Мішка на гроші не потребую
Їду «маршруткою» поруч iз веселим дядьком, який намагається вгадати, ким я працюю. Приємно, що в переліку звучать інтелігентні професії: вчителька, медик, музикант. Почувши, що я журналіст, вигукує: «То вам слід запасатися мішком... для грошей!»
А кабак–то — гнилий!
Учорашній День споживача активісти громадської організації «Не будь байдужим» відзначили особливо: урочисто вручили гнилий кабачок, акуратно перев’язаний біло–блакитною стрічкою, адміністратору київської кав’ярні «Кофєін». Саме в цьому закладі на вулиці Червоноармійській, де найдешевше горнятко кави коштує 39 гривень, активістів з організації «Не будь байдужим» уперто відмовлялися обслуговувати на належному рівні, тобто відповідати українською україномовним відвідувачам та дати їм україномовне меню й розрахунок. «Ми вже другий рік проводимо такий моніторинг закладів громадського харчування. Як правило, після того як ми пишемо свої вимоги до Книги скарг та пропозицій, у кафе, барах, ресторанах з’являються меню державною мовою, а офіціанти згадують, що українську вони таки знають, — розповіла «УМ» виконавчий директор організації Оксана Левкова. — Проте в цьому випадку результатів не дало ні друге, ані третє та четверте звернення».
Купуй i захищайся!
Як оподаткувати Skype?
Петро Яцук, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), розповів, що його дуже турбує питання покращення якості зв’язку в інформаційних мережах України. Мовляв, операторам доводиться розширювати сітки через «поважчання» контенту. «Ось яскравий приклад — Skype (послуга миттєвого відеозв’язку. — Авт.). За три роки з невідомої компанії вона перетворилась на мільярдний за вартiстю актив. Це компанія, можна сказати, віртуальна. Крім співробітників і обладнання, на якому вони працюють, основну вартість Skype формує програмне забезпечення. Гроші вона приносить великі. Водночас росте і навантаження на сітки. Операторам зв’язку нікуди діватися. Регулятори вимагають від них покращення якості послуг — розширення сіток. Але в операторів на це вже нема грошей. Це проблема. І якщо ми її не вирішимо спільними зусиллями, вона лише поглибиться», — розповів Петро Яцук виданню «Коментарi».
Жіноче ралі — це не екстремально
«Велике жіноче ралі» організовують Головне управління сім’ї, молоді та спорту за підтримки КМДА та Київський міський автомотоклуб (КМАМК). Змагання розпочнуться о 12.00 на майдані Незалежності. Дівчата отримають завдання, пов’язане з умовною легендою, в якому буде вказано кінцевий пункт прибуття та проміжні пункти, де екіпажу треба буде виконати різні завдання. Наприклад, продемонструвати вміння їздити між фішками на швидкість (слалом), стріляти з пневматичної гвинтівки, їздити заднім ходом та «притиратися» до стіни.
Вода подорожчала. Повітря поки ні
Як повідомила пресслужба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (Нацкомпослуг), з 1 березня на 7,8 відсотка по Україні збiльшився тариф на холодну та гарячу воду. Відучора середня ціна становить 4,57 грн./кубометр. А саме: водопостачання коштує в середньому 2,46 грн./кубометр, водовідведення — 2,11 грн./кубометр.
Кулаки проти мови
За принципову позицію у підтримці державної мови можна поплатитися місцем роботи, отримати сфабриковану справу, програти суд за наявності всіх необхідних доказів і навіть отримати «по обличчю», причому не від п’яних вантажників–поборників російської, а від міліції, бізнесменів чи депутатів рад усіх рівнів. Про подібні випадки розповіли вчора під час прес–конференції в УНІАН директор громадського руху «Не будь байдужим» Оксана Левкова, юрист Юрій Фартушний та інші активні громадяни.
Тому що «справжній През...»
Минулої п’ятниці на столичному майдані Незалежності біля Поштамту активісти «Коаліції учасників Помаранчевої революції» (КУПР) і «Чорного комітету» роздавали... презервативи. Та не прості, а з вигадкою: з одного боку упаковки, оформленої в біло–блакитних тонах, стояв напис «Партія Кондомів», а з іншого — «Тому що справжній УРКАїнський през». І — обличчя, схоже на чинного Президента.
Тишка, кривава лапа
Учора керiвництво Київського зоопарку провело брифінг, щоб хоч якось пояснити пресi причини інциденту, що стався вранцi 20 лютого. Згідно з офіційною версією, в понеділок, близько 10–ї ранку, троє працівників зоопарку зайшли у вольєр «Острова звірів», аби прибрати там. Тигри в цей час мали бути закриті у перегонній галереї. Потерпілий (його ім’я прес–секретар зоопарку відмовилася називати, але ЗМІ кажуть, що це 54–річний Валерій Буря) відлучився, вірогідно, по інвентар. Незабаром прибиральники почули крик і швидко прибігли до сусіднього вольєра, де на їхнього колегу напав тигр. Керівництво не розуміє, як сталося, що їхній працівник потрапив у вольєр до хижака. Зусиллями працівників зоопарку та ветеринарної служби тигра вдалося відігнати. Як розповіли працівники зоопарку, у тигра кидали снігом, кричали «Тишко, ні!» (Тишка — так звати тигра. — Ред.). Сторонні, на щастя, не могли бачити цю жахливу картину, адже зоопарк у понедiлок не працював.