Працюй обережно!

Працюй обережно!

Група кардіологів зі Сполучених Штатів провела експеримент, у ході якого вдалося виявити спеціальності, що можуть прискорити розвиток серцевих захворювань. Прикметно, що професії, небезпечні для серця, виявилися найпоширенішими в усьому світі.

Густа кров повільно плине...

Густа кров повільно плине...

Хоча «густа кров» — термін радше не медичний, а «побутовий», варто пам’ятати, що така проблема існує, і легковажити нею небезпечно. Адже уповільнений кровоплин провокує кисневе голодування внутрішніх органів, призводить до можливого утворення тромбів.

«Даруйте, але я не манекен...»

«Даруйте, але я не манекен...»

Хвороба Паркінсона — це повільно прогресуюче неврологічне хронічне захворювання. Найчастіше недуга спіткає літніх людей — тих, кому понад 60. Хоча перші її симптоми можуть проявлятися і раніше — у віці 50-55 років. Зрідка проблема здатна торкнутися також тих, хто не сягнув 40-річного віку, а подеколи — навіть 20-річних.

Забуваєш? На зарядку!

Забуваєш? На зарядку!

Науковці-дослідники висунули теорію про те, що регулярні фізичні вправи позитивно впливають на властивості пам’яті. Фахівці з Каліфорнійського університету в Девісі (США) переконані: фізичні навантаження впливають на настрій і пам’ять. Про це свідчать результати досліджень за участю 38 добровольців.

Ліки — не з-під поли

Ліки — не з-під поли

В Україні стартувала система моніторингу наявності ліків для онкохворих у лікарнях. Відтепер пацієнти, які отримують ліки, закуплені державним коштом, зможуть контролювати їх наявність у медичних закладах у всіх областях України — у режимі реального часу. Окрім того, хворий, який придбав препарати за власний кошт, зможе перевірити, чи ці медикаменти не перепродують недобросовісні медики. Зробити це можна завдяки спеціальному коду партії ліків, зазначеному на їх упаковці.

Щоб із носа не текло...

Серед застудних захворювань нежить (або риніт) трапляється, певне, найчастіше. Більшість із нас ставиться до нього, як до незначної і швидкоплинної неприємності, переносячи його «на ногах», ходячи на роботу й ігноруючи лікування.

Не зловживайте «інтимним» гелем

Не зловживайте «інтимним» гелем

Відвідувати «жіночого» лікаря задля профілактики необхідно регулярно. Адже будь-яку недугу легше запобігти, ніж потім лікувати. Планувати похід у поліклініку вже тоді, коли терпіти біль несила, — небезпечна звичка. Аби не допустити неприємностей зi здоров’ям, лікарі радять дбати про профілактику недуг. Отже, що радять гінекологи кожній жінці на щодень?

Зміцніть «броню»

Зміцніть «броню»

«Потепління підсвідомо спонукає нас одягнутися легше, «забути» про шапку і заходи антигрипозної безпеки. А саме в цей період вологої погоди і дефіциту сонячного проміння ризик застудитися і захворіти зростає», — застерігає київський лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

Корисне чи калорійне?

Для багатьох людей саме слово «калорійність» є магічним, каже лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

— Залежно від енергетичної цінності (кількості калорій у 100 грамах) усі продукти умовно можна розділити на п’ять груп, — розповідає лікар.