Б’ють журналістів і плюють в обличчя

Стан російського журналіста Олега Кашина, якого минулої суботи жорстоко побили невідомі, «набув позитивної динаміки». Про це обережно повідомляють медики московської міської лікарні №36, де Кашин лежить у реанімації. Головний лікар Віталій Французов висловив сподівання на те, що вже найближчими днями пацієнт зможе говорити — щойно його відключать від апарата штучної вентиляції легень.

День гніву для людини в кепці

День гніву для людини в кепці

Над мером Москви Юрієм Лужковим згустилися хмари. Хоча довгожитель російської політики — горішок міцний, і розмірковуючи над тим, як довго залишилося йому перебувати при владі, аналітики не ризикують давати однозначні прогнози. Попри те, що вороги в очільника Білокам’яної дуже могутні, а розгорнута ними інформаційна кампанія проти людини в кепці (це, нагадаємо, улюблений головний убір Лужкова) — надзвичайно потужна.

Ой на дорозі жовта «Калина»...

Ой на дорозі жовта «Калина»...

Новенькою трасою Чита — Хабаровськ мчить кортеж автомобілів. Зо два десятки позашляховиків з увімкненими фарами й «мигалками», кілька «швидких», автобус, іще кілька джипів, міліцейські легковики... І поміж них яскравою плямою — невеличка яскраво–жовта «Лада Калина». Тобто ні — дві «Лади». І плюс іще третя, але ця вже не їде своїм ходом, а подорожує на евакуаторі.

Давай, Ламо!

Давай, Ламо!

Сьогодні Тензіну Г’ятсо, більше відомому як Далай–лама 14–й, тобто вкотре реінкарнований Авалокітешвара (втілення безкінечного співпереживання всіх Будд), виповнюється 75. Завдяки інтернету, побувати на святкуваннях зможе кожен охочий: через веб–камеру дійство транслюватиметься у «прямому ефірі». «Буде багато традиційних тибетських пісень і танців, а чимало промов проголошуватимуть тибетською мовою», — попереджає офіційний сайт Далай–лами (www.dalailama.com). До речі, мікроблоги Його Святості є також на сервісах «Твіттер» та «Фейсбук», через які Далай–лама регулярно спілкується з паствою та всіма зацікавленими.

Поразка «Качура»

Поразка «Качура»

Виборчої несподіванки у Польщі не сталося — перемогу з досить переконливим відривом здобув Броніслав Коморовський. За даними Польської державної виборчої комісії, 95 відсотків оброблених бюлетенів засвідчили — висуванець правлячої партії «Громадянська платформа» отримав у другому турі 52,63 відсотки голосів виборців. У лідера партії «Право і справедливість», брата загиблого в авіакатастрофі під Смоленськом Леха Качинського Ярослава — 47,37 відсотка голосів. Остаточні підсумки голосування ЦВК обіцяла оприлюднити вчора увечері, коли цей номер «УМ» уже був зданий до друку, але суттєво вплинути на результат не могло вже ніщо.

До нас їде Клінтон

До нас їде Клінтон

Сьогодні в аеропорту «Бориспіль» зустрічали почесну гостю: із коротким візитом до Києва прибула колишня перша леді США, а нині держсекретар Хілларі Клінтон. І хоча дружина екс–президента Білла Клінтона так і не відсвяткує День незалежності США в Україні (як раніше повідомляло наше МЗС), ваги її візиту це не применшує. Хоча щодо того, наскільки взагалі великою є ця вага з точки зору наслідків приїзду пані держсекретаря, в експертів є сумніви. Сам факт першого візиту такого високопоставленого представника Вашингтона після зміни влади в Києві — це вже подія. Особливо якщо врахувати, що відбувається вона на тлі, з одного боку, впевненого дрейфу України в бік Росії, а з іншого — «перезавантаження» відносин Вашингтона з Москвою. Проте чимало політичних оглядачів як в Україні, так і у США сумніваються в тому, що від цих відвідин варто чекати якихось суттєвих результатів.

«Медвед» «зацвірінькав»

«Медвед» «зацвірінькав»

Мабуть, найпопулярнішим у США зображенням цього четверга було надкушене яблуко. Біля магазинів із логотипом компанії Apple вишиковувалися довжелезні черги: люди займали чергу ще за добу, щоб серед перших придбати новий iРhone її виробництва. Ті, кому пощастило, одразу ставали героями теленовин і газетних репортажів. І попри те, що в пресі одразу з’явилися повідомлення про численні хиби новинки (мовляв, і антена слабка, і мокрими руками смартфон брати не можна, бо вдарить струмом тощо), більш жаданої покупки для більшості американців цими днями годі й уявити.

Поки що iРhone 4 надійшов у продаж лише у п’яти країнах світу. Ні України, ні наших найближчих сусідів у цьому списку немає. Але в Росії вже є принаймні один щасливий власник надпопулярної «трубки». Президентові РФ Дмитру Медведєву, який чотири дні перебував у США з «інноваційним візитом», iРhone четвертого покоління вручив особисто голова компанії Apple Стів Джобс.

Страшні запитання Катині

Страшні запитання Катині

Навколо «Другої Катинської трагедії» розгораються не менші пристрасті, ніж довкола першої, яка, «стараннями» російської сторони, й досі залишається густо помережаною білими плямами. Щоправда, якщо передати Варшаві архівні документи щодо розстріляних 1940 року в лісах під Смоленськом польських офіцерів Москва відмовляється й досі, то розшифровки «чорних скриньок» із загиблого в тому ж проклятому Катинському лісі Ту–154 таки віддала. Однак, по–перше, це й усі матеріали, які наразі отримали у Польщі після тієї катастрофи, а по–друге, навіть до них залишається більше запитань, ніж відповідей. Чи правильні ці стенограми? Чи сумлінно проводили слідство росіяни? Чи не зацікавлені певні високі особи й у Польщі в приховуванні істинних винуватців цієї катастрофи, яка забрала життя президента Леха Качинського, його дружини та ще 94 представників польської еліти? Чи такою вже «нісенітницею й фальшивкою» є оприлюднений в інтернеті відеозапис, нібито зроблений випадковим свідком падіння «тушки» на мобільний телефон одразу після трагедії? Нагадаємо, на цих кадрах невідомі люди під супровід смачних російських матюків добивають (знову ж таки, нібито) тих, хто вижив під час катастрофи.

«Маршем» по незгодних

«Маршем» по незгодних

Результати розмови лідера рок–гурту «ДДТ» Юрія Шевчука з Володимиром Путіним місцева влада в Росії витлумачила по–різному. Нагадаємо, у відповідь на запитання рокера про те, чи розганятимуть «Марш незгодних», запланований на 31 травня, прем’єр–міністр заявив: громадяни, звісно, мають право висловлювати незгоду з політикою влади, але так, щоб нікому при цьому не заважати. І перевів стрілки на місцевих можновладців: мовляв, це їм вирішувати, заважають «незгодні» дачникам їхати на відпочинок чи ні, й, відповідно, дозволяти проведення протестних акцій чи забороняти.

Бій за чисте небо

Бій за чисте небо

«Щойно пережили «мільйони смертей від свинячого грипу», як придумали нову аферу», — в один голос обурюються мільйони пасажирів і керівники найбільших авіакомпаній світу. І перші, й другі за останні кілька днів устигли не лише зненавидіти, а й зазубрити, як скоромовку, «язиколамабельний» топонім Ейяф’ятлайєкютль. До речі, журналісти для спрощення почали називати головного «ньюзмейкера» тижня Ейяфйоллем — це, мовляв, скорочена назва ісландського вулкана, який залишив Європу без авіасполучення, а людей — без відпусток чи домашнього затишку. Починаючи з вечора п’ятниці, аеропорти Старого Світу закривалися одне за одним, доки у європейському небі не залишилися тільки одна–дві «стежки» — у проміжку між Аппенінським та Піренейським півостровами. На решту повітряних коридорів повісили замок: там нібито лютував смертельно небезпечний для авіаційних двигунів вулканічний пил, який вітер–зловмисник, замість зносити від вулкана кудись у море в бік Гренландії, спрямував у бік Європейського континенту. Та чи й справді той пил такий небезпечний? Після скасування майже 40 тисяч авіарейсів, що завдало їм збитків на сотні мільйонів доларів, найбільші авіаперевізники планети почали в цьому серйозно сумніватися. І вирішили прорвати пилову завісу Євроконтролю (Організації з безпеки повітряної навігації, яка дозволяє або забороняє польоти з огляду на погодні або інші умови), довівши, що жодної небезпеки насправді немає або вона принаймні значно перебільшена.