«Відрізняйся або помри!»

Щоб мати успіхи, треба бути «просунутим». Саме з цією метою в Сумах вирішили створити комплексну програму промоції міста. Метою її стане підвищення конкурентоздатності обласного центру — за допомогою маркетингових рішень, цікавих культурологічних проектів, запровадження ярмаркової культури... Тож розпочало свою діяльність нове комунальне підприємство «Агенція промоції «Суми», яке всі задуми про підвищення знаності Сум в Україні та світі буде втілювати в життя.

І квартири будуть, і реабілітаційний центр

У давньому конфлікті між черкаськими родинами, котрі виховують дітей–інвалідів, нарешті поставлено останню крапку. Свого часу «УМ» розповідала про те, як у Черкасах по вулиці Конєва було збудовано єдину в Україні багатоповерхівку для сімей з дітьми–інвалідами. А потім за недобудований перший поверх, у якому спочатку планували розмістити реабілітаційний центр, розгорівся чималий конфлікт (див. номер від 7 лютого цього року). Адже на першому поверсі вирішили добудувати ще квартири для сімей, у яких виховуються неповносправні дітки. Проте мешканці будинку цю ідею сприйняли в штики, наполягаючи, щоб там був тільки реабілітаційний центр.

Гербом закусили

Гербом закусили

У Чернівцях вирішили вкотре здивувати народ і спекли величезний торт. Зроблений він був з вафельних коржів та перемащений згущеним молоком. Торт прикрасили гербом міста Чернівців із крему. Величезний кондитерський виріб потягнув на 201 кілограм, а його площа становила більше шести квадратних метрів. Представили кондитерське диво на святкуванні Петрівського ярмарку. Це свято було відновлено в 1998 році, а започатковано ще в 1876 році, коли Чернівці входили до складу Австрійської імперії.

Бомба під порогом

П’ятдесятикілограмова бомба під навчальним закладом — ситуація справді надзвичайна. Але саме таку знахідку зробили місцеві будівельники, ремонтуючи ґанок школи в селищі Кириківка Великописарівського району.

Сміттєвози без аналогів

Автопарк Кримського республіканського підприємства «Чисте місто» поповнився аж шістнадцятьма одиницями колісної техніки на базі тягачів «Мерседес» для збирання твердих побутових відходів, а також поливання і прибирання вулиць. Директор підприємства Валерій Гуменюк iз гордістю повідомив, що вся техніка — останнього покоління, аналогів якої в Україні у такій кількості ще ніхто не купував. А роторних сміттєвозів ємністю 41 кубометр (наразі таких у Сімферополі тільки два. — Авт.) не мають комунальні служби жодної столиці на теренах СНД.

Кінбурн під охороною Христа

Кінбурн під охороною Христа

На просторах Миколаївщини стартував арт–проект «Кінбурнська коса під захистом Господа»: просто серед первозданної природи встановлено сім полотен із зображенням Лику Христа. Ікони розташовані за спеціальною схемою, щоб вони були своєрідними «маркерами» унікальної природи Кінбурнської коси: маяк шпиля Кінбурнської стрілки, Геродотова Гілея, берег Ягорлицької затоки та інші унікальні місця. Полотна розташовані так, щоб з моря і землі було далеко видно образ Ісуса. Цим самим ініціатори проекту хотіли наголосити, що це унікальне місце завжди знаходиться під особливим Божим покровом.

Босоніж з гітарою

Босоніж з гітарою

Видатний поет і композитор провів у Харкові лише один офіційний концерт, але ця незабутня подія заслужила окремого монумента. Наступного року в Харкові йому, нарешті, встановлять пам’ятник. Принаймні минулого тижня члени журі з–поміж 15 робіт обрали найкращу, а чиновники мерії дали обіцянку втілити ідею переможців у бронзі до чергового дня народження поета.

Тут був Тарас

Сто тисяч гривень виділила Черкаська обласна рада для нового музею Тараса Шевченка, який планують облаштувати в селі Мошни Черкаського району. Там дотепер збереглася стара глиняна хата (їй 150 років) міщанина Нагановського, який тримав у селі заїжджий двір і де влітку 1859 року гостював Тарас Шевченко.

Перевернута інженерія

Перевернута інженерія

Будівельних справ майстри втілили у життя оригінальну забаганку свого замовника Ігоря Кончика за якихось два місяці. Тепер кожен відвідувач тутешнього дель­фінарію «Акваторія», на території якого розташована незвична новобудова площею 43 квадратні метри, зможе ще й випробувати свій вестибулярний апарат.

«Свобода» і Садовий

«Свобода» і Садовий

У міській раді Львова розгорілися пристрасті, яким би позаздрили навіть сценаристи мексиканських серіалів. Через різницю в поглядах на те, як повинне жити місто і як покращити добробут львів’ян, у місті блокуються багато корисних проектів і не вирішуються важливі питання. Кожна сесія міської ради схожа на перетягування каната між виконавчим комітетом в особі його керівника, мера Адрія Садового, і депутатським корпусом, переважно в особах найбільшої фракції «Свобода». Депутати скорочують витрати на утримання чиновників, а чиновники формують міський бюджет без будь–яких урахувань депутатських комісій, депутати приймають рішення, мер — накладає вето, мер «проштовхує» грандіозний проект, над якими працює цілий департамент, а депутати — проти.