День незахищених

День незахищених

Сьогодні — День захисту дітей. На те, що діти справді потребують нашої уваги та захисту вказує офіційна статистика. Кожна дев’ята дитина в Україні є безпритульною, злочинні клани використовують таких дітей у своїх інтересах, примушуючи їх красти, займатися жебрацтвом, проституцією, зніматися у порнографії.

Цього року продукти не подорожчають —

Цього року продукти не подорожчають —

Урожай плодово–овочевих культур цього року має бути не меншим, ніж минулого, тож ціна на «вегетаріанську» продукцію не повинна зростати. Про це вчора під час прес–конференції в інформагенції «Главком» розповіли Ігор Стрелюк, експерт плодово–овочевого ринку Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», та Денис Рубченко, аналітик Української аграрної конференції.

Дiти на «колесах»

Під час операції «Генофонд», яку в українських школах, ліцеях, гімназіях, профтехучилищах та «вишах» проводило протягом квітня Міністерство внутрішніх справ, вилучено понад 30 кілограмів наркотичних засобів та порушено 355 кримінальних справ. Під час операції було перевірено 17 тисяч навчальних закладів. Про це пресі повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чорних. Більшість наркотичних речовин — це марихуана чи так звана «травка», траплялися також опіати та синтетичні наркотики.

Арійськими шляхами

Арійськими шляхами

Через тиждень iз Києва стартує історико–етнографічна експедиція «Дороги міфів». Двоє дівчат — Настя Мельниченко (археолог, редактор журналу «Жила», випускниця Києво–Могилянської академії) та художниця Влада Сошкіна збираються відвідати Індію, Пакистан, Афганістан, Таджикистан, Узбекистан, Казахстан та Росію для того, щоб знайти історичні та культурні пам’ятки індоарійців. За шляхами експедиції буде знято документальний фільм, а сам маршрут нанесено на карту GPS–навігації. «Ми хочемо дослідити один із шляхів переселень індоєвропейських народів, проїхавши ним, відшукати відомі та, можливо, невідомі петрогліфи, менгіри та інші пам’ятки добуддійського періоду Гімалайсько–Центральноазійського регіону, — розповіла «УМ» організатор експедиції Настя Мельниченко. — Також плануємо створювати фото– та відео панораму традиційних шляхів, збирати фольклор, у якому зберігся прошарок індоєвропейської міфології. Ми хочемо показати єдність культур тих народів, яких називають «різними» і навіть «ворожими». Ну і, звісно, нам дуже цікаво на власній шкурі відчути, що таке мандрівка караванними шляхами з мінімумом комфорту».

Почім «Шкода»?

Почім «Шкода»?

Відучора в Україні почали продавати квитки на нові швидкісні двоповерхові поїзди фірми «Шкода», які курсуватимуть у східноукраїнському регіоні. Як повідомляє Мінтранс, вони їздитимуть у напрямках Харків—Донецьк, Донецьк—Маріуполь, Донецьк—Дніпропетровськ, Дніпропетровськ—Харків, Харків—Маріуполь та Донецьк—Луганськ.

Дах дорожчає

В Україні вводять новий податок у рамках ухвалення Закону про вдосконалення Податкового кодексу (№8217), який поки по простих громадянах не вдарить. Проте, якщо Кабінет Міністрів прийме кілька невеличких поправок, більшість небагатих людей будуть змушені виплачувати державі раз на рік «кругленьку суму».

«Швидка» не повірила

«Швидка» не повірила

У Горлівці Донецької області оператор «швидкої допомоги» не хотіла посилати бригаду на виклик, що надійшов від дитини. Оператор вважала, що її розігрують. Нещастя сталося, коли семирічний Андрій виправ свій одяг та пішов вішати його на балкон. Від висоти у хлопчика запаморочилася голова, він упав на скло. Уламком розбитого вікна хлопчику майже відрізало руку. Дитина не розгубилася і почала телефонувати в «швидку», як його вчили в школі. Спочатку оператор кидала слухавку, а потім пригрозила викликати міліцію. Андрій набирав номер«103» 13 разів!

Без прапорів та концертів

Без прапорів та концертів

У Європі традиційно 8 травня вважається Днем пам’яті всіх загиблих під час Другої світової війни. У 2005 році в резолюції, приуроченій до 60–ї річниці закінчення Другої світової, Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам–членам ООН, неурядовим організаціям, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, щороку віддавати данину пам’яті жертвам Другої світової впродовж одного або двох днів (8 і 9 травня). У цей день у церквах різних конфесій служать панахиди, а нащадки мають привід згадати своїх родичів, по життю яких прокотилася війна. Цього року за ініціативи Спілки української молоді в Україні вперше відзначать День пам’яті та єднання під девізом «Шануй, а не святкуй».

Свято білих фартушків

Свято білих фартушків

Цього року символічне калатання дзвоника не означає для випускників, що навчання закінчилося і можна відпочивати. Попереду — випускні іспити, вручення атестатів та зовнішнє незалежне оцінювання для тих, хто зібрався вступати до вищих навчальних закладів. Випускники 9–х класів завершать навчання 11 травня, після чого їх очікують іспити та вручення атестатів. У Міністерстві освіти таке ущільнення графіків навчання пояснюють тим, що в країні очікують на приплив туристів та футбольних фанатів на Євро–2012. На жаль, міністр освіти Дмитро Табачник не пояснив громадськості, як футбольний чемпіонат може вплинути на молодь, що вступатиме до ВНЗ, та чому в дітей забрали близько двадцяти днів навчання.

Прибери свою планету!

Цієї суботи 100 тисяч українців у 98 населених пунктах держави прибиратимуть сміття. Організовують всеукраїнський суботник молоді хлопці й дівчата з Громадської ініціативи «Зробимо Україну чистою». Акція підкреслено аполітична, тож, за словами організаторів, будь–яка партійна символіка під час прибирання буде сприйматися як провокація.