І ні в чому собі не відмовляйте...

Українські ВІЛ–сервісні організації все–таки домоглися збільшення матеріальної допомоги на ВІЛ–позитивних дітей у п’ять разів. Як повідомила голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ–інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Тетяна Александріна, Міністерство охорони здоров’я передбачило в Державному бюджеті на наступний рік кошти для підвищення цих виплат до 2 040 гривень на рік (170 гривень на місяць). Поки що ж, відповідно до чинного законодавства, ВІЛ–позитивні діти отримують лише 408 гривень на рік (34 гривні на місяць).

Мотор іржавіє без руху

Показник смертності від хвороб системи кровообігу в Україні — один із найвищих у Європі. Близько 60% від усіх зареєстрованих смертей у нашій державі спричинюють саме «серцеві» проблеми. Воно й не дивно — згідно з офіційною статистикою, понад 22 мільйони, тобто дві третини дорослого населення України, мають серцево–судинні захворювання. І хоч у сьогоднішньому арсеналі медиків є сучасні методи діагностики і якісне обладнання для всебічного дослідження людського «мотору» та стану судин, чимало випадків захворювання виявляють на пізніх стадіях, коли вже неможливо безболісно розв’язати проблему.

Якщо Ваш малюк не чує, головне — не гаяти часу!

Якщо Ваш малюк не чує, головне — не гаяти часу!

Щороку в Україні народжується все більше дітей iз порушенням слуху. Згідно з науковими дослідженнями, майже у 90% маленьких пацієнтів часткова або повна втрата слуху є вродженою і лише у 10% — набутою. Але у віці до трьох–чотирьох років виявляють лише половину дітей, що не чують. Часто батьки помічають у малюка якісь відхилення у поведінці, реакціях, але відносять їх на рахунок особливого характеру дитини, сподіваються, що вона «переросте» цю своєрідність і далі буде розвиватися нормально.

Особливі, бо сонячні

Особливі, бо сонячні

За статистикою, кожне 700–те немовля у світі — незалежно від того, хто його батьки, де вони живуть і які мають статки, — народжується із синдромом Дауна. Для родини це стає неабияким випробуванням на міцність. На жаль, чимало чоловіків, дізнавшись про генетичну особливість крихітної доньки чи сина, кидають дружину з немовлям. Крім того, від таких малят дуже часто відмовляються батьки в пологових будинках. Торік в Україні таких відмовників було 253. А все — через банальне нерозуміння і брак інформації.

Дихай вільно!

Згідно з останніми дослідженнями науковців, концентрація шкідливих часточок тютюнового диму в залах для курців перевищує чинні норми у 22 рази. І всупереч поширеній думці про ефективність вентиляційних систем, у зали для некурців також потрапляє дим — там концентрація шкідливих часточок перевищує допустимі норми в 14 разів. Абсолютно безпечною для здоров’я є атмосфера тільки тих закладів, де куріння повністю заборонено. Усі інші «мікси» залів — із витяжками, скляними перегородками і пересувними табличками — діють не на користь відвідувачам.

Про це розповіли журналістам фахівці на прес–конференції, присвяченій Міжнародному дню відмови від паління, який планета відзначала 17 листопада.

Здоров’я за три хвилини

Кілька хвилин очікування перед перерізанням пуповини новонародженого можуть покращити його здоров’я в подальшому, переконані вчені. Раніше вважалося, що таке зволікання може підвищити ризик розвитку жовтяниці у дитини. Але зараз цю гіпотезу представники медичної спільноти вважають спростованою. Як повідомляють «Медновини», тепер учені стверджують: якщо пуповину перерізати не відразу, то в дитини значно знижується ризик розвитку залізодефіцитної анемії. При цьому будь–яких негативних наслідків (у тому числі й жовтяниці) не буде.

Блискавка в «біологічному акумуляторі»

Блискавка в «біологічному акумуляторі»

У Давній Греції та Римі цю патологію пов’язували з чаклунством, магією і називали «священною хворобою». У царській Росії — «падучою». Сьогоднішні медики використовують термін «епілепсія». В Україні, за офіційними даними, живе понад 100 тисяч дорослих і дітей із цим діагнозом. Із якими проблемами стикаються пацієнти епілептолога? Чи можна вилікуватися від цього захворювання? Що слід робити і чого треба уникати, аби епілептичні напади минули назавжди?

На ці та інші запитання «УМ» відповів головний епілептолог України, президент Української протиепілептичної ліги, кандидат медичних наук Сергій Харчук, із яким ми зустрілися 11 листопада — у Міжнародний день епілепсії.

Держава товстунів

Держава товстунів

Епідемія ожиріння в усьому світі почалась із 80–х років минулого століття. В Україні цей негативний процес «запустився» дещо пізніше, оскільки в Радянському Союзі на той час був дефіцит продуктів, люди більше рухались, більше працювали фізично, більше займалися спортом тощо.

Вдома і стіни допомагають

Вдома і стіни допомагають

Недарма кажуть, що всі хвороби — від нервів. Згідно зі статистикою, за останні десять років кількість хворих з діагнозом «неврологічні захворювання» зросла вдвічі. Близько 11 відсотків населення країни має неврологічну патологію.

Смачно, як у дитинстві

Смачно, як у дитинстві

Із 31 жовтня по 6 листопада в Україні триває Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування. Він має на меті привернути увагу суспільства до проблем годування материнським молоком і проходить цьогоріч під гаслом «Розкажіть мені про грудне вигодовування!».