Пенсія до знемоги

Пенсія до знемоги

Учора депутати погодилися працювати в сесійній залі до ночі. Цього тижня закінчується поточна сесія ВР, а до канікул народні обранці вирішили розглянути купу важливих питань. За старою звичкою, все робиться в останній момент. Отож мінімальна більшість — 226 голосів — була подана за те, щоб працювати аж доки не вичерпаються всі питання порядку денного. Не виключено, що за подібним сценарієм депутати підуть і в інші сесійні дні. Зокрема, голова фракції «Регіонів» Олександр Єфремов анонсував напружену роботу в четвер, коли депутати приступлять до пенсійної реформи. А «коли знадобиться продовжити роботу в п’ятницю, то ми теж це зробимо, і якщо знадобиться в суботу — значить, теж будемо працювати».

Ірина Геращенко: Піщинки є — цементу нема

Ірина Геращенко: Піщинки є — цементу нема

Попри те, що Україні із Заходу регулярно показують «жовті картки» за проблеми зі свободою слова, влада вперто торочить, що в нас нема ані цензури, ані тиску. Минулого тижня в парламенті припинила існування тимчасова слідча комісія, яка цілий рік відстежувала проблеми мас–медіа. Народні депутати не змогли підтримати підсумковий звіт комісії — лише 89 «за». Тим самим парламентарії відмежувалися від проблем зі свободою слова, вважає голова ТСК, колишній тележурналіст Ірина Геращенко.

Пані Ірина належить до фракції «Наша Україна — Народна самооборона». Колишній прес–секретар Президента Ющенка ще з часів його опозиційної діяльності, Геращенко принципово залишається поза партіями й каже: «Краще бути безпартійною, ніж поміняти 40 партій». Нещодавно 40–річна депутатка намагалася зібрати групу однодумців, щоб об’єднатися в окрему парламентську фракцію. Поки що цей проект не готовий.

Рада на пенсіях

Українські законодавці ще до початку літніх канікул вирішили провести пенсійну реформу. Такою була вимога Президента, який відважився здійснити непопулярні (і не факт, що виправдані) реформи. Вчора Верховна Рада в першому читанні почала розглядати проект від Миколи Азарова та Сергія Тігіпка. Окрім того, в парламенті було зареєстровано два альтернативні проекти, одначе вони, з опозиційним авторством, не мали шансів на ухвалення.

Національний депутатський продукт

Учора Верховна Рада ухвалила за основу проект Закону «Про національний культурний продукт», що передбачає низку заходів для підтримки українських митців. Попри те, що в проекті міститься низка норм, які проросійська більшість ВР могла б вважати «націоналістичними», «за» проголосувало 266 депутатів.

Попеклися на газовій «плиті»

Попеклися на газовій «плиті»

Росія не погоджується відступати від чинної ціни на газ. Таким є підсумок переговорів Миколи Азарова з Володимиром Путіним, що відбувалися у вівторок. Поки що прем’єр–міністри домовилися про створення робочої групи, котра обговорюватиме взаємини в енергетичній сфері, в тому числі ціни на «блакитне паливо» і транзит. Однак Путін дав зрозуміти, що шансів на перегляд ціни для України нема.

Ворота цензури

Ворота цензури

Група журналістів почала вчорашній «професійний» день під парканом резиденції «Межигір’я» — маєтку Президента в селі Нові Петрівці неподалік від Києва. Зібралося півсотні медійників, які хотіли нагадати Віктору Януковичу про обіцянку, дану рік тому. Тоді під час прес–конференції глава держави запросив кореспондентів до свого заміського помешкання, намагаючись продемонструвати відкритість. Проте слова досі не дотримав.

«Гадом» буду!

«Гадом» буду!

Тепер розумієш: таке до снаги лише «Братам Гадюкіним». Минулої п’ятниці знаменитий гурт зібрав на одній сцені майже всіх передовиків української рок–музики (втім не тільки року, й не лише українського). Музиканти мали за честь наслідувати «Гадів», тому охоче відгукнулися на заклик організаторів: для багатьох виконавців «Гадюкіни» були кумирами, а на когось іще й здійснили визначальний творчий вплив... Годі уявити інший гурт, який міг би зібрати таку тусовку, крім «Братів».

Розрита могила

Розрита могила

Тіло В’ячеслава Чорновола, який загинув у ДТП 16 років тому, піддали ексгумації. Прокуратура зважилася розкопати могилу екс–голови Народного руху, який спочиває на Байковому кладовищі в Києві. Домовину дістали вчора на світанку, коли місто і його головний цвинтар ще спали.

Воїн. Митець. Альбом

Воїн. Митець. Альбом

Незважаючи на шабаш радянської ідеології та несприятливу політичну кон’юнктуру, в Україні знаходяться ентузіасти, які дбають про пам’ять героїв і достойне вшанування їхньої спадщини. Альбом «Ніл Хасевич: Воїн. Митець. Легенда», що вийшов друком у луцькому видавництві «Терен», має стати окрасою книжкової полиці для людей, котрі цікавляться історією визвольних змагань, а також шанувальників образотворчого мистецтва.

Декларація відкритості

Закон про доступ до публічної інформації, який набув чинності два тижні тому, змусив багатьох чиновників нервувати. Державна система стала чутливішою до запитів журналістів і звичайних громадян: останні отримали більше прав у доступі до відомостей про державних мужів, що можуть становити суспільний інтерес. Але значний опір із боку політикуму таки є. Зокрема, свої декларації погодилося оприлюднити лише 46 народних депутатів — кожен десятий.