Турбуйся про них!

Турбуйся про них!

За спостереженням лікарів, найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок є рак молочної залози. Сьогодні такий діагноз ставлять майже у чотири рази частіше, ніж 50 років тому: якщо півстоліття тому на РМЗ хворіло 17 жінок на 100 тисяч населення, то сьогодні — 70, і тенденції до зниження цих тривожних показників поки що лікарі не завважують.

«Кісточки» не шкодять, а лактація — тільки на користь

«Кісточки» не шкодять, а лактація — тільки на користь

За словами завідуючого відділенням хірургії Київського міського онкологічного центру Миколи Анікуська, бюстгальтери з «кісточками» особливого впливу на здоров’я молочних залоз не мають. «Проведені дослі­дження не відзначили у жодному випадку залежність від щільності білизни виникнення раку МЗ, — каже «УМ» Микола Федорович.

Його мужність сильніша за зневіру

Його мужність сильніша за зневіру

Доброго дня. Звернутися до вас змушує страшне лихо, яке сталося в нашій родині. Наша дитина тяжко хвора. Діагноз — пухлина Вільямса (нефробластома 4 стадії, 2–й рецидив).Назарку три рочки, і за своє коротеньке життя він бачив біля себе переважно лише людей у білих халатах.

«Навантаження — найкраща пігулка від хвороб»

«Навантаження — найкраща пігулка від хвороб»

Смерть школярів на уроках фізкультури — трагічне явище останніх років. Юні життя, які раптово обриваються під час виконання звичайних фізичних вправ, — як зупинити цю тривожну тенденцію? Батьки, які поспішливо звинувачують директорів шкіл і фізруків, часом самі мимоволі запускають механізм трагедії.

Шкідливий «вантаж»

Шкідливий «вантаж»

Аналізи в нормі, УЗД і кардіограма не завважують загроз для здоров’я, а біль у серці продовжує докучати, шлунок не дає спокійно заснути, кістки і суглоби просто «викручує». І найгірше — пігулки не тамують болю, а лікарі губляться, визначаючи діагноз. Водночас мало хто підозрює, що причиною поганого самопочуття можуть бути невисловлені образи і пригнічені емоції.

Серце у лещатах

Серце у лещатах

Ідеш чи працюєш — і раптом відчуваєш нагальну потребу зупинитися: болить серце. Після перепочинку біль вгамовується, а якщо не докучає — то й забуваєш про цю тимчасову прикрість. На жаль, такі «напливи» болю в грудях дуже небезпечні, бо можуть свідчити про стенокардію — підступну недугу, яку в народі охрестили «грудною жабою».

Не пліткуй – здоров’я пильнуй

Не пліткуй – здоров’я пильнуй

Люди, яких «хлібом не годуй, дай попліткувати», більше ризикують здоров’ям серця, аніж ті, хто не звик пасталакати про ближніх. Такого висновку дійшли кардіологи з лікарні «Індрапраст Аполло», що в Делі (Індія). Медики вважають: якщо людина розпускає про когось плітки, критикує іншого, вона автоматично потрапляє у полон негативних думок.

Найкращі ліки — оптимізм

Найкращі ліки — оптимізм

Щороку 10 жовтня світ відзначає День психічного здоров’я. За даними епідеміологічних досліджень, у більшості країн психічними захворюваннями страждає від 5 до 7% населення, а психічні порушення мають 15–23%. В Україні від психічних проблем потерпає 24% населення.

Рука підтримки наприкінці шляху

Рука підтримки наприкінці шляху

12 жовтня у світі пройде під знаком Дня паліативної та хоспісної допомоги. До цієї дати в Україні триває тиждень заходів, мета якого — підтримати людей iз невиліковними недугами, звернути увагу держави і суспільства на проблеми цих людей.