Великий капець для маленької кампанії

Великий капець для маленької кампанії

«Під шумок» парламент учора скасував позачергові вибори депутатів Тернопільської обласної ради, до яких залишалося всього нічого — дванадцять днів. За таке рішення проголосували аж 292 депутати. І тут, як і в питанні з відставкою міністра Огризка, виникла ситуативна коаліція БЮТ і Партії регіонів.

Високопосадове урізання

Зарплати Президента, Прем’єр–міністра, народних депутатів істотно зменшаться у зв’язку з економічною кризою. Максимальна «получка» посадовців скоротиться удвічі. Відповідне рішення вчора прийняла Верховна Рада.

Привіт, я — ваш кандидат.com.ua

Людство так стрімко переселяється в інтернет, що який–небудь 2050–й рік усі, мабуть, зустрічатимуть вдома перед моніторами. Звісно, комп’ютерне олів’є і віртуальний бутерброд з ікрою — це лише жартівливий замінник реальної смакоти. Принаймні поки що, бо хтозна, куди зайде технічний прогрес. Але мільйони користувачів «Скайпу», «Аськи» та інших інтернетних способів спілкування, оздоблених можливістю відеотрансляції, вже зараз заміняють дружні посиденьки за столом, цокаючись келихами з шампанським в екран комп’ютера. Дедалі менше сучасних людей мають уявлення про те, як без інтернету придбати квитки на літак, дізнатися про розклад сеансів у найближчому кінотеатрі або вилікувати від «бігунки» улюблену кицю. Зрештою, саме всесвітнє павутиння дає нам можливість «в реалі» поспілкуватися з родичами за океаном або друзями з сусіднього міста, не чекаючи тижнями на листа, похованого десь у надрах бідної на кадри пошти.

Ті, хто в синьому танку

Той факт, що за розвинене почуття національної гідності «регіонали» прагнуть позбавити портфеля міністра закордонних справ — чи не єдину людину, яка на міністерській посаді має мужність справді захищати національні інтереси, виглядає цілком природним. Бо цілком відповідає вивісці «проросійської, антинатовської й шахтаролюбної» Партії регіонів. Звісно, насправді у лавах і передусім керівництві ПР сидять переважно вельми далекі від шахтарів за матеріальним статусом люди, свідомі того, що збирати електоральний ужинок на гучних гаслах і реально прагнути їхнього втілення в життя — це «дві великі різниці».

Коса над електричним стільцем

Коса над електричним стільцем

Присвятивши майже увесь вівторок биттю байдиків, учора депутати вирішили хоч трохи надолужити згаяне. І ще зранку проголосували за те, щоб продовжити засідання. Щоправда, лише на одну годину (байдикували напередодні понад п’ять) — до 15–ї. Утім головною інтригою все ж залишався день завтрашній, тобто вже сьогоднішній. Партія регіонів не відмовилася від свого наміру заслухати звіт Кабміну і, якщо треба буде (а інші варіанти навряд чи розглядаються), порушити питання про його відставку. Чи вдасться «Регіонам» нашкребти потрібну кількість голосів — це питання вчора обговорювали всі. Юлія Тимошенко, схоже, мало сумнівалася, що не вдасться — недарма ж таки відклала відрядження до Німеччини, аби прийти сьогодні у ВР зі звітом. Але все залежало від позиції комуністів і позакоаліційної частини «НУНС». Про те, що раніше ПР вимагала від Кабміну звітувати тільки разом із Президентом і «губернаторами», згадували якось менше. Хоча глава держави через свого прес–секретаря Ірину Ванникову повторив: приймати запрошення депутатів не збирається.

«Нашій Україні» — «ЄЦ»?

«Нашій Україні» — «ЄЦ»?

Другий етап VI з’їзду «Народного союзу «Наша Україна», призначений на завтра, як і перший, пройде в закритому від преси режимі. Партія, яка досі була чи не найпрозорішою з усіх 160 зареєстрованих в Україні політичних сил, тепер має підстави ховати свою «брудну білизну» від журналістів і виборців. Утім чутки про те, що демократичність, якою славився НСНУ, скоро відійде в минуле, викликав зов­сім не закритий формат з’їзду. Пожвавлений інтерес ЗМІ спричинила інформація, що голова партії Віктор Ющенко оголосить рішення про необхідність об’єднання усіх патріотичних сил перед загрозою політично–економічної кризи. Ідея, звісно, не нова і вже не раз успішно «похована» амбіціями партійних нацдемівських лідерів. Але цього разу випадок особливий: об’єднання покликане повернути в лоно НСНУ «Єдиний центр» Віктора Балоги. Без жорстких менеджерських якостей якого, мовляв, партії геть труба.

Ющенко веде!

Ющенко веде!

«Ми патріотичні, свідомі, чесні, у нас зібралися найкращі люди і найфаховіші кадри — а рейтинг падає! Мабуть, в усьому винна демократичність нашої партії — журналісти подають тільки сварки і «розборки», за якими люди не бачать суті». Такі скарги від представників партії «Народний союз «Наша Україна» «УМ» доводилося чути вже не раз.

День «глухого кута»

Попрацювали — тепер можна й відпочити. У такому розслабленому настрої сходилися вчора під законодавчий купол народні депутати, передбачаючи, що роботи цього дня не буде. Адже без Голови Верховної Ради, який повинен підписувати всі ухвалені парламентом законопроекти, рішення ВР залишатимуться недійсними. І не помилилися — через якихось півтори години засідання зі згоди 243 нардепів було закрите до вівторка.

Чаювання затяглося

Чаювання затяглося

Розпочинати пленарний день із перерви в парламенті настільки увійшло у звичку, що знаючі нардепи до сесійної зали зранку вже й не поспішають. І в кулуарах діляться з журналістами своїм обуренням із приводу того, що лідери фракцій не можуть сформувати порядок денний заздалегідь. Адже зі слів Голови Верховної Ради Арсенія Яценюка випливає, що саме для того, аби погодити перелік питань на поточний день, керівники парламентських сил і збираються о 10–й у його кабінеті. Ну і ще «попити чай, обговорити політичну ситуацію, дізнатися, чи створена нова коаліція»...