Без СП, «губернаторів» і Порошенка,

Без СП, «губернаторів» і Порошенка,

«Наша Україна» навчилася на власних помилках і більше їх не повторюватиме. Тому «чесно дивитиметься в очі своїм виборцям» і «говоритиме їм правду і тільки правду». Зокрема, про те, що про потенційну коаліцію з Партією регіонів не може бути й мови, що після виборів обов'язково буде скасована депутатська недоторканність, що пенсії й зарплати обов’язково зростатимуть тощо. У цьому вельми переконливо запевняв чи то делегатів чергового, третього, етапу нескінченного V з'їзду «НУ», чи то журналістів і, як наслідок, виборців лідер «нашоукраїнців» В'ячеслав Кириленко. Але головним героєм дня вже традиційно став Петро Порошенко.

Віктор Король: Декому з кандидатів від «Нашої України» варто наслідувати приклад Порошенка

Віктор Король: Декому з кандидатів від «Нашої України» варто наслідувати приклад Порошенка

— Пане Вікторе, на вашу думку, чи не краще було й справді затвердити виборчий список не в алфавітному порядку, а у відповідній черговості, як того вимагали чимало делегатів, і таким чином уникнути звинувачень у недемократичності?
— Мені здається, що це нічого не змінило б. Є принципи, за якими людей обирають до списку. Ці принципи не мінялися й поки що витримуються, тому немає ніякої загрози, що президія може їх порушити й при затвердженні місць у списку повестися якось не так.

Банкова на вибори не йде

Банкова на вибори не йде

Сьогодні стартує виборча кампанія-2007, а разом із нею — й численні з'їзди політичних сил, які планують боротися за місце у наступному скликанні Верховної Ради. Першими «з'їжджаються» партії (зокрема, на сьогодні заплановані з'їзди «Нашої України» та інших партій, які увійдуть з нею у мегаблок, ВО «Батьківщина», КПУ тощо), а через день-другий настане черга й міжпартійних зібрань блоків.

Осінній реаніматор

Заяву про вихід із партії один із засновників УНП подав напередодні з'їзду, який сьогодні має вирішити, чи буде ця політична сила іти на дострокові парламентські вибори у складі єдиного пропрезидентського блоку. Своє рішення Євген Жовтяк пояснює незгодою з лінією керівництва і настроями ліквідувати партію, щоб улитися в єдину праву силу, як того вимагали умови участі у виборах у складі блоку «Наша Україна — Народна самооборона». На думку Жовтяка, злиття не піде на користь нікому.

«По-відімому, дєвки, це абзац»

Інформаційна секс-бомба тижня: згідно з результатами соціологічного дослідження Центру «Соціс», за Блок Верки Сердючки під назвою «За своїх!» готові віддати голоси 2% опитаних громадян. Це вже удвічі більше, ніж кількість сьогоднішніх прихильників Соцпартії Мороза, і фактично стільки ж, як у Народної партії Литвина. Висновок робимо, покладаючись на об'єктивність соціологів «Соціса»: якщо ці цифри не такі ж дуті, як презервативи у бюстгальтері артиста, виступ Сердючки на дострокових парламентських виборах може стати ще більш ефектним, аніж її шоу на «Євробаченні».

Ну, понеслися!

У вівторок увечері Президент Віктор Ющенко підписав четвертий указ про призначення дострокових виборів до Верховної Ради. Вони відбудуться, як і вимагає Конституція, через 60 днів після дати видання указу. Тобто 30 вересня, як і було заплановано «угодою трьох» (Президента, Прем’єра та спікера). Новий указ ще більше припасовується до конституційної матриці: він має тверду підставу для розпуску ВР — доконану неповноважність парламенту, і виданий уже не «авансом», а за фіксовані 60 днів до числа виборів.

Мороз хоче працювати

Мороз хоче працювати

Незважаючи на обіцянки соціалістичних депутатів будь-що прийти на позачергову сесію, призначену Олександром Морозом на 31 липня, «під куполом» Верховної Ради вчора було порожньо. Не з'явилися ні соціалісти, ні інші нардепи, які досі вважають себе чинними. Як з'ясувалося, напередодні спікер, після зустрічі з Прем'єр-міністром Януковичем, вирішив перенести позачергову сесію ВР V скликання на 7—10 серпня. При цьому, як повідомила прес-служба парламенту, лідери СПУ та Партії регіонів нібито погодилися, що провести позачергову сесію необхідно, хоча й доцільно її трохи відкласти.

Система, яку потрібно ламати

Система, яку потрібно ламати

Сумщина дискредитована урядом, вважає голова обласної державної адміністрації Павло Качур. Так, за півроку субвенції виплачені лише на 10 відсотків від належного. Друга проблема: не відшкодовано податок на додану вартість — понад 70 млн. грн. не повернуто підприємствам області. А це, заявив «губернатор» на прес-конференції, — вимивання обігових коштів, далі — падіння виробництва та зменшення податкових надходжень.