Загублений в історії

Загублений в історії

Ім’я прозаїка Петра Крижанівського вам не назвуть не те що дипломовані філологи, а часто навіть учені–літературознавці — за винятком, можливо, тих, що фахово спеціалізуються на періоді двадцятих років минулого століття. Для нього не знайшлося місця в «Українській літературній енциклопедії», яка досить повно представляє спектр персоналій радянського періоду, а в оглядах прізвище не згадується навіть серед тих, кого іноді заміняють виразом «та інші». Єдина світла пляма — куца статейка на п’ять рядків в «Енциклопедії українознавства» за редакцією Кубійовича.
Можу з повною переконаністю сказати, що в такій ситуації — це одна з несправедливостей, які переслідували письменника упродовж життя і, як бачимо, переслідують після смерті. Зібравши понад сотню його творів, розкиданих по центральній та регіональній періодиці, уклавши рукопис вибраного і проаналізувавши доробок у цілому, я раптом піймав себе на думці, що Крижанівський став для мене одним із найпомітніших відкриттів останнього часу. Його творчий шлях тривав недовго, однак за силою таланту він цілком заслуговує на те, аби повернутись із небуття і гідно зайняти місце поряд із визнаними майстрами українського слова.

Право на філософію

На вищезгаданих питаннях, розглянутих в антології «Філософія права», ґрунтується будь–яка правова система. Лише вдало розв’язавши їх, отримаємо право на гуманні й ефективні механізми влади, що самі по собі виникнути не можуть.

Революція краси

Революція краси

Модні стандарти, за якими дівчина що худіша, то гарніша, вже давно непокоять медиків. Адже, прагнучи відповідати цьому «еталону», дівчатка–підлітки доводять себе до виснаження дієтами й голодуваннями. Але тепер є сподівання на те, що цій сумній тенденції буде покладено край. Журі, яке відбирало дівчат до фіналу конкурсу «Міс Англія», вчинило революцію в індустрії краси.

Та, що на унітазі сидить

Любителі читати в туалеті нерідко проводять у місці, куди «цар пішки ходить», по кілька годин. Однак сильно захоплюватися сидінням на унітазі все ж не варто, бо, як свідчить сумний досвід американки з міста Несс–Сіті (штат Канзас) Пем Бебкок, завершитися це може вельми трагічно. Жінка так довго не вставала з унітаза, що її тіло фактично приросло до сидіння. Зрештою у 35–річної Пем атрофувалися нерви на ногах, тож навіть після того, як її відділили від клозету й поклали в лікарню, не виключено, що решту життя жінка проведе в інвалідному візку.

Спокуси для обраних

Спокуси для обраних

До суду направлено справу щодо заступника Ро­менського міського голови з питань промисловості, транспорту і зв’язку пана К. Слідчий відділ прокуратури області під час досудового слідства встановив два факти отримання ним хабарів. За подібною посадовою спокусою зазвичай приховується зловживання службовим становищем. Отже, спокуса перша. Мав бути знятий із посади директор КП «Ромнитранссервіс». У грудні минулого року просто в коридорі міськради він передав заступнику голови К. тисячу двісті гривень, аби залишитися у своєму кріслі. Ніби й не така велика сума, але ж недарма кажуть, що апетит приходить під час їди.

Поліська «контра»

Житомирські убозівці викрили потужний контрабандний канал завезення до України престижних іномарок, у тому числі викрадених за кордоном, та «тіньову» схему їхньої легалізації за фіктивними нотаріальними дорученнями, повідомили «УМ» у прес–службі ГУБОЗ МВС. Слідче управлінням обласної міліції вже відкрили кримінальну справу за ст. 358 КК (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів ), у якій поки що фігурують лише п’ятеро житомирян, які разом із корумпованими митниками й розробили контрабандну схему.

Піар для педофіла

Випадок у селі Перепис Городянсько­го району шокує: 68–річний пенсіонер жорстоко зґвалтував 8–річну доньку своїх сусідів. Під час попереднього слідства встановлено, що пенсіонер неодноразово ґвалтував дівчинку, повідомляє Центр громадських зв’язків обласної міліції.

Шикуйтеся в чергу, хлопчики

Шикуйтеся в чергу, хлопчики

Ставши 23 лютого володарем чемпіонських поясів за двома популярними версіями (WBO й IBF), українець Володимир Кличко взяв певну паузу на перепочинок. Проте навіть перебування в Пуерто–Ріко, де Володя святкував свій 32–й день народження, не завадило суперваговикові визначитися з наступним суперником.

Олімпійський спокій

Олімпійський спокій

У перший тиждень квітня у французькому місті Клермон–Феран відбудеться чемпіонат Європи серед жінок. Перед від’їздом на континентальний форум українська команда спортивних гімнасток розповіла про най­ближчі плани пресі. Головний тренер жіночої збірної Інна Коробчинська вважає, що дівчата перебувають у гарній формі, хоча нещодавно й мали проблеми зі здоров’ям. Підтвердили свою готовність і самі гімнастки — Ірина Краснянська, Дарина Згоба, Валентина Голенкова й Анастасія Коваль.