Сім міхів гречаної вовни. Хто більше?

Отже, всі основні політичні гравці — ПР, «НУНС», БЮТ, КПУ і навіть незгодна з виборами СПУ — на старті виборчої кампанії вже провели свої з'їзди. Зрозуміло, що кампанія — дострокова й скорочена, і коштів на її проведення виділяється трохи менше, ніж у 2006-му. З іншого боку, це означає, що треба було б брати не кількістю, а якістю. Якщо парламент-2006 себе не виправдав, значить, людям потрібно запропонувати кращий продукт. У цьому сенсі — що ми побачили і почули на партійних з'їздах?

Своя нога до тіла ближче

Своя нога до тіла ближче

Останні засідання українського уряду ігнорує уже не тільки Президент, а й... сам Прем'єр. Воно й не дивно: вибори, м'яко кажучи, на носі, перспективи для урядової коаліції — туманні. То ж коли, як не зараз, подумати про найцінніше, що є у цьому житті — власне здоров'я?
Напередодні учорашнього засідання Кабміну, здавалося, жодні зірки не віщували побачити в центральному кріслі не вальяжного Віктора Януковича, а всього лише стрункий стан першого віце-прем'єра Миколи Азарова. Серед запрошених — основна частина не міністри, а непублічні заступники, причому не перші. Бійці із числа «першої команди», які вставали струнко, коли Микола Янович входив до зали, — переважно ті, що мають проблеми із своїм статусом у команді «регіоналів». Загальній зневірі піддався навіть місяцеликий міністр МНС Нестор Шуфрич, який щиро зізнався, що його передвиборча відпустка може плавно перерости в пошуки роботи.

«Все чудово!?..»

Достроковим виборам — дострокова рекламна агітація. Ще до офіційного початку виборчих перегонів теле- і радіоефір аж охрипли від панегіриків про неабиякі досягнення уряду Віктора Януковича. Ще до офіційного дозволу на політичну рекламу сотні рекламних щитів із символікою Партії регіонів (хоча і без її назви) розповідають про те, що «Стабільність — це добробут» та ін. Поряд із цим є й інші думки щодо успішності «регіонального» Кабміну. Незадоволені ним — страшно подумати — навіть у Донецьку.

Перші пішли

Першою політичною силою, чий кандидатський список зареєструвала Центральна виборча комісія, стала КПУ. Зелене світло «червоним» Центрвиборчком дав ще у понеділок увечері. При цьому у реєстрації було відмовлено 10 кандидатам у народні депутати зі списку Компартії — у зв'язку з неналежним оформленням деяких документів. За словами члена ЦВК Юрія Донченка, у разі внесення необхідних уточнень ЦВК зможе розглянути їхні кандидатури ще раз.

Віктор Ющенко: Я знаю, що переможе Український народ

Віктор Ющенко: Я знаю, що переможе Український народ

Дорогий Український народе!
Дорогі побратими!
Тут, сьогодні, на високій політичній трибуні я вітаю демократичну більшість України. Я вітаю політичні сили, які об'єдналися у блок «Наша Україна — Народна самооборона». Ви зробили істинний крок у майбутнє.

План «помаранчевого» реваншу

План «помаранчевого» реваншу

«Скромніше, ніж у Яника, але симпатичніше, ніж у Юлі», — ділилися враженнями журналісти, жуючи «шарові» пончики на міжпартійному з'їзді блоку «Наша Україна — Народна самооборона». «Головне — душа й совість, а не показушні феєрверки», — суворо зауважив на це досить молодий чоловік у солідному костюмі. Судячи зі спеціалізованого навушника, це був чийсь охоронець. Ну якщо в них навіть охоронці такі серйозні, то що ж чекати від кандидатів...

І смішно, і сумно, і кулі свистять...

Ви знаєте, для чого в Україні проводяться дострокові вибори? Виявляється, «вся ця затія для того, щоб втягнути Україну в НАТО і розсварити нас із Росією. Треба вижити соціалістів з парламенту, щоб вони не впливали на «регіоналів», і ті проголосували за НАТО». Очі на цю непросту істину на суботньому з'їзді Соцпартії розкрив її лідер Олександр Мороз, натякнувши виборцям на те, що «мила Юлечка і Президент» зроблять із наших дітей «гарматне м'ясо», і звинувативши «українську владу» в тому, що вона виконує «волю закордонних кукловодів». На цих словах просто за спиною промовця завалилися державний та партійний прапори. «От бачите — хотіли поцілити у виступаючого, але промахнулися», — «пожартував» Мороз. А прапори довелося прибрати, бо стояти від такої наруги вони вже не хотіли.

Банкова тримає слово

Сказав голова президентського секретаріату Віктор Балога, що жоден із працівників його відомства не балотуватиметься до Верховної Ради, — і дійсно, жодна людина від СП на вибори не йде. Учора Президент відповідними указами звільнив із посад своїх радників Василя Куйбіду, Юрія Кармазіна, Тараса Стецьківа, Миколу Поліщука, Володимира Шандру і Богдана Буцу. Усі вони, як планується, будуть включені до виборчого списку блоку «Наша Україна — Народна самооборона» (Куйбіда — від Народного руху України, Стецьків — від партії «Вперед, Україно!», Кармазін — як лідер Партії захисників Вітчизни, решта троє — за списком «НУ»). З тієї ж причини Віктор Ющенко відправив у відставку представника Президента у ВР V скликання «нашоукраїнця» Романа Зварича.