Зареєструйте їх, БЮТь ласка

Позавчора ввечері Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Центральну виборчу комісію розглянути питання про реєстрацію Блоку Юлії Тимошенко та зареєструвати виборчий список. Лідерка БЮТу особисто навідалася до суду на оголошення вердикту. По завершенні засідання вона висловила задоволення рішенням, порадівши за «чесний суд». «Думаю, вичерпано всі провокації щодо нашого блоку. Позов задоволено цілком і повністю», — повідомила вона.

«Дояр» Литвин

Щоб сформувати імідж близького до простого народу політика, позавчора під час візиту на Полтавщину лідер Народної партії Володимир Литвин... доїв корову. Було це на Сорочинському ярмарку. Литвин був одягнутий у вишиванку в стилі «білим по білому». В такому вбранні дояра за роботою світ іще, мабуть, не бачив...

А перевірили, хто був у жіночому платті?

А перевірили, хто був у жіночому платті?

На керівника Кабінету Міністрів неприємності останнім часом чигають на кожному кроці. То вибори, в які ніхто не вірив, таки відбудуться, то опозиція нерви на міцність випробовує своїми ініціативами. Тільки-но повернулася людина з дрімучого Алтаю, у спогадах ще прогулянки, шамани і світанки над казаном з юшкою з риби, а немилий серцю Київ не дає розслабитися ні на мить. Учора вранці, як повідомив сам Віктор Янукович, у центральній частині столиці трапилася надзвичайна подія. На території урядового комплексу, що суворо охороняється, через безвідповідальні дії особистої охорони на Прем'єр-міністра України, який перебував під час виконання службових обов'язків, спробували напасти невстановлені суб'єкти — орієнтовно жіночої статі. Своїми агресивними діями зловмисники, знову ж таки, за твердженням Віктора Федоровича, змусили його переглянути свої життєві принципи та змінити деякі політичні пріоритети.

Поділилися по-братськи — сваритимуться по-ворожому?

Поділилися по-братськи — сваритимуться по-ворожому?

Перша стадія формування окружних виборчих комісій минула досить спокійно. Як представники коаліції, так і опозиціонери матимуть своїх висуванців у ОВК. Учора Окружний адміністративний суд Києва визнав право «Нашої України» та Блоку Юлії Тимошенко формувати окружкоми. Феміда не задовольнила заяву Соцпартії про скасування постанов ЦВК, що дозволили фракціям Тимошенко та Кириленка делегувати своїх людей у склад комісій. Соціалісти стверджували, що «помаранчеві» не мають такого права, бо поскладали депутатські мандати, а їхні фракції фактично припинили існувати.

Енергетичні фундаменталісти

Енергетичні фундаменталісти

«Україна та Литва мають у взаєминах міцний фундамент», — заявив литовський президент Валдас Адамкус, укотре приїхавши з візитом до України. Найбільше, на чому акцентували глави обох держав, — це на перспективній співпраці в галузі енергетики.

Гелетей не бив «регіоналів»

Ідеться про травневі події навколо Генпрокуратури, коли керівник МВС Василь Цушко на чолі «Беркута» штурмував Різницьку, а потім спецназівці разом з депутатами від Партії регіонів витісняли з відомства співробітників Управління державної охорони. Усі телеканали демонстрували те, як «регіонали» викидали з кабінета Генпрокурора керівника УДО Валерія Гелетея, а потім розірваний нападниками-депутатами піджак головного охоронця. Натомість депутати не розгубилися й після низки порушених за фактами їхнього безміру кримінальних справ подали заяви про власне побиття. Ким? Звісно ж, паном Гелетеєм!

Ще одні «регіонали»

На ці вибори міг піти ще один «іменний блок» — Людмили Супрун. Утім на міжпартійному з'їзді за участю Народно-демократичної, Демократичної та Республікансько-християнської партій Супрун відмовилася від таких пропозицій. На її думку, «чиїмось ім'ям називають блок, тільки коли хочуть сконцентрувати всю владу в одних руках». Відтак блок матиме назву «Український регіональний актив».

Кому вигiдно?

Кому вигiдно?

У п'ятницю опівночі минув крайній термін, коли ЦВК, розглянувши документи Блоку Юлії Тимошенко, мала прийняти рішення: реєструвати список чи ні. Дискусія точилася навколо того, що БЮТівці вказали у списку місцем проживання населений пункт, а не повну поштову адресу. Члени ЦВК, призначені за квотою коаліції, пропонували відмовити в реєстрації всім кандидатам від БЮТ. Підстава — неналежним чином заповнені документи. У підсумку, коли діло дійшло до голосування, то «за» реєстрацію висловилися семеро членів комісії. Ще семеро утрималися. Іншими словами, ЦВК не прийняла жодного рішеня. Учора БЮТ звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність Центрвиборчкому.

Моя адреса — не дім і не вулиця...

Моя адреса — не дім і не вулиця...

Від учора Партія регіонів та ПСПУ отримали право вести повноцінну виборчу агітацію. Таке «щастя» настає з моменту, коли список партії чи блоку пройшов реєстрацію в Центральній виборчій комісії. Центрвиборчком зареєстрував усіх 450 кандидатів у депутати від ПР, не знайшовши в документах «регіоналів» жодних помилок. Менше повезло прогресивним соціалістам: посвідчення кандидата отримає 332 кандидати від партії Вітренко. Решта 118, якщо захочуть балотуватися, мусять виправити свої реєстраційні документи.