Ті, що стали янголами

Журналістка сумської газети «Панорама» Тетяна Голуб їхала на презентацію журналу-реквієму «Вічна пам’ять героям». Книга виглядала із сумки, і сусідка по «маршрутці» поцікавилася, що це за видання. Таня почала розповідати про проект їхньої редакції: про те, як журналісти відвідали родини практично всіх загиблих під час воєнних дій мешканців області, про створення цієї книги пам’яті...

Гори синім полум’ям

Гори синім полум’ям

Опудало з роздрукованим портретом Путіна замість обличчя, у куфайці з «колорадською» стрічкою, старій військовій шапці-вушанці та жіночих черевиках, укутане в прапор Партії регіонів. Таким виглядала у Сумах цьогорічна Марена, втілення у стародавніх слов’ян зими, мороку, смерті.

Чиї ви, хлопці, будете?

Чиї ви, хлопці, будете?

Напередодні річниці трагічного розстрілу на Майдані в Сумах знову понівечили пам’ятник Героям Небесної сотні. Його встановили торік улітку громадські активісти. Червоно-чорний прапор, звісно, звертав на себе увагу. Його кілька разів зламували, встановлювали знову... Та цього разу вночі хтось просто спиляв металевий флагшток.

Кому — війна, кому — мать родна

Співробітники Служби безпеки викрили жінку, яка вирішила на нещасті ближніх заробити власний капітал. Дізнавшись, що наприкінці січня у полон до бойовиків так званої «ДНР» потрапив земляк-військовослужбовець із Тростянця, який брав участь у обороні Донецького аеропорту, вона розшукала номер мобільного телефону дружини бійця і запропонувала свої послуги у визволенні чоловіка.

Від «червоної» України нікуди не дінешся

Від «червоної» України нікуди не дінешся

За СРСР компартійні кадри на Прикарпатті, яке «завинило» перед радянською владою непримиренним рухом опору в післявоєнні роки, будь-що намагалися «прогнутися» перед Кремлем. І якось знайшли розкішний привід. Хтось із метких дослідників краю підказав, що в містечку Болехів по вулиці Шевченка, 29 упродовж серпня 1944-го перебував начальник політвідділу 18-ї армії, майбутній генсек Леонід Ілліч Брежнєв.

«Віддайте зароблене!»

«Затримка зарплати — ганьба адміністрації», «Геть маріонеток Григоришина!», «Проти руйнування нашого підприємства» — з такими плакатами понад тисячу працівників ПАТ «Сумське НВО імені М. В. Фрунзе» зібралися на мітинг біля адміністративного корпусу підприємства.

Замість уроків — до лікарні

Замість уроків — до лікарні

До понеділка дев’ятнадцятирічному Євгену в роменській лікарні зробили чотири операції. Лікарі кажуть: треба сподіватися... Перенесла хірургічну допомогу і десятирiчна Тая, яку у важкому стані перевезли до київської лікарні ОХМАТДИТ. «Ще двоє дітей, дев’яти та одинадцяти років, зараз перебувають у обласній лікарні, їх стан нині задовільний. Семеро — у Роменській лікарні, а чотирьох відпустили додому, бо вони, на щастя, отримали легкі ушкодження» , — розповіли «УМ» жителі Ромнів.

Ми всі — наші

Ми всі — наші

Що для вас — Херсонщина? Яка найперша асоціація? Так, Асканія-Нова, червонощокі помідори та величезні кавуни у другій половині літа, від яких ніби віє розслаблюючою спекою... Мій найвиразніший сьогоднішній спогад про Херсонщину — траса, якою ми їдемо в наповненому автобусі. Холодний вітер за склом і протитанковий рів уздовж дороги.

Медіа-грамотність для прокуратури

Медіа-грамотність для прокуратури

Новоріччя для журналістів шосткинських телерадіокомпанії «Акцент» та газети «Полісся» видалося тривожним. І не лише загальна ситуація в країні тому причиною. Навколо названих медіа розгортається окрема колізія. Сценарій сюжету — від місцевих правоохоронців; автор ідеї, вважають шосткинці, — місцевий народний депутат Ігор Молоток.

Чума прийшла з Росії

Мертвого вепра знайшли єгері у Середино-Будських лісах за півтора кілометра від кордону з Росією. Фахівці провели відповідні аналізи і встановили: тварина померла від африканської чуми свиней.