Музично, екологічно, тверезо

Музично, екологічно, тверезо

Фестиваль проходив з 28 червня по 1 липня у містечку Ржищів під Києвом на березі Канівського водосховища. Неподалік села Трипілля, де археологи знаходили артефакти кукутені–трипільської культури, що датуються 4–3 тисячоліттям до нашої ери. Деякі історики переконані, що саме тут вперше було винайдено колесо та приручено коня. «Тут знаходяться місця сили», — переконаний один з учасників майстер–класу з трактування снів Сергій. І справді, місце начебто надихає тебе, додає енергії. Адже весь час ми перебували у гарному настрої, багато танцювали, спілкувалися зі старими та новими друзями і при цьому спати та їсти не хотілося. Важлива деталь: фестиваль було оголошено територією без алкоголю, тютюну та наркотиків. І учасники дотримувалися цього правила — навіть ввечері, напередодні концерту, хедлайнерами якого були Тартак і Мед Хедс, п’яних ми не бачили.

Нас тут 300, як скло

У той час, коли в Україні посилилася не лише русифікація, а й тенденція до знищення самої держави, громадськість не збирається сидіти, склавши руки. На цьому наголосили під час прес–конференції в середу ініціатори створення Всеукраїнського комітету на захист української мови — Василь Шкляр, Олесь Доній, Василь Овсієнко та інші.

Я був у Донецьку — і насправді там круто!

Я був у Донецьку — і насправді там круто!

Футболки з написом Now I fear nothing, I’ve been to Donetsk («Тепер мені нічого не страшно, я був у Донецьку»), розроблені спеціально до чемпіонату Європи з футболу українським дизайнером Діаною Берг, стали хітом продажів серед фанатів Євро–2012. «Я сама здивована таким ажіотажем, попит — це дивовижна і непередбачувана річ. Зараз до мене надходять замовлення з Росії і навіть iз Німеччини, — розповіла Берг «Німецькій хвилі». — Просто написати слово «Донецьк» на футболці мені здалося банальним. Хотілося чогось незвичайного, навіть трохи двозначного й іронічного, адже про наше місто розповідають стільки жахів»...

Доточити земельки в міждержавних масштабах

Нещодавно широкій громадськості стало відомо про те, що Росія намиває частину узбережжя в Сочі, де планує розбудовувати інфраструктуру для Олімпійських ігор. Спочатку тонни піску, необхідні для «доточування» берега, брали з дна моря біля російського курортного містечка Анапа. Екологи, представники рибного господарства та туристичного сектору збунтувалися проти цього, вказали на мільярди прогнозованих збитків, після чого необхідний пісок російська сторона почала закуповувати в української фірми «Суеста».

Питання виявилося резонансним

Учора Прем’єр–міністр України Микола Азаров доручив Фонду держмайна скасувати оцінку нерухомості, оскільки «питання для суспільства виявилося резонансним». Нагадаємо, віднедавна (з 5 червня) оформити власність на транспортний засіб, як і на квартиру, неможливо без офіційної оцінки так званих «незалежних податкових оцінювачів». «Завдяки» наказу Міністерства юстиції №766/5 всю складну роботу з оцінювання справжньої вартості вашої нерухомості та автомобілів тепер виконують 12 фірм, близьких до Олександра Януковича і його підприємливих соратників, які колись організували Тендерну палату. Через фактичну монополізацію послуги оцінювання подорожчали в 4—10 разів.

Іномарки подорожчають?

Іномарки подорожчають?

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила підняти мито на автомобілі, які ввозять в Україну, проте деталі цього рішення наразі не оприлюднюють, пише видання «Банківський портал». Чи будуть нові митні ставки настільки високими, як обіцяв міністр економіки Петро Порошенко, стане відомо лише після публікації рішення в офіційному виданні «Урядовий кур’єр».

Купуєш квартиру? Поділися з Сашком

Купуєш квартиру? Поділися з Сашком

Минулого тижня набув чинностi наказ Міністерства юстиції №766/5, згідно з яким нотаріус може посвідчувати зміну власника нерухомого майна (а також автомобілів, судноплавних засобів та літальних апаратів) винятково за наявності оцінки фірми, що має сертифікат суб’єкта оціночної діяльності та яка включена до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності. Перелік цих фірм, які мають право здійснювати оцінку, вміщено на сайті Фонду державного майна.

Неофіційною мовою це означає, що 9 тисяч українських юристів­оцінювачів втратили роботу, а купити­продати квартиру, дачу чи машину стане значно складніше: процес вiдбере бiльше i часу, i ваших грошей.

«Беркут» таки пускав газ

Ще 5 червня, відразу після мітингу біля Верховної Ради, МВС України розповсюдило офіційне повідомлення, стверджуючи, що проти захисників української мови не було застосовано ніяких спецзасобів, зокрема сльозогінного газу.

Захлинулися мовою. Облизнулися язиком

Захлинулися мовою. Облизнулися язиком

Фракція Партії регіонів планує, що Верховна Рада вже на цій сесії остаточно схвалить законопроект «Про основи державної мовної політики». Більшість оглядачів прогнозують, що так і станеться й опозиція навряд чи мобілізується, щоб заблокувати прийняття закону.

Сльозогінний газ у першому читанні

Сльозогінний газ у першому читанні

Третя спроба українців захистити країну від «геноцидного» Закону про регіональні мови, внесеного на розгляд ВР «регіоналами» Колесніченком і Ківаловим, учора була не такою вдалою, як дві попередні. 234 депутатські голоси за фактично офіційну двомовність в Україні — таким був результат голосування.