Був та загув

Був та загув

Увечері минулої п’ятниці на привокзальній площі Дніпропетровська, яка донедавна носила ім’я Григорія Петровського, відбулася знакова для міста подія. Місцеві активісти дружно під звуки Гімну України і запальні патріотичні пісні гурту «Вертеп» знесли величну скульптуру самому Григорію Петровському.

І в кіборгів болять рани

І в кіборгів болять рани

Морозного та сонячного ранку, коли Україна відзначала річницю запеклих боїв у Донецькому аеропорту та вшановувала пам’ять загиблих там кіборгів, у Вінниці рідні, знайомі та друзі згадували тих, хто не повернувся додому.

Постріли в правду

Постріли в правду

Події минулої неділі, здавалося б, не віщували ніякої біди для чинного міського голови Кривого Рогу 66-річного Юрія Вілкула, зрощеного Партією регіонів. Заплановане традиційне народне віче на підтримку вільного народного волевиявлення під час призначених Верховною Радою України нових виборів мера на 27 березня 2016 року хоч і відбулося, але, швидше, формально — зібралося всього-на-всього близько ста осіб...

Громадою обух сталити

Коли український уряд ініціював створення в областях офісів реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади, Дніпропетровщина у цьому новому, як для сьогодення, процесі була серед першопрохідців.

Безплатні руїни

Безплатні руїни

З нового року вхід до музею-заповідника «Херсонес Таврійський», що в Севастополі, став безкоштовним. Інформацію про це розміщено на офіційному сайті заповідника. Окупаційна влада Криму пояснює, що таким чином має намір збільшити кількість відвідувачів древньої пам’ятки.

Представник інтересів села

У селі Ірдинь Черкаського району пройшли вибори старости, перші в Україні в рамках добровільного об’єднання територіальних громад. Новообраним старостою, на посаду якого претендували двоє місцевих жителів, став Олександр Максимов. За нього віддали свої голоси майже 80 відсотків односельців.

І за чужі гроші не стали хороші…

І за чужі гроші не стали хороші…

Схоже, Вінниччина втратила можливість стати пілотним регіоном для унікального проекту з допомоги в організації бізнесу переселенцям з Криму та Донбасу. Європейським донорам дедалі прискіпливіше доводиться моніторити витрати кожного грантового євроцента, виділеного ними для втілення наших життєво необхідних планів.

В Єлдибеші, граді краснім...

В Єлдибеші, граді краснім...

У неділю кілька сотень кіровоградців вийшли на мітинг проти перейменування свого міста.

«Скажи Інгульську — НІ» таким було головне гасло мітингу. Фактично захід вийшов на підтримку назви Єлисаветград, повідомляє місцевий сайт gre4ka.info.

Він піснею злетів у небеса

Він піснею злетів у небеса

Нині Євгену Кухарцю виповнилося б 70 років. І на сцені Черкаської обласної філармонії він обов’язково стояв би особисто, слухаючи добрі слова на свою адресу. Але зла доля обірвала життя композитора, диригента та колишнього керівника Черкаського народного хору в грудні 1987 року.