Солоденького захотілося?

Солоденького захотілося?

Виявляється, вживання солодкої їжі активує частину мозку, яка відповідає за формування епізодичної пам’яті. Такі висновки науковців з університету Джорджії (США) опублікував нещодавно журнал Hippocampus. Учені кажуть, що епізодична пам’ять відіграє важливу роль у контролі харчової поведінки і формуванні смакових звичок.

Казка від тата творить дива

Якщо дитину до сну проводжає батько, читаючи на ніч казку, малюк розвивається більш гармонійним і творчим. Значно більше, ніж якби казку сину чи доньці читала мама... Такого висновку дійшли вчені Гарвардського університету (США).

Солодка ілюзія?

Солодка ілюзія?

Існує думка, що штучні замінники цукру допомагають людині залишатися стрункою. Тож їх часто використовують, готуючи дієтичні страви, додають до чаю та кави. Мовляв: солодко, але не так калорійно.

Недбальство ціною в життя

Спалах поліомієліту на Закарпатті спровокований тим, що суспільство впродовж останнього часу свідомо ігнорує вакцинацію, заявив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі. Минулого тижня двоє дітей віком 4 роки і 11 місяців захворіли на цю недугу в двох різних населених пунктах області, віддалених між собою на 30 кілометрів.

Така виразна... виразка

Така виразна... виразка

Виразкова хвороба — досить поширена проблема зі здоров’ям. В Україні, як свідчить медична статистика, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки мають 160 осіб на 1000 населення.

Як відомо, 2005 року австралійські вчені Барі Маршалл і Робін Уоррен отримали Нобелівську премію за відкриття мікроба хелікобактер пілорі, який назвали «основною причиною виразки шлунка».

«Швидка їжа»: марафон хвороб?

«Швидка їжа»: марафон хвороб?

Як підтверджують соціологічні дослідження, майже кожен п’ятий житель великих міст в Україні регулярно відвідує заклади швидкого харчування. Основні клієнти таких закладів — молодь. Але «швидка їжа», особливо якщо вживати її часто, — прямий шлях до серйозних проблем зі здоров’ям.

Подушку під ноги, компот — із кураги

Подушку під ноги, компот — із кураги

Набряки влітку дошкуляють особливо відчутно. З’являється втома і відчуття важкості в ногах. Ця неприємність пов’язана з тим, що за спекотної погоди пити хочеться більше, і рідина може затримуватися в організмі. Особливо якщо в людини є проблема з нирками, серцево-судинною системою.

Бігом — за здоров’ям!

Бігом — за здоров’ям!

Дедалі більше людей починають сповідувати здоровий спосіб життя — і ця оптимістична тенденція тішить як лікарів, так і тих, хто активно пропагує заняття спортом. Регулярний активний рух, фізичні вправи не тільки допомагають побороти зайву вагу, а й довго залишатися у добрій фізичній формі.

На гостини до корівки Квітки

На гостини до корівки Квітки

Познайомитися з козенятками, ягнятками і телятками, потиснути лапу коту Матроскіну, взяти участь у майстер-класах із гончарства, виграти приз у конкурсах для кмітливих маленькі відвідувачі Пирогова зможуть кожної суботи та неділі.