Рейдери зазіхнули на «Діамант»?

15 лютого о 10–й ранку в центральне відділення банку «Діамант» увірвалися озброєні люди в масках з ордером на обшук. Як повідомляє очевидець iз порталу бізнес–новин LB.ua, співробітники МВС та озброєні люди без опізнавальних знаків вилучили частину банківських документів і навіть відібрали в деяких працівників мобільні телефони.

Мандик Хасман — український націоналіст

Мандик Хасман — український націоналіст

Інвалід Мандик Хасман, який проживає у селі Грибовиця, що на Волині, таки отримав у подарунок обіцяний інвалідний візок. Проте не від місцевих органів влади, а від київських активістів Спілки української молоді. Дізнавшись про те, що інвалід і колишній воїн УПА пересувається на позиченому візочку, люди скинулися по 100, 50, 10 гривень — хто скільки міг, і вручили панові Хасману новий засіб пересування.

Природа пристрасті

Природа пристрасті

Речовини, якими одна особина сигналізує іншій про готовність до спарювання, а також передає інформацію про територію, яку вона займає, статус у світі собі подібних, вчені відкрили у 1960–х роках й назвали феромонами. Назва перекладається з грецької як «той, що несе збудження». Але тоді науковці ще не могли відповісти на питання, чи виробляє феромони людський організм, а якщо так, то чи можна «приручити» природу кохання. За півстоліття, що минуло, людство багато цікавого дізналося про феромони. Проте кохання все одно залишається загадкою. «Говорити, що почуття закоханості, пристрасть залежать лише від дії феромонів, —це спрощення питання, адже кохання —це суміш не лише фізіологічних, а й психологічних та соціологічних факторів» — підкреслює декан хімічного факультету Київського національного університету ім. Шевченка Юліан Воловенко.

Нiякого «чiзу»!

Нiякого «чiзу»!

Відучора російській митниці додалося роботи — на ній почали відстежувати український сир та вилучати деякі його сорти. Голова Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко розповів російській пресі, що його вiдомство вже перевірило 178 зразків українських сирів, і 38 iз них не відповідали високим вимогам російського «госту». На сайті Росспоживнагляду інформації про заборону експорту українських сирів учора ще не було вміщено, тож список заводів–виробників сиру, чию продукцію не допускають у РФ, довелося знаходити в російській пресі. Сайт gazeta.ru називає 9 українських сирзаводів, а саме: Пирятинський, Великобурлукський, Звенигородський, Охтирський, «Гадячсир», «Техмолпром», Виробниче об’єднання «Моліс», Хмельницька маслосирбаза та «Інтер–Фуд».

Дiрки в сирi

Голова Росспоживнагляду Геннадій Оніщенко не бачить, щоб українське Міністерство аграрної політики «вело конструктивний діалог», тож Росiя може вже цього тижня заборонити імпорт сиру понад 20 українських заводів. Як уже писала «УМ», у проінспектованих сирах росiяни знайшли невідповідність у складі жирів та пальмову олію (така продукція повинна називатися «сирним продуктом). Зараз, за повідомленням російських ЗМІ, Росспоживнагляд вилучає продукцію, яка не відповідає вимогам, та планує перейти безпосередньо до співпраці з виробниками сиру без посередництва української влади, яка «неспроможна вирішити загалом доволі рядові питання».

Інші «маски–шоу» по–одеськи

Учора зранку працівники телеканалу «Нова Одеса» не змогли потрапити в приміщення редакції: будівлю оточила й заблокувала група озброєних осіб у масках та чорній формі. Працівників до робочих місць не пускали, мотивуючи це тим, що проводяться «слідчі дії».

Хліб подорожчає

За сприятливих для сільського господарства природних умов хліб восени подорожчає на 6—10 відсотків, за несприятливих — аж на 30! Про це на брифінгу повідомив президент «Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів» Іван Томич, повідомляє агентство НБН.

Позапланові канікули

Вiдучора призупинено навчання 1—4 класів у школах Волинської, Полтавської, Івано–Франківської, Вінницької, Житомирської, Хмельницької, Луганської та Дніпропетровської областей. Якщо морози будуть посилюватися, з 1 лютого підуть на вимушені канікули школи Київської та Донецької областей. Приємна новина: дітям не доведеться по суботах відпрацьовувати пропущені через морози дні. Про це повідомив виданню «Комерсант» черговий оперативного штабу при МОН Геннадій Олексюк.

Як мороз на голову

Як мороз на голову

Справжня, люта зима таки прийшла цього року в Україну. Вже сьогодні в центральних областях стовпчик термометра впав до 15—22 градусів морозу. І це ще не межа. На вихідні, згідно з прогнозами Гідрометцентру, слід очікувати 7—12 градусів морозу вдень і до 25 градусів нижче нуля вночі.

На півдні України знову погіршаться погодні умови та посилиться вітер. Синоптики передбачають 0—4 градуси морозу вдень та 7—13 вночі. 28–го — заметіль. Вітер східний та північно–східний 7—12 м/с,­ посилення до 15—22 м/с, а у Приазов’ї шквальні пориви досягнуть 25—30 метрів за секунду. У зв’язку iз сильним перепадом температури можливе налипання мокрого снігу, на дорогах — ожеледиця. МНС просить автолюбителів обмежити до мінімуму поїздки та не залишати автомобілі під нетривкими конструкціями, наприклад, під деревами чи рекламними щитами.

На решті території України вітер помірний — 5—12 метрів на секунду. Опадів Гідрометцентр не передбачає.

Найбільші морози очікуються на сході, де вночі температура падатиме й до —27. У чотирьох районах Луганської області тимчасово (до середи) закрили школи, ще у 18 районах не навчаються учні молодших класів.