Чи роздратуємо Москву?

Що ближче до листопада, то примарнішими стають перспективи підписання Угоди про асоціацію. І не тому, що Європа занадто вередує, — проблема радше в Україні. В неготовності правлячої партії виконати необхідний пакет вимог. Верховна Рада пішла на канікули замість того, щоб засукавши рукави намагатись скористатися останнім європейським шансом. Може, депутатам видається, що подібних шансів може бути безліч. Натомість європейські політики вважають інакше. Важливість листопадового саміту полягає у тому, що головування в ЄС перебрав давній український союзник — Литва. І неважливо, що балтійська країна невеличка, — зараз офіційний Вільнюс зосередив чимало важелів, аби допомогти погрузлій у корупції Україні нарешті визначитись. Як свого часу пояснив мені «неможливість зволікання» депутат Європарламенту Павел Залевський, «не всі країни однаковою мірою є адвокатами України в ЄС. Крім того, зараз Євросоюз переживає серйозну економічну кризу. Є частина країн, які кажуть: давайте займемося винятково собою, давайте подолаємо кризу, а потім задумаємось, що далі. Інші кажуть — але ж Росія не хоче, аби ЄС підписував угоду з Україною, навіщо дратувати Росію?».

Про ганьбу і користь від широких поясів

Про ганьбу і користь від широких поясів

У неділю в Нагуєвичах, що на Львівщині, рідному селі Івана Франка, стався подвійний скандал. Там, нагадаємо, відбувалися урочистості з нагоди 155–річчя з дня народження класика. За традицією, на імпрезу злетілася купа нелінивих діячів не лише місцевого, а й київ­ського розливу. Окрім львівського «губернатора» Михайла Цимбалюка й голови облради Олега Панькевича, на Франкові уродини прибули радник Президента Ганна Герман, міністр юстиції Олександр Лавринович та міністр культури Михайло Кулиняк.

Смертельна помста «Шаленого»

«Якщо міліція спускатиме справу вбивства Сашка на гальмах, ми вийдемо на вулиці», — з таких слів розпочав розмову з «УМ» один iз керівників львівського руху футбольних фанатів «Бандерштат–ультрас». За його словами, попри те, що вбивцю затримано, є всі підстави остерігатися, що той обмежиться легким переляком у психіатричній лікарні, а його поплічники залишаться на волі. І хоч кривава справа до футболу має лише дотичне відношення, наслідки її можуть обернутися «погромним» московським сценарієм. Про серйозність ситуації свідчить хоча б те, що брата вбивці ледве вдалося вирвати з рук розлючених фанатів.

Вшанували великого Митрополита

У родинному селі митрополита Шептицького — Прилбичах, що на Львівщині, відбулося освячення пам’ятника братам Андрею та Климентію Шептицьким. Пам’ятник встановили біля місцевої церкви. Урочистості відбулися на 146–ту річницю від дня народження великого греко–католицького митрополита. Братів Шептицьких — блаженного Климентія і митрополита Андрея — вперше зобразили поруч. На відкриття з’їхалися тисячі вірян і сотні священиків.

«Соколу» зв’язали крила

Учора в місті Лева міг статися черговий скандал, пов’язаний iз пам’ятними датами Другої світової війни. 67–му річницю визволення міста від нацистських військ готувалися бучно відсвяткувати ветерани й комуністи. Ясна річ, за активної протидії націоналістів. Місцем зустрічі було обрано сумнозвісний львівський пагорб Слави. Аби уникнути піротехнічного шоу з мордобоєм, яке 9 травня «уславило» Львів на цілу Європу, міська влада звернулася до суду з вимогою заборонити масові акції. І суд зреагував.

Дев’ять років безкарності

Дев’ять років тому 27 липня на Скнилівському летовищі під час проведення авіаційного шоу сталася страшна катастрофа — просто на глядачів упав літак Су–27. Тоді загинуло 77 людей, у тому числі 28 дітей, сотні було поранено й травмовано. Адже того чорного дня помилуватися майстерністю українських військових пілотів зібралися тисячі городян...

Чорні стрічки — причина позову

Скорботні стрічки на державних прапорах, які вивішують 9 травня на території Львівщини, у місцевій прокуратурі вважають незаконними. Тому звернулися з відповідною позовною заявою до місцевого апеляційного суду. Прокурорські працівники вимагають визнати незаконною й скасувати ухвалу сесії Львівської міської ради, яка 21 квітня заборонила використовувати під час відзначення Дня Перемоги радянську та нацистську символіку. Як твердять у прокуратурі, ухвалюючи це рішення, міська рада «вирішила питання немісцевого значення», порушивши низку законодавчих норм, і вийшла за межі наданих повноважень.

Навести лад і взяти під контроль

Навести лад і взяти під контроль

Учора на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що на Львівщині, стартували двотижневі військові навчання «Репід трайдент — 2011». Як зазначив у коментарі «УМ» полковник Олександр Поронюк, керівник Регіонального медіа–центру Міністерства оборони, ці навчання «є найбільшим заходом міжнародного військового співробітництва у поточному році».

Архів у бідоні

Архів у бідоні

Сховані в лісі повстанські документи, які зберігалися в бідоні для молока, знайшов мешканець одного із львівських сіл два тижні тому. Позавчора цей архів перевезли до музею «Тюрма на Лонцького», директора якого Руслана Забілого, нагадаємо, «маринували» в СБУ в «архівних справах». Передані матеріали увійдуть до сховища Центру досліджень визвольного руху. Як каже Руслан Забілий, за попередніми оцінками, це документи одного з районних проводів ОУН Пустомитівщини за 1948—1951 рр.

Срібняк для кронпринца

Срібняк для кронпринца

Кронпринц Данії, який цими днями перебуває в Україні, вирішив побачити життя й на заході нашої держави. Як уже писала «УМ», основна мета офіційного візиту монаршої особи в Україну — подяка мелітопольським льотчикам, які з ризиком для життя доставляли у Гренландію пальне. Завершивши відвідини Запорізької області, наступний король Данії вирушив до Львова.