Знову «дерев’яні»

Знову «дерев’яні»

Часто кажуть, що більш прикрим для спортсменів є навіть не останнє, а четверте місце. Умовну медаль, яку жартома називають «дерев’яною», українські біатлоністи здобували вже на п’яти етапах нинішнього Кубка світу. Так сталося й на змаганнях у німецькому Рупольдингу, що закінчилися позавчора ввечері: найкращим показником для наших виявилося четверте місце Валентини Семеренко в індивідуальній гонці. Утім у біатлоні після фінішу може тішитися не лише трійка призерів, а й спортсмени, що розташувалися одразу за ними. Хоча четверта позиція не приносить конкретної медалі, але бере участь у квітковій церемонії, і за неї нараховують чимало очок у заліки Кубка світу та Кубка націй. А в українців у Рупольдингу з очками, принаймні в жінок, усе було гаразд: чергової порції набраних балів вистачило, аби залишитися у трійці лідерів заліку Кубка націй. А ось чоловіча команда останнім часом переживає спад...

На користь півночі

На користь півночі

Різні завдання позавчора стояли перед дніпропетровським «Дніпром» та маріупольським «Азовмашем». Звичайно, кожен із наших представників у Лізі ВТБ збирався грати на перемогу, але ціна потенційних поразок для них була б різною. «Дніпро» йде передостаннім у своїй групі А, і в домашньому матчі проти московського ЦСКА дніпропетровці билися радше за своє ім’я, ніж за турнірне становище. Тим більше, що в першому турі на виїзді вони програли армійцям із різницею аж у 40 очок — 113:73. Інша справа — «Азовмаш»: маріупольці мають реальні шанси на вихід до «фіналу чотирьох», і лише поліпшили б їх, здолавши вдома підмосковні «Хімки».

Дотримуючись традиції

Дотримуючись традиції

Після чотирьох поразок поспіль у чемпіонаті Білорусі в київського «Сокола» перед поєдинком проти солігорського «Шахтаря» не залишалося інших варіантів, ніж перемагати. Тут і бажання реабілітуватися в очах своїх уболівальників, і турнірний інтерес. Адже саме солігорці «зігнали» «соколів» із четвертого рядка турнірної таблиці, і тепер кияни намагаються піднятися на п’яте місце, яке у «плей–оф» дозволить зустрітися з цими самими «гірниками». А «Шахтар» для киян є зручним суперником: із чотирьох матчів нинішнього сезону «Сокіл» програв цій команді лише один, та й той — по булітах.

Локальні завдання на білому снігу

Локальні завдання на білому снігу

Як і попередній поєдинок із БАТЕ, для київського «Динамо» гра проти молдовського «Шерифа» у заключному турі групового раунду Ліги Європи мала свій підтекст. Саме в Тирасполі тоді ще підопічні Валерія Газзаєва зазнали єдиної поразки на цьому етапі, а гол «п’ятою точкою» «імені Дениса Бойка» недоброзичливці ще довго згадуватимуть київській команді. Не дивно, що напередодні матчу–відповіді в Києві і самі динамівці, які достроково гарантували собі місце в 1/16 фіналу, і вболівальники говорили про принциповість протистояння. «Ми готові до реваншу, адже маємо зуб на «Шериф». Треба довести, що та поразка була випадковістю», — казав молодий Роман Зозуля.

Канадський дебют

Канадський дебют

Від сьогоднішнього вечора і до суботи увага українських хокейних уболівальників буде зосереджена на броварській ковзанці «Термінал»: тут стартує етап турніру «Єврохокей–челлендж», у якому змагатимуться чотири збірні — України, Польщі, Румунії та Казахстану. Змагання цікаві тим, що мають дати відповідь на запитання, наскільки вплинув на гру нашої команди прихід до керма канадського спеціаліста Дейва Льюїса. Нагадаємо, він працює з «жовто–синіми» із початку листопада і встиг покерувати діями українців на етапі «Єврочелленджа», що відбувся в Польщі місяць тому. Тоді експериментальний склад українців у трьох поєдинках здобув лише одну перемогу.

Ольга Суха: Дзюдо — це ще й психологічне протистояння

Ольга Суха: Дзюдо — це ще й психологічне протистояння

Дзюдо в нас відносять до тих видів спорту, які привчили українців сприймати як належне нагороди континентальних і світових першостей та Олімпійських ігор. На трьох останніх олімпіадах українські дзюдоїсти здобували принаймні одну медаль. Щоразу це була заслуга чоловіків, хоча й на жінок покладали і покладатимуть чималі надії. Два роки тому до Пекіна на Ігри поїхало четверо наших майстринь дзюдо, не менше представництво очікується і на лондонській Олімпіаді–2012.

Однією з атлеток, що збирається всерйоз поборотися за ліцензію на головні змагання чотириріччя, буде Ольга Суха. Нещодавно її визнали кращою спортсменкою жовтня в Україні після перемоги на бакинському етапі Кубка світу. Звичайно, за досвідом і титулами ця молода борчиня не зрівняється з такими лідерками нашої збірної, як Марина Прищепа та Анастасія Матросова. Утім 23–річна уродженка Рівного сповнена амбіцій і має надії принести Україні першу олімпійську нагороду в жіночому дзюдо.

І що тепер скажуть на «пивзаводі»?!

І що тепер скажуть на «пивзаводі»?!

«Динамо» Олега Лужного, проваливши осінню частину національної першості, взялося відбілювати реноме за допомогою Ліги Європи. На відміну від чемпіонату України, де про першу сходинку, напевно, можна забути, єврокубкові позиції киян виглядають значно перспективніше. Перемігши позавчора в морозному Мінську БАТЕ — свого головного конкурента в суперництві за чільну позицію — підопічні Лужного піднялися на вершину групи E і забронювали за собою путівку до стадії «плей–оф». Аби зберегти лідерство й отримати кращі умови при жеребкуванні, через два тижні киянам необхідно розібратися з аутсайдером — тираспольським «Шерифом». Думається, проблем із налаштуванням на останній матч року в динамівців не виникне, адже вони повинні добре пам’ятати результат гри в Тирасполі наприкінці вересня — тоді «Динамо» ще під орудою Газзаєва програло 0:2.

Як футболісти на льоду

Дарма в УЄФА склали календар групового етапу Ліги Європи таким чином, що минулого тижня учасники цього турніру відпочивали. Якби тоді провели передостанній тур групового раунду — як і раніше, паралельно з Лігою чемпіонів, то позавчорашні зимові муки багатьох клубів стали б для них лише одним неприємним епізодом кінця половини сезону. Сніг і мороз отримали команди і вболівальники у Санкт–Петербурзі, Познані, Генті, Берні, Харкові тощо. Через тиждень, в останньому турі, випробування може повторитися.

Шість секунд, щоб «нахімічити»

Шість секунд, щоб «нахімічити»

Для двох вітчизняних команд у баскетбольних єврокубках позавчорашні матчі мали дати відповідь на запитання, чи здатні вони боротися за вихід із груп. Насамперед це стосувалося «Азовмаша» в Єврокубку, який у стартових двох турах зазнав двох поразок, а також «Хіміка», що також програв першу зустріч у Кубку виклику.