Агітуй, відпочиваючи

Наразі все спокійно. Ці три слова можна було б поставити заголовком до звіту, який за підсумками моніторингу першого тижня виборчого процесу оприлюднив Комітет виборців України. «Прогнози, що Центральна виборча комісія не впорається з обов'язками, на щастя, не справдилися, — зазначив на вчорашній прес-конференції речник Комітету виборців України Олександр Черненко. — Проте рівень політизації ЦВК, на жаль, не зменшився і залишається небезпека блокування цього органу».

«Україні потрібен парламент скромніших професіоналів»

У четвер увечері Президент Віктор Ющенко присвятив темі скасування депутатських пільг та недоторканності окреме телевізійне звернення. По суті, глава держави ще раз виступив на користь провідної виборчої ініціативи своїх «помаранчевих» однопартійців. «Я з вдячністю сприймаю широку суспільну підтримку, яку отримує моя вимога скасувати необмежену депутатську недоторканність. Уже незабаром під цим закликом з'являться підписи мільйона громадян України. Я підтримую зусилля і зобов'язання блоку «Наша Україна — Народна самооборона» реалізувати цю ініціативу», — сказав Ющенко. За його словами, «це справжній удар по політичній корупції у високих ешелонах української влади» і «реальний спосіб очистити Верховну Раду від ділків та міняйл».

Привіт Рудьковському із Мюнхена

Колишній заступник міністра внутрішніх справ та голови СБУ, а нині — кандидат у народні депутати від блоку «Наша Україна — Народна самооборона» Геннадій Москаль вважає, що керівники МВС, МНС та Мінтрансу Василь Цушко, Нестор Шуфрич та Микола Рудьковський мають іти не у відпустки для агітації за Соцпартію та Партію регіонів, а у відставку. На думку генерала міліції, по-перше, через те, що на цих високих посадах опинилися «випадкові люди, які славляться своєю балакучістю, а не професіоналізмом». «Нефахове керівництво завело роботу цих міністерств у глухий кут. Цушко, Рудьковський та Шуфрич мають стати на коліна і покаятися за те, що вони натворили», — вважає Геннадій Москаль.

Комісувати «помаранчевих»

Учора був останній день, коли політичні сили могли подати до Центральної виборчої комісії кандидатури членів окружних виборчих комісій. Такі часові рамки передбачає календарний план, затверджений тиждень тому ЦВК. На окружкоми покладатиметься відповідальна місія організувати та провести вибори на місцях. Тому, чесно кажучи, було би дивно, якби склад окружкомів затверджувався без політичних баталій...

У Литвина — найнижчий «рейтинг недовіри». Це — шанс?

У Литвина — найнижчий «рейтинг недовіри». Це — шанс?

Мабуть, у жодній країні світу соціологічні служби не мають такої популярності, як в Україні, адже ми — чемпіони за кількістю виборів в останні кілька років. Ось і напередодні наступних ми знову зазираємо в соціологічні дослідження. Що там?

«Звєзда» іде під купол

«Звєзда» іде під купол

Намагаючись потрапити до Парламенту VI скликання, більшість серйозних політичних сил опираються не так на свої програмні засади, як на харизму та популярність серед народу лідера. І, схоже, у Партії регіонів, «Нашої України — Народної самооборони», ПСПУ, СПУ й КПУ, Блоків Тимошенко та Литвина з'явився неслабкий супротивник.

Вибирайте референдум

Вибирайте референдум

Блок Юлії Тимошенко провів по всій Україні зібрання ініціативних груп, які збиратимуть підписи для скликання референдуму щодо змін до Конституції, і передав відповідні матеріали у Центральну виборчу комісію. Як розповіла на вчорашньому брифінгу Юлія Тимошенко, є 800 ініціативних груп по 200 осіб кожна.

«Синій» регіон підтримує «помаранчеву» ініціативу

Позбавлення депутатської недоторканності для багатьох парламентаріїв — вихідців із Донеччини, — мабуть, рівнозначне гамлетівському «Бути чи не бути?». Мешканці краю, які знають «своїх», як облуплених, переконані: окремі персони пішли в парламент тільки завдяки імунітету, що виконує для них роль своєрідного «закононепробивного» бронежилета. Тому й зовсім не «помаранчеві» донеччани підтримали збір підписів за скасування депутатської недоторканності, розпочатий у регіоні обласною організацією блоку «Наша Україна — Народна самооборона».

Домашня «кухня»

Одна з головних проблем, яку треба вирішити при підготовці до позачергових виборів, — список виборців. Часу відводиться мало, а цю роботу треба здійснити швидко та якісно. Центральна виборча комісія вже отримала перший транш — трохи більше 14 мільйонів гривень: ці гроші, згідно з бюджетом, виділяються на формування державного реєстру виборців. Початкова робота якраз збігається з підготовкою списку на ці вибори. Щоправда, завершити укладання реєстру до вересня нереально, але посприяти виборам він зможе.