В яблучко!

В яблучко!

Днями стартувала акція Укркоопспілки та Держспоживстандарту України «З турботою про українське», метою якої є популяризація якісних вітчизняних продуктів, вироблених з української сировини.

Сиру — мир. Чи пальмовий жир?

Російська санітарна служба дійшла висновку, що українські виробники сиру таки порушують права російських споживачів, надаючи недостовірну інформацію про склад продукції. У 14 перевірених зразках сирів Росспоживнагляд знайшов рослинні жири, хоча на етикетці кожного зі зразків цієї інформації не надано. Згідно з нормами державного стандарту, який діє в Російській Федерації, якщо в сирі є рослинна олія, він має називатися «сирним продуктом».

Сніг–убивця

Найкривавіша аварія сталася на Водохреще на Рівненщині. За попередніми даними, через слизьку дорогу водій «маршрутки», в якій їхало 17 прочан із богослужінь, не впорався з керуванням і виїхав на зустрічну смугу під колеса фури. Загинуло 9 людей, серед них одна дитина. В області оголошено траур. Водій вижив, але перебуває у шоковому стані. Відомо, що «маршрутка» належить приватному підприємцеві, проте його ліцензію на перевезення пасажирів не було продовжено. Рятувальники приїхали вже через 5 хвилин.

М’ясом своїм вiдповiсте за наш сир!

Днями, відповідаючи на запитання кореспондента «Українських новин», голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Бісюк розповів, що в Україну заборонено ввіз російської свинини та навіть переробленої м’ясної продукції з тих районів, де були виявлені випадки захворювання на африканську чуму.

Замах на «святе»

Замах на «святе»

В Україні були президенти, яких не любили, але ще не було жодного, з якого б так сміялися (хай навіть і крізь сльози), як із нинішнього. Так коментують прості люди чергову ситуацію, в якій влада «дала маху». Замість того, щоб просто замінювати заляпані фарбою рекламні щити з новорічними привітаннями Президента на нові, міліція вирішила ловити «зловмисників–хуліганів» та посилено охороняти «ікони». У відповідь по всій Україні з’являється все більше пошкоджених «бігморд».

Як у Бога за пазухою

Як у Бога за пазухою

До кінця тижня, згідно з прогнозами Гідрометцентру, в Україні збережеться тепла, як для зими, погода — від нуля до мінус чотирьох. А вже з 16—17 січня почнеться поступове похолодання — до мінус 7—12 градусів, — яке супроводжуватимуть помірнi снігопади. Справжні холоди прийдуть у нашу країну після 23 січня. Сайт meteoprog.ua прогнозує різке падіння температури спочатку до мінус 19, а вже через кілька днів — до 25 градусів морозу вночі.

Влада має нас за тварин?

В Україні громадянина визнали твариною. Так прокоментував нововведення українського уряду голова санітарно–епідеміологічної служби Росії Геннадій Оніщенко. Завдяки цим словам російського епідеміолога ухвалене Верховною Радою 26 грудня рішення про створення єдиного органу, що здійснюватиме контроль за харчуванням українців, набуло скандальної слави. Рішення й справді насторожує — з цього року за якість харчування у школах, оздоровчих таборах, лікарнях тощо відповідатиме структура, створена на основі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, керівником якої призначено 45–річного ветеринара Івана Бісюка. Саме він iз 2006 року контролює якість імпорту та експорту м’ясо–молочної продукції в Українi.

Купи, продай, та поспішай

«Замороження» ринку нерухомості, яке пророкували експерти у січні наступного року, відкладається ще на рік. Днями на сайті Верховної Ради з’явилося повідомлення: наказом Президента повноваження Бюро технічної інвентаризації (БТІ) продовжено до 1 січня 2013–го. Після цієї дати реєструвати не лише квартири, дачі та приватні будинки, а й земельні ділянки буде нова структура — Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр), головою якої призначено колишнього заступника міністра юстиції Леоніда Єфименка. А Кабінет Міністрів повинен до січня 2013 року «забезпечити створення нормативної матеріально–технічної бази для ведення Держреєстру».

Казка на замовлення

Казка на замовлення

Коли я була школяркою, а мій брат ще ходив до дитячого садочка, до нас щороку приходив справжній Дід Мороз! Ми декламували новорічні віршики, брат соромився і ховався за мамину спідницю. І, звісно, найбільше зацікавлення у нас викликав великий мішок, з якого дід витягував справжні дива — кульок мандаринів, шоколадні цукерки, светрик (яке розчарування) чи іграшку. Пізніше ми зрозумiли, що то до нас приходив перевдягнений дядя Коля, наш сусіда. А наш тато потім перевдягався у той же костюм і ходив вітати «дядьКолiних» дітей. Попри те, відчуття новорічної казки залишається зі мною дотепер.

Мічені ялинки

Мічені ялинки

Учорашнiй «рейд» журналiстiв «УМ» пiдтвердив: порiвняно з минулим новорiччям ялинкових базарiв у столицi вкрай мало. Рiч у тiм що цьогоріч, аби запобігти незаконній вирубці дерев, Державне агентство лісових ресурсів запровадило обов’язкове маркування ялинок. Люди нарікають: без відповідних маркувань міліція затримує автiвки з ялинками на під’їздах до столиці. Помітивши торговця на узбіччі, підходимо, начебто ми пересічні покупці. Пан Микола, який продає лiсових красунь, неохоче повідав, що реалізовувати продукцію дуже важко, бо «міліція може підійти і все закрити».