Мозок любить солоденьке...

На думку вчених і медиків, недостатнє і незбалансоване живлення мозку може спричинити хронічну втомлюваність, депресію, дратівливість навіть у здорових людей. І ось що цікаво: попри те, що вага мозку лише 5 відсотків від загальної маси тіла людини, він забирає 30% спожитих за день калорій, 15% корисних речовин, розчинених у крові і 20 відсотків кисню, що потрапляє в організм, а також майже всю глюкозу.

Увімкнути «внутрішню грілку»

Увімкнути «внутрішню грілку»

Дієтологи називають імбир одним із найкорисніших продуктів. Цей коренеплід має унікальний склад. Крім стандартного набору з рослинних жирів, білків і вуглеводів, в імбирі містяться вітаміни С, В1 і В2, кальцій, залізо, магній, фосфор, калій, натрій, цинк, ніацин, а також практично всі незамінні амінокислоти.

Тала вода і «кисіль» із льону

Лікарі і дієтологи постійно говорять про користь здорового харчування, нагадують про згубну дію шлаків, які засмічують організм і стають перепоною для нормальної життєдіяльності. Існує багато методик, як вивільнити організм від шлаків і токсинів.

Мий, та не «до дір»

Мий, та не «до дір»

Англійські вчені піддають сумніву деякі загальновідомі корисні звички. Підставою для «ревізії» стали результати досліджень, які науковці проводили разом із групою добровільних «заручників правил».

«Приборкувачі» апетиту?

«Приборкувачі» апетиту?

Інститут харчових технологій США, що в Чикаго, оприлюднив у жовтневому номері журналу Food Technology результати досліджень про те, які поживні речовини і продукти допоможуть приборкати надмірний апетит і надовго зберегти відчуття ситості.

Фігура цукерок не боїться

Фігура цукерок не боїться

Часом учені роблять такі відкриття, що змушують іншими очима поглянути на звичні речі і відмовитися від усталених стереотипів. Скажімо, на недавній конференції Європейської асоціації кардіологів прозвучала доповідь, автори якої спростували звичні уявлення про дієтичне харчування і про те, що в боротьбі із зайвою вагою обов’язково треба відмовлятися від солодкого.

Випийте води — аби без біди

Випийте води — аби без біди

Про кількість води, яку необхідно випивати щодня для підтримання нормального балансу рідини в організмі, існує кілька теорій і думок. Згідно з останніми тенденціями в дієтології, що базуються на різнобічних клінічних дослідженнях, людині вагою 60 кілограмiв необхідно випивати за добу 3,5 літра води. Зважаючи на це співвідношення, ви можете вирахувати, скільки ж рідини необхідно вашому організму.

Смак гіркий — судинам добре

Смак гіркий — судинам добре

Людям, які страждають захворюваннями периферійних судин, дуже корисно мати в раціоні гіркий шоколад. Такого висновку дійшли американські кардіологи, опублікувавши дані спеціальних досліджень на сторінках журналу Американської кардіологічної асоціації. Хворі судини кінцівок, як правило, різко звужені, а це значно ускладнює надходження до них крові.

Бери рушник — ставай струнким

Бери рушник — ставай струнким

Цю невибагливу методику корекції фігури розробили японські фахівці майже 10 років тому. Вона дозволяє повернути статуру в природне положення і змінити контури тіла, зробивши талію тоншою, а спину — рівнішою. Цікаво, що книга, в якій детально описується методика, розійшлася величезним накладом — 6 мільйонів примірників.