Черкащина лишилась єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК: чому?
Черкащина є єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК. >>
Щоб Новий рік не перетворився на тортури, не забувайте про важливе почуття міри за святковим столом. (з сайта prikol.i.ua.)
Віце–президент Асоціації дієтологів України Оксана Скиталінська радить у новорічну ніч віддавати перевагу тушкованим, запеченим і вареним стравам, а кількість смаженого звести до мінімуму. Адже жирні наїдки можуть спровокувати «удар» по печінці та підшлунковій залозі, стати причиною гострого холециститу та панкреатиту. Також, на думку дієтолога, краще обійтися без страв із майонезом, які шкодять шлунку, в тому числі традиційного «олів’є», салату з крабовими паличками, печінкового торту. Замість фарбованих солодких трунків ліпше пити просту чисту воду, а також морси, соки, узвари, чай з лимоном.
«Зверніть увагу на білкові страви з невисоким вмістом жиру, — зауважує пані Оксана. — Віддавайте перевагу рибним стравам, морепродуктам. Замість шматочка торта, тістечка чи порції морозива краще вибрати мандарини, ківі, апельсини, яблука».
Якщо в новорічну ніч ви все–таки спокусилися зайвим шматочком тістечка чи іншого калорійного смаколика, не впадайте у відчай, а натомість найближчим часом влаштуйте собі розвантажувальний день: 500 г вареної і ледь недосоленої риби, або філе індички, або маложирного білого м’якого сиру розподіліть на 5 порцій і вживайте їх із салатом з дрібно посіченої капусти, без олії та без солі, збризканої декількома краплями лимонного соку. Якщо день сирний, тоді замість салату використовуйте тепле молоко. Однак не забувайте: розвантаження протипоказані тим, хто має проблеми із шлунково–кишковим трактом, анемію, діабет.
Зі «звеселяючими напоями» слід також бути обережними. Як зауважив «УМ» доцент кафедри психіатрії, психотерапії, медичної психології і наркології Донецького національного медичного університету, лікар–нарколог Олег Шульц, етиловий алкоголь (або етанол) є отрутою для всіх органів і систем організму людини. І насамперед — для головного мозку і печінки. Однак уявити свято без келиха улюбленого шампанського, вина чи вермуту — важко. І тут важливо поставити собі психологічний бар’єр: більше допустимих доз за ніч не вживати. Умовно безпечними, за словами лікаря, є 150 грамів вина, 45 грамів коньяку чи горілки або 300 грамів пива. «Більше п’яти доз алкоголю за святковим столом краще не допускати. Пийте не часто: найкращий алгоритм — одна доза на годину. Важливо заїдати алкоголь достатньою кількістю їжі».
Не забувайте: сп’яніння настає швидше при вживанні низькоградусних та газованих алкогольних напоїв, наприклад шампанського.
Поширену рекомендацію з’їсти перед застіллям ложку вершкового масла чи будь–якої жирної страви, аби не п’яніти, Олег Шульц називає міфом. «Наявність у шлунку жирної їжі не є перепоною для сп’яніння, тільки дещо сповільнює його, — пояснює лікар. — Якщо алкоголь потрапив у ваш організм, від сп’яніння нікуди не дітися. Впоратися з похміллям допоможе душ, 5–6 таблеток активованого вугілля, різноманітні розсоли, особливо капустяний. Рятівним стане підсолений томатний сік, міцний чай і кава. Пийте багато чистої води, яка зменшує інтоксикацію організму. Якщо голові зовсім «зле», зауважує Олег Шульц, діставайте з аптечки аналгетики і — у разі потреби — ліки для зниження тиску.
Напередодні новорічної ночі замість звичного режиму майже весь день проводимо на ногах. У святкову ніч, коли організм має відпочивати, не спимо, а гуляємо. Тож не дивуйтеся, що кілька днів після свята нас переслідує пригнічений настрій, відчуття «розбитості», головний біль. Найчастіше до цього додається ще й похмільний синдром. Тому обмежуйте апетит за святковим столом. Якщо через день–два після новорічної ночі вам виходити на роботу, ввечері перед цим краще відмовитись від походу в гості чи на дискотеку. Ліпше вийти надвір і просто подихати свіжим повітрям. Аби привести себе «до норми», лікарі радять прийняти ванну з ароматною піною чи морською сіллю, почитати, послухати спокійну музику».
Багато новорічних розчарувань пов’язані із забобонами, які самі ж і культивуємо. Столичний психолог Олександра Славинська називає помилковим твердження: як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш. Втілення мрій і бажань пов’язані насамперед із нашою внутрішньою мотивацією, завзяттям, каже лікар. Не правильно казати — робитиму щось так чи так із наступного року. Хочете щось змінити — не чекайте «епохальних» приводів».
Черкащина є єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК. >>
Доноркою кісткового мозку для іноземця вперше стала Українка -автоматизована система визначила реципієнтом пацієнта з Італії. >>
Науковці намагаються зрозуміти виявилений феномен: чому використання лайливих слів допомагає не лише краще переносити біль, але й посилює фізичну силу. Дослідники хочуть з”ясувати, як саме це працює і чи можна використовувати лайку в медичних цілях. >>
Взаємозв’язок між тривалістю життя чоловіка та якістю його сперми завдяки багаторічним дослідженням виявили вчені: науковці зробили висновок, що чим якісніша у чоловіка сперма, тим довша його тривалість життя. >>
На Черкащині в одному з обласних медичних закладів, де надають паліативну та реабілітаційну спеціалізовану допомогу, оновили дитяче відділення. >>
Сечокам'яна хвороба – це захворювання, яке характеризується утворенням каменів у нирках, сечовому міхурі або сечоводах. >>