Награвання з виграванням

Награвання з виграванням

Мабуть, організатори Кубка Турчина–2010 очікували, що саме збірна Білорусі буде конкурувати з господарками за перемогу, тому завбачливо призначили очний поєдинок на останній тур. Позавчора ці команди зустрілися в залі Броварського вищого училища фізичної культури. Інтрига таки була, а головний приз відновленого турніру залишився в Україні.

Битва за метал

Битва за метал

Відповідь на запитання, хто стане переможцем 20–го чемпіонату України з футболу, стає все більш очевидною. Від найближчого переслідувача, київського «Динамо», чинний чемпіон країни «Шахтар» відірвався вже на 12 очок, а такий гандикап – серйозна заявка на здобуття «золота», надто якщо порівнювати стабільність гри, результатів і керівництва двох команд. Натомість боротьба розгортається за другу позицію в турнірній таблиці. Певна річ, динамівці звично говорять про чемпіонські плани, але на даний момент їм варто більше переживати за «срібло», на яке претендує «Металіст» і яке дозволяє заявлятися в Лігу чемпіонів. Не скидайте з рахунків і амбітний «Дніпро», що теж ненабагато відстає.

Недільний матч між «Динамо» та харків’янами якраз і був битвою за другу сходинку в турнірній таблиці за підсумками літньо–осінньої частини чемпіонату. У разі перемоги підопічні Мирона Маркевича обійшли б іменитих опонентів. Наразі «Металіст» принаймні не програв.

Галина Пундик: Тепер є злість і бажання повернутися на вершину

Галина Пундик: Тепер є злість і бажання повернутися на вершину

Одного дня ці дівчата стали знаменитими на всю Україну. На Олімпійських іграх 2008 року збірна України здобула чимало золотих медалей, але молода жіноча команда шаблісток тоді привернула особливу увагу своєю непоступливістю, запалом та майстерністю на фехтувальній доріжці. Після тріумфу в Пекіні недавні юніорки, яких тренер називав «дівчатами гиги–гага», стали справжніми грандами світової шаблі і тривалий час не знали поразок на дорослих світових та континентальних першостях, привозили з міжнародних змагань нагороди в командних та індивідуальних змаганнях. Але тиждень тому традиція тішити вболівальників першим місцем на п’єдесталі пошани перервалася: на чемпіонаті світу в Парижі наші шаблістки — Харлан, Хомрова, Пундик, Жовнір — у фіналі поступилися росіянкам, які не вигравали світове «золото» з 2004 року. Після цієї поразки чимало оглядачів заговорили про «кінець золотої ери української шаблі». Про те, як самі дівчата оцінюють свій «французький» результат, «УМ» поцікавилася у 23–річної Галини Пундик — однієї з учасниць нашої вже легендарної четвірки.

Раз розгром, два розгром...

Раз розгром, два розгром...

У літньо–осінній частині чемпіонату кожній команді залишилося провести по два матчі. Лише тепер, під завісу сезону–2010, починають з’являтися справді несподівані результати. Другий тур поспіль втрачає очки «Динамо», а команди з когорти аутсайдерів знову отримують м’ячів у свої ворота по саму зав’язку. При цьому «Шахтар» знай собі перемагає «на класі». Мабуть, можна потроху стверджувати: навряд чи щось завадить «гірникам» здобути шосте «золото». Адже вони в цьому році якісно відокремилися від динамівців, які вже не є «одним із двох грандів», а тяжіють до рівня «завжди третього» «Металіста».

Укотре «відзначився» «Іллічівець»: маріупольці за три останні тури пропустили більше, ніж деякі клуби прем’єр–ліги — за всі 17 ігрових днів. Причому й забивають азовці доволі багато — за цим показником поки що займають п’яту позицію в рейтингу найрезультативніших. Загалом, «іллічі» — «найвеселіша» команда чемпіонату. У матчах за її участю глядачі побачили загалом 67 голів! Друга за цим показником — «Таврія»: 54 голи «вона або їй».

Без молодших братів

Минулорічне диво не повторилося: останній представник першої ліги вилетів із розіграшу національного Кубка на стадії 1/4, і до півфінальної стадії вийшли лише представники еліти. Однак без свіжих облич тут не обійшлося. Минулого сезону в кубковій четвірці не було ні «Динамо», ні «Дніпра», ні тим паче «Арсенала», і лише «Шахтар» змагався в півфіналі, аби програти землякам із «Металурга». Особливо відзначимо успіх київських «канонірів», найкращим досягненням яких у Кубку України досі були два виходи до чвертьфіналу. Тепер же команда Юрія Бакалова отримала непоганий шанс поборотися за путівку до єврокубків. Із півфінальної четвірки «Арсенал» є єдиною командою, що не має досвіду виступів ані в фіналі Кубка України, ані на міжнародній арені.

Канада нам допоможе

Канада нам допоможе

Резервним складом, зате з новим іноземним наставником збірна України сьогодні стартує на турнірі «Єврохокей–челендж» у польському Сяноку. Осінній етап цього змагання, на якому звично виступають середняки європейського хокею, «синьо–жовті» проведуть під керівництвом канадця Дейва Льюїса.

Приїхали нижче середнього

Приїхали нижче середнього

Минулого уїк–енду найкращі представники європейського велотреку з 25 країн змагалися в польському Прушкові на першості Європи. Турнір досить цікавий, адже до минулого року континентальний чемпіонат проводили лише серед спортсменів віком до 23 років. Але в цьому передолімпійському циклі зорганізували й повноцінний дорослий турнір, де можна було вибороти перші залікові очки на шляху до Лондона–2012. Тепер велогонщики пройдуть шлях тривалістю у два роки, і підсумкова сума балів кожного з них покаже, хто саме поїде на Олімпіаду.

Свято на вулиці аутсайдерів

Свято на вулиці аутсайдерів

Як і стартовий тур чемпіонату, його брат–близнюк із початку другого кола приніс чимало несподіваних результатів. За винятком чемпіона, втратили очки всі команди, які після першої половини сезону посідали місця в чільній вісімці. А «Шахтареві» минулої суботи відверто пощастило, адже якби «Кривбас» реалізував хоч частину своїх голевих моментів, донеччани обірвали б свою тривалу переможну серію. А так — найбільша сенсація 16–го туру сталася в Києві, де головний переслідувач «гірників» — «Динамо» — зазнав поразки втретє в сезоні. Попередні три чемпіонати динамівці завершували саме з такою кількістю програшів. Тепер же аналогічного негативного результату найтитулованіший клуб «досяг» уже на екваторі...

Дмитро Сосновський: Ломаченкові давали півтора мільйона доларів за один підпис

Дмитро Сосновський: Ломаченкові давали півтора мільйона доларів за один підпис

Про успіхи вітчизняного боксу, професіонального та любительського, знають, напевно, всі. Досягнення братів Кличків, Василя Ломаченка та його колег по олімпійській збірній давно закріпили за Україною статус країни, що має одну з найсильніших боксерських шкіл у світі. Менше чути про тих людей, які готують спортсменів до змагань — їхніх тренерів, хоча в гучних міжнародних успіхах їхній вагомий внесок є беззаперечним. В олімпійській чоловічій команді, яка останніми роками регулярно тішить своїми перемогами, вже багато років головним тренером працює Дмитро Сосновський. Під його керівництвом українці здобули найбільше нагород на європейському чемпіонаті дворічної давнини, вдало виступили на минулорічній світовій першості. Нещодавно в Харкові пройшов дебютний турнір новоствореного Кубка Європи, і саме підопічні Сосновського здобули тут найбільше золотих нагород. Про рівень цих змагань та стан справ у наших лідерів ми розпитали у самого головного наставника українських боксерів–любителів.

Маріупольські жахи на Хелловiн

Маріупольські жахи на Хелловiн

Хоч цей день і не є власне українським, але символічно, що стільки помітних подій у нашому чемпіонаті сталося якраз на Хелловiн. Рекордна перемога, перший м’яч, забитий воротарем безпосередньо з гри, черговий «покер» чемпіонату, відставка знаного тренера — кожна з цих подій могла б стати найпомітнішою в будь–якому іншому турі. А ще згадайте зарубу в Дніпропетровську, перше кримське дербі — цікавинок у нашому футболі на вихідних вистачало.