Хочете зрозуміти світ?

Хочете зрозуміти світ?

Влітку - на море, в Крим, узимку - в Карпати, на лижі. Більшість із нас вибирає ці маршрути саме в такій сезонній послідовності. А ось киянин Олексій Тимченко вже кілька років поспіль діє якраз навпаки. Квиток на поїзд до Сімферополя лежить у нього напоготові за місяць до новорічних свят.

Лижі й плавки змітай iз прилавків

Лижі й плавки змітай iз прилавків

Ще кілька років тому українці в кращому випадку їздили на відпочинок раз на рік. Тепер же фахівці туристичної галузі констатують: наші співвітчизники відпочивають двічі, а то і тричі на рік. А причина цьому, мовляв, - зростання добробуту громадян України. Із початком осені туристичний сезон не закінчується, а лише набуває нових напрямів.

10 років разом

10 років разом

10 років тому побачив світ перший випуск всеукраїнського рекламно-інформаційного видання у галузі працевлаштування й навчання - «Робота і навчання». Газета стала ПЕРШИМ українським виданням, присвяченим ринкам праці й освіти. У той час оголошення підприємств про вакантні робочі місця, пропозиції навчальних закладів, розміщені у газеті, були новинкою для читацької аудиторії Києва й області.

Табори для дітвори

Табори для дітвори

Колишні піонерські табори почали занепадати ще років 5-8 тому. Більшість із них або припиняли своє існування, або їх приватизовували підприємливі люди. Зараз, як розповів заступник голови управління Асоціації санаторіїв і курортів України Ігор Поляков, ще залишилися профспілкові табори відпочинку від успішних підприємств (передусім під Києвом та у Криму). Вартість путівки у таких таборах може бути досить невисока, але лише для «своїх». А більшість таборів перейшли на ринкову основу. Тому більшу частину місць у таборах найчастіше продають туроператорам, які за путівки платять наперед. За словами Ігоря Полякова, Крим дуже активно працює з російськими туроператорами, тож українські громадяни часто зіштовхуються із тим, що замовляти відпочинок у Криму потрібно через Москву.

Море й гори — і грошам горе?

Море й гори — і грошам горе?

Мої знайомі не люблять Крим. Кажуть: доки там обслуга непривітна й деруть за «печерні» умови шалені гроші, не ступлять туди й ногою в туристичних капцях. Як не любити Крим, якщо такий готель прямо біля моря. Ми стали «балувані»: бачили закордон, цінуємо свій час і кошти й більше не хочемо «совка» за європейськими цінами. Давно не секрет — у АРК відпочити дешево й комфортно не вийде, навіть якщо маєте гроші, не факт, що ваша відпустка буде схожа на казку.

Кримський варіант відпочинку

Кримський варіант відпочинку

Ось і маківка літа. Для Криму — це масовий наплив відпочивальників звідусіль, забиті їхніми оголеними тілами пляжі та готелі в Утесі, відповідно, кон'юнктура на кожному кроці. Бо це золота пора, коли корінні кримчани, і особливо власники більш-менш пристосованої для ночівлі нерухомості біля моря, намагаються «вичавити» з приїжджого люду грошенят по максимуму. Вірніше, стільки, скільки це їм дозволить прийнятне співвідношення між попитом і пропозицією. А воно наразі таке, що ціни за ліжко-місце чи то в елітному санаторії, чи то в тісному «курятнику» виросли в середньому в півтора-два рази у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

...Карпатський

Краще Карпат, як кажуть знавці європейських гір, можуть бути тільки Карпати. Переконатися в цьому на власні очі нинішнього року мають можливість громадяни Євросоюзу, Швейцарії та США, для яких встановлено безвізовий в'їзд на територію України. Однак відкрити для себе Гуцульщину та Бойківщину, походити з користю для здоров'я там, «де гори, й полонини, і стрімкі потоки-ріки», вони не поспішають. Принаймні, як повідомили «УМ» в управлінні туризму Івано-Франківської облдержадміністрації, цьогоріч гостей з «євросоюзними» та північноамериканськими паспортами поки що суттєво не побільшало. А даремно. До нинішнього літнього рекреаційного сезону лише в курортному Яремче відкрилися 22 приватні «зелені» садиби та чотири пансіонати, ось-ось відчинить двері реконструйований «Едельвейс».

...Волинський

...Волинський

Найбільший в Україні озерний масив — Шацькі озера на Волині — для багатьох малознайомий, усе більше орієнтуємося на моря. Але суми, які доведеться залишити на берегах найпопулярніших iз майже тридцяти озер — Пісочного та Світязя — все одно приємно здивують. Більшість курортників зупиняється в приватному секторі, місцеві мешканці будують на своїх подвір'ях кілька хат, які здають в оренду, є також пропозиції поселитися у квартирах. Цього року в порівнянні з попереднім ціни зросли не надто — на три-п'ять гривень, отож залежно від погоди (більш сонячно — дорожче) один день проживання для однієї людини без харчування обійдеться в середньому 15—20 гривень. Наприклад, у Пісочному, біля санаторію «Лісова пісня», у приватному секторі можна зняти окремий будиночок на 5 ліжок за 75 грн. за добу.