«Кров із носа, але голосуйте за Деркача!»

Копію своєї заяви до голови Путивльської районної ради Євгена Южакова надіслав до корпункту «УМ» ветеран педагогічної праці, член Народного Руху України Антон Маланюк. Як пояснив у розмові, написання листа — ніби сигнал «sos», бо ж у районі як чинилися передвиборчі безчинства у попередні роки, так і продовжують чинитися.

ПсевдоЧЕСНО, агітація зі зброєю... Що далі?

ПсевдоЧЕСНО, агітація зі зброєю... Що далі?

Заяву щодо діяльності своїх «двійників» зробив Громадський рух ЧЕСНО у Сумах. Мало того, що «тезки» використали назву руху для своєї громадської організації, вони присвоїли і відомий логотип — часничину. На її тлі та з використанням усіх гасел справжнього руху самозванці виступають в ефірі місцевого телеканала ATV.

«Привида» — за ґрати

Сумський районний суд виніс рішення щодо мешканця Луганщини, який воював за так звану «ЛНР».

Ще у серпні співробітники СБУ затримали 28-річного чоловіка на Сумщині. Сюди він утік, аби уникнути кримінальної відповідальності. Чому саме сюди?

«Презентовані владою проекти загрожують знову виявитися реформами на папері»

Регіональна політика — чи її відсутність — упродовж років незалежності накопичила багато запитань. І те, що на них не намагалися знайти правильних відповідей, є прикрою й незаперечною реальністю. Власне, саме це стало причиною подій, що спричинили війну на сході України.

Ви захищаєте нас!

Ви захищаєте нас!

Це була перша для міста масова зустріч бійців, які повернулися з воєнного Донбасу. Сімдесят прикордонників місяць охороняли рубежі Луганської області. Є поранені, але всі повернулися живими. І вже, здається, лише за це люди готові їм дякувати й аплодувати.

«З рідним краєм якась нитка тебе зв’язує навік...»

«З рідним краєм якась нитка тебе зв’язує навік...»

У селі, відомому завдяки своєму уродженцю П. А. Грабовському, ми побували за кілька днів до офіційних урочистостей. Попри ювілейну дату, свято намічалося скромним. «Завжди одночасно відзначали й день села, і літературно-музичну виставу проводили, і концерт був, — ділиться завідуюча районним відділом культури і туризму Анжела Назаренко.

Навіки у строю

Прощання із шістьма захисниками України, сумськими артилеристами, відбулося у приміщенні Театру імені Щепкіна. Солдат Сергій Куценко, 32 роки; молодший сержант Ігор Завальний, 22 роки; старший лейтенант Микола Осипов, 46 років; старший сержант Володимир Переяслов, 31 рік; старший лейтенант Віталій Бей, 30 років; сержант Руслан Андра, 20 років — ці імена тепер навічно будуть вписані в історію Сум.

«Організм України потребує більше лейкоцитів»

«Організм України потребує більше лейкоцитів»

Його чекали жвавим гуртом. Надували кульки, принесли домашній торт і жовто-блакитний букет... Десятирічна вихованка табору «Коловрат» Мирослава розгорнула плакат «Вітаємо героя з приїздом!». Зустрічали Олександра Бойка. Цього року, на відміну від багатьох попередніх, замість організовувати й очолювати патріотичний табір для дітей, він брав участь в іншій патріотичній акції. Доброволець Нацгвардії воював на сході країни. І тепер повертався з госпіталю, де проходив реабілітацію після поранення.

Потрiбнi винятки з непотрiбних правил

Близько місяця Сумський благодійний фонд «В єднанні сила України» займається проблемою п’яти спеціалізованих авто, що стоять на майданчику Сумської митниці. Три швидкі допомоги та два аварійно-рятувальні автомобілі були передані в Україну як гуманітарна допомога протягом 2008—2010 років.

І знову «Муха»?

Після четвертої години ранку центр Шостки розбудили вибухи. Стріляли по фасаду місцевого військового комісаріату. За кілька хвилин вибухнули два авто, що стояли біля міськвідділу міліції і належали співробітникам, які були на чергуванні. Вибух пошкодив у військкоматі вікна на двох поверхах, вилетіли шибки і в житловому будинку навпроти.