Чому ви, руки, затремтіли?

Чому ви, руки, затремтіли?

Напевне, кожному з нас знайомий стан, коли людину «трясе». Ідеться не тільки про надмірні емоції, коли важко стримати гнів чи злість, а й про ритмічні мимовільні рухи кінцівок, голови, тулуба, що здатні привернути увагу інших людей.

Водичка — навчанню помічничка

Водичка — навчанню помічничка

Упродовж навчального року, певне, кожен із батьків стикається з питанням правильного харчування та підтримки гарного настрою дитини. Адже всім хочеться, аби син чи донька добре засвоювали навчальний матеріал, швидко бігали крос, мали друзів і охоту до активного дозвілля. Як допомогти маленькому учневі в цей період?

У «плямистому полоні»

У «плямистому полоні»

Скільки людей, поглянувши зранку на своє відображення у дзеркалі, залишаються незадоволеними своєю зовнішністю? Правильно, безліч. У таких — вони в цьому твердо переконані — і ніс великий, і вуха стирчать, і фігура не така тендітна. Але це коли, і слава Богу, вони здорові і їх ніщо не турбує, окрім таких от дрібниць. А у людей, котрі мають хронічні невиліковні хвороби, — інші пріоритети у житті.

«Вбивця» — у келиху...

Один келих вина так само шкідливий, як і три склянки горілки, вважає керівник Департаменту охорони здоров’я Великої Британії Дункан Селбі. Бо рано чи пізно викликає алкогольну залежність. Не секрет, що багато людей не бачать жодної проблеми в тому, аби випити по келиху вина наприкінці робочого дня. Але мало хто усвідомлює, скільки він насправді випиває.

«Море по коліна», а горе — по вінця…

«Море по коліна», а горе — по вінця…

Як свідчать дослідження, алкоголь очолив «рейтинг» 20 найвідоміших у світі наркотичних речовин (за рівнем шкоди, якої ті завдають людині та її близьким). Виявляється, навіть такі «монстри», як героїн і крек, поступилися йому «лідерством». Лікарі кажуть: алкогольна залежність — це справжня епідемія, яка спершу вириває людину з соціуму, забирає здоров’я, а згодом, дуже часто, — і життя…

Мозок любить солоденьке...

На думку вчених і медиків, недостатнє і незбалансоване живлення мозку може спричинити хронічну втомлюваність, депресію, дратівливість навіть у здорових людей. І ось що цікаво: попри те, що вага мозку лише 5 відсотків від загальної маси тіла людини, він забирає 30% спожитих за день калорій, 15% корисних речовин, розчинених у крові і 20 відсотків кисню, що потрапляє в організм, а також майже всю глюкозу.

«Важко дивитися в очі донечкам...»

«Важко дивитися в очі донечкам...»

Ювенільний ревматоїдний артрит — хронічне захворювання, імунокомплексне. Запалення, які утворюються внаслідок цієї недуги, не можна зняти звичайними протизапальними засобами, розповідає доктор медичних наук, співробітник Інституту охорони здоров’я дітей та підлітків Людмила Богмат.

Увімкнути «внутрішню грілку»

Увімкнути «внутрішню грілку»

Дієтологи називають імбир одним із найкорисніших продуктів. Цей коренеплід має унікальний склад. Крім стандартного набору з рослинних жирів, білків і вуглеводів, в імбирі містяться вітаміни С, В1 і В2, кальцій, залізо, магній, фосфор, калій, натрій, цинк, ніацин, а також практично всі незамінні амінокислоти.

«Слизьке» питання

«Слизьке» питання

З настанням зими, на жаль, актуальною стає проблема травм під час падінь на вулицях. Слизькі тротуари, імпровізовані «катки» з льоду після чергової відлиги перетворюються на пастки для перехожих. І ось до травмпунктів уже шикуються черги потерпілих — з вивихами, травмами голови, переломами кінцівок…