Системна темрява

Замість оголошених з початку грудня «віялових» відключень електроенергії, в Україні все частіше починають діяти аварійні. Принципова різниця між ними полягає в тому, що під час «віялових» відключень передбачені попередження людей заздалегідь, чіткі графіки, а головне — світло в таких випадках зникає не більше, як на 2 години. А аварійні — вони і є аварійні.

Вкрав, продав — і в Росію

Вкрав, продав — і в Росію

Чотири мільйони триста тисяч гривень бюджетних коштів, призначених на грошове забезпечення військовослужбовців, зникли із рахунків однієї з військових частин, що розташовані на Сумщині. Це встановила перевірка, що почалася ніби з буденного факту: начальник фінансової служби підрозділу не вийшов із відпустки.

Сонце світить і вночі

Сонячні батареї потужністю 400 Вт були встановлені на стовпах села Межиріч Лебединського району у вересні. Вдень вони акумулюють енергію, вночі — освітлюють вулиці старого козацького поселення.

Бак для Шульги

Кинути колишнього голову обласної адміністрації Володимира Шульгу до сміттєвого баку вирішили бійці, які приїхали з Донбасу. Сутичка розпочалася в коридорі обласної адміністрації, де учасники АТО та активісти зіткнулися з колишнім чиновником. Побачивши «героя», вони почали розпитувати його про діяльність на посту голови області.

Чия аптечка краща?

Доки Міністерство оборони презентує майбутні програми забезпечення військовослужбовців на сході засобами індивідуального медичного захисту, волонтери взялися самотужки за вирішення цієї проблеми. Ще понад три місяці тому на східну передову вже були відправлені свої, українські, аптечки для бійців.

Що впало — не пропало

Хто з нас у дитинстві не любив спостерігати, як вишикувані в ряд кісточки доміно падають, створюючи цікаві візерунки. У світі це визнано справжнім мистецтвом, проходять цілі фестивалі, а рекорди занесено в Книгу Гіннесса.

Прощання з Сєвєром

Прощання з Сєвєром

У понеділок сумчани провели в останню путь ще одного свого героя. 19-річний Сергій Табала загинув, відбиваючи черговий штурм донецького аеропорту. Друзі з «Правого сектору» Сум називали хлопця Сєвєром. «Небесне Воїнство найхоробрішого Українства поповнилося видатним бійцем. Він не вмер, покинувши земний світ, він став легендою!» — написали вони у повідомленні про поховання Сергія.

Зроблено руками

Почесну відзнаку Сумської міської ради «За заслуги перед містом» ІІІ ступеню отримав днями сумський армрестлер Микола Педоренко. Разом із спортсменом міський голова Олександр Лисенко відзначив грамотою і його тренера Евгена Литовцева. Офіційним приводом до нагородження стала жовтнева перемога Миколи у Польщі на Чемпіонаті світу з армрестлінгу серед інвалідів.

Оформляли на потреби АТО, клали у власну кишеню

Оформляли на потреби АТО, клали у власну кишеню

Два мільйони — за те, щоб уникнути звільнення і не полишити крісла чиновника. Такою була ціна для одного з керівників обласних управлінь, визначена помічницею голови обласної державної адміністрації пані Т. Власне, навряд чи визначена саме нею, бо ж чи може помічник діяти без керівника?

А Юля поїде за півціни!

Вердикт Зарічного суду зобов’язав комунальне підприємство Сумської міської ради «Електроавтотранс» возити студентку Юлію Трофімцеву за половину вартості квитка до 30 червня наступного року — кінця року навчального. Таким чином Юля стала першою студенткою в Україні, яка в законному порядку відстояла це право.