державного департаменту з питань виконання покарань та Світового банку. Володимир Романів, керівник групи впровадження проекту «Контроль за туберкульозом та ВІЛ/СНІДом в Україні», назвав це наступним «рубіжним» етапом і сказав: «Ми майже завершили підготовку тендерної документації, зокрема, у нас готові технічні специфікації на лабораторне обладнання за кількома компонентами проекту. Процедура закупівель дуже серйозна, передбачає всебічний аналіз». «Оскільки документація вже майже готова, скоро ми дамо у засобах масової інформації відповідне оголошення, після чого два місяці будемо приймати заявки. А відтак ще місяць відводиться на їх ретельний перегляд», — додав Володимир Романів.

Наодинці з вироком

Наодинці з вироком

Хворіти завжди неприємно. Навіть банальна застуда може не тільки зіпсувати настрій, а й спричинити неприємності на роботі та в особистому житті. Спробуй сконцентруватися на важливому звіті (про те, щоб іти в такому стані на побачення, взагалі говорити нічого), коли на голові немов сокиру тешуть, а потокам з носа позаздрив би й Ніагарський водоспад!

Рот — на замок

Рот — на замок

Проблема ожиріння стає для українців (утім не лише для нас) все актуальнішою. І на підтвердження цього можна навіть не шукати відповідних статистичних даних — достатньо озирнутися. Не секрет, що зайва вага є одним з головних факторів ризику, що сприяє розвиненню та посиленню багатьох хвороб, у тому числі серцево-судинних, які в структурі причин смертності займають перше місце. Але, здається, ще проблемніше вибрати для себе спосіб боротьби з цією «нездоровою і некрасивою» тенденцією. Інформації з найрізноманітніших джерел зараз вистачає, але часто вона настільки суперечлива, що багатьох це абсолютно дезорієнтує. Відтак люди здаються назавжди. Мовляв, краще вже залишатися повним, аніж витрачати на схуднення купу часу, грошей, нервів, а в пiдсумку залишитися все при тих же зайвих кілограмах. Однак ефективний рецепт все-таки існує! Більше того — він є основою і для всіх інших вигаданих досі людством способів і методів схуднення. Сьогодні про нього розповість читачам «УМ» кандидат медичних наук, лікар-ендокринолог Валентина Данилишина. Її кандидатська дисертація була саме з питань боротьби з надлишковою вагою, а загалом вона займається цією проблемою ось уже понад тридцять років, результатом чого стали п'ять монографій та три науково-популярних видання («Як уникнути повноти», М. Знання, 1981; «Лікування ожиріння», К. 1987; «Правда про повноту», Санкт-Петербург, Слово, 1997).