Дихайте глибше?

Дихайте глибше?

Закон каже, що власники громадських закладiв повинні нарешті врахувати інтереси людей, які не хочуть дихати тютюновим димом, і надати їм окреме приміщення. Втім є побоювання, що ця норма буде проігнорована українцями так само, як і положення про заборону палити у громадських місцях, люди знову проігнорують загальне правило свободи, про яке мені розповів координатор коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» Костянтин Красовський: «Моя свобода махати руками закінчується там, де починається ваш ніс.

«Еврика!» баби Саньки

«Еврика!» баби Саньки

У своїй хатинці «на курячих ніжках» Олександра Семенівна Макаренко мешкає одна. Донька з Дніпропетровська навідується рідко. По сусідству хат на їхньому хуторі немає взагалі — у Заоріллі, що в Царичанському районі, їх залишилося не більше десятка. Ото й тільки навпроти сім'я з Дніпропетровська придбала садибу, до якої інколи приїздить. А так навіть слівцем перемовитися ні з ким. Тому бабі Саньці (так вона представилася кореспондентові «УМ») доводиться сподіватися лише на саму себе.

Державні гроші — на черкаський вітер

Такого несподіваного висновку дiйшли працівники контрольно-ревізійного управління в Черкаській області, коли перевірили 130 лікувальних установ та закладів Шевченкового краю. «Неефективний розподіл медичних препаратів iз виконання державних програм «Цукровий діабет», «Онкологія» та «Туберкульоз» Міністерством охорони здоров'я, яке відповідає за централізоване їх постачання, просто дивує, — розповідає «Україні молодій» прес-секретар контрольно-ревізійного управління у Черкаській області Інна Хімічук. — Адже область одержує лікарські засоби від цих недуг у значно більшій кількості, ніж їх потребує. Черкаський онкодиспансер направляв на адресу МОЗ України листи з проханням перерозподілити медикаменти в інші регіони, але відповіді так і не одержав. Оскільки не використані вчасно ліки підлягають знищенню, то державнi кошти знову летять на вітер».

Не ті зараз яблука...

Терапевти й дієтологи тепер, як і півстоліття тому, радять людям побільше вживати вітаміни «з грядки», аби не потерпати від нестачі в організмі корисних речовин. Хто не знає, що людям треба їсти моркву (в ній багато каротину), гризти яблука (вітамін С), жувати крiп та петрушку (джерело фолієвої кислоти тощо), ласувати вишнями (вітамін Р) і не відмовлятися від малокалорійних салатиків із огірків, помідорів та капусти (багато «правильної» води, вітамінів В2 і В6). Ось тільки ми отримуємо значно меншу «вітамінну дозу» з кілограму спожитої зелені, ніж наші бабусі й дідусі. Як стверджують дослідники з Техаського університету в Остині, фрукти й овочі сьогодні містять менше вітамінів і мінералів, ніж 50 років тому.

Війна за правилами

Війна за правилами

У мене від раку підшлункової залози помер дідусь. Я, хоч і була малою, добре пам'ятаю, як за кілька місяців змарнів цей кремезний чоловік, як нишком плакала моя мама, готуючи йому дієтичний супчик. Як він, стогнучи від нестерпного болю, сидів на лавці під вишнями, відмовляючись повернутися до лікарняної палати, бо там пахло смертю. Як лікарі розводили руками, а дідусь, незважаючи на невтішні прогнози, до останнього вірив, що одужає. І зміг би, напевно, якби медики раніше поставили правильний діагноз і вчасно почали лікування. На жаль, лікарі зрозуміли причини дідусевого нездужання надто пізно — на такій стадії раку його могло б урятувати лише диво. Дива не сталося...

Поперед батька в пекло?

Поперед батька в пекло?

Бернард Шоу влучно зауважив, що цигарка — це бікфордів шнур, на одному кінці якого — вогник, а на іншому — дурник... Напевно, мало хто погодиться їсти досить «доступні» поганки або мухомори — люди знають, що ці гриби смертельно небезпечні. Майже ніхто з нас не наважиться взяти в руки гадюку або викупатися в басейні з акулами чи крокодилами. З доброї волі досить складно випити склянку технічного спирту чи розчинника... Іншими словами, навколо нас є чимало небезпечних речей, але ми тримаємося від них подалі. Парадокс у тім, що про шкоду паління й алкоголю також усім відомо — онкологи та кардіологи, гінекологи й терапевти кричать про це на кожному кроці, але більшість людей тільки відмахуються від попереджень лікарів, наче від набридливої мухи, і витягують із пачки чергову сигарету... І не тільки сільський тракторист, який, може, і не в курсі, що означає слово «онкологія», а цілком обізнані в проблематиці люди: журналісти, письменники, вчені, лікарі... Питання — чому?

Конверсія по-медичному

Конверсія по-медичному

Центр радіології, променевої діагностики та терапії, який відкрили у Військово-медичному центрі Повітряних сил України у Вінниці, став найсучаснішим діагностичним підрозділом не тільки для області, а й для прилеглих регіонів. Хоч нині комп'ютерні томографи не є чимось винятковим (ними оснащено не один лікувальний заклад міста), можливості нового апарата, який належить до п'ятого покоління томографів, здаються справді фантастичними.

«Горбате» молоко

Цілком можливо, що неповторний арабський напій та продукти з нього (масло, сир, морозиво і навіть шоколад) незабаром з'являться на полицях магазинів «здорового харчування». Це відбудеться, якщо ООН сприятиме просуванню диво-напою в західних країнах, повідомляє агенція ІТАР-ТАРС. Загальновідомо, що верблюже молоко містить багато вітамінів і мікроелементів. У ньому «плаває» втричі більше вітаміну С і в 10 разів більше заліза, ніж у коров'ячому молоці, яке звикли пити європейці. І якщо на Заході цей напій ще в дивину, то в арабському світі його вживають із найдавніших часів.

Війна жирів

Це колись добре вгодована («кров з молоком») українка була для односельців еталоном краси та здоров'я. Сьогодні медики все більше схиляються до думки, що зайві кілограми, які люди носять на собі протягом життя, тільки додають різних болячок. Так, товстуни мають усі шанси «заробити» діабет, серцево-судинні захворювання, гіпертонію, сексуальні розлади і навіть... рак! За даними американських дослідників, жінки, які швидко гладшають iз віком, набагато частіше потерпають від раку молочної залози, ніж їхні стрункіші однолітки, повідомляють «Медновини».

Три відра води на голову Фоми

Три відра води на голову Фоми

На презентації нового кліпу на пісню «Любов» фронтмен гурту «Мандри» Фома виглядав справжнісіньким «енерджайзером», неначе й не готував головний «мандрівник» країни ніякого заходу, наче й не було тривалої виснажливої роботи та безсонних ночей. «УМ» поцікавилась у Сергія Фоменка, як йому це вдається.