Щастя не в бікіні, але ж...

На звичайному ринку купальник коштує від 30 до 120 гривень, причому купальник за 30 гривень нагадує маленький кольоровий шмат облізлої тканини, витягнутої зі скрині вашої прабабці. Від 80 гривень і вище вже можна придбати щось більш-менш пристойне. З дитиною значно легше — мініатюрний аксесуар жіночого туалету для юної леді на базарі коштує від 30 до 60 гривень. Чоловічі плавки з пейзажем ямайського пляжу витягнуть з гаманця щонайменше 20—30 гривень. Для прибічників якісної і «фірмової» продукції це обійдеться удвічі-тричі дорожче. В магазинах на Хрещатику ціни на вищезгадані речі «стрибають» у межах від 150 гривень, взагалі-то вигляд такий самий, але якість і назва фірми диктує свої ціни.

Відходить поїзд у далеку путь

Відходить поїзд у далеку путь

Особливо гостро в літній період постає питання з квитками у південному напрямку. Найпопулярніший спосіб доїзду — залізницею, тому «УМ» вирішила поцікавитись, які можливості мають відпочивальники влітку 2005-го.

Небо. Дівчина. Літак

Але якщо скористатися послугами «Укрзалізниці» не вдалося, можна полетіти «АероСвітом», з початком сезону популярності серед внутрішніх напрямків авіакомпанії набули польоти до південних курортів України. Наприклад, якщо влітку 2004 року за маршрутом Київ—Сімферополь—Київ щоденно здійснювалося 2 рейси, то цього року літаки компанії вирушають до Сімферополя тричі на день.

Ярмарок вiдпочинку

Ярмарок вiдпочинку

Вітчизняний туризм нині працює за принципом : «Якщо не маєте грошей на відпочинок у Криму — їдьте у Туреччину». Ціни на туристичному ринку України свідчать: на батьківщині можна провести літню відпустку або за дуже скромну суму (це, до речі, зовсім не значить , що погано) або ж більш ніж за «кругленьку» (що знову ж таки не обіцяє вам повного «фаршу»). «УМ» з'ясовувала, де і за скільки українці можуть провести літо, які найдешевші та найдорожчі пропозиції. І як можна «відтягнутися» по-скромному, але не аскетично.

Черкаська еволюція

Черкаська еволюція

На Черкащині вже найближчим часом передбачаються серйозні зміни. Як відомо, Президент України Віктор Ющенко пiдписав розпорядження про відродження та розвиток історичних i культурних центрів краю. Кабінет Міністрів уже найближчим часом затвердить державну програму «Золота підкова Черкащини», метою якої буде відродити Шевченківські місця, заповідники «Трипільська культура», «Чигирин» та інші. Чи здійсниться задумана нинішньою владою масштабна програма з відродження історичної спадщини і чи стане Черкащина Меккою для кожного свідомого українця? Що і як планують запровадити нового на батьківщині Кобзаря та гетьмана Хмельницького, з'ясовувала кореспондент «УМ».

Шарм шрамів

Шарм шрамів

Середньовічний замок у селі Токи дав життя багатьом сараям сільчан. Стоїть він, тобто його монументальні рештки, на острові, приєднаному до «материкових» Токів вузькою перемичкою, такою, що одна вантажівка проїде, а дві вже не розминуться. Позаду — цівка Збруча, саме тут до 1939 року стояла прикордонна застава поляків. Попереду — одна, і єдина на весь острів, грунтівка, що поволі виводить вас на порожнє зелене черево замку. У стінах незаможних хат та сараїв обабіч дороги легко прочитується мозаїка каменюк вапняка — точнісінького такого, з якого вимурувано замок. Що ж, мир — хатам, війна — палацам, як любили примовляти колись по той берег Збруча.

Колiзiї учорашнього снiгу

Колiзiї учорашнього снiгу

Коли переважна більшість людей, зігріта сонцем, починає думати про морське узбережжя, тут, на висоті 1400 метрів над рівнем моря, ще продовжують кататися на лижах. Якщо погода тепла, фанатичні любителі сніжних схилів можуть долати їх навіть у купальниках. Мова про Драгобрат, найвисокогірнiшу лижну базу України, де сезон зазвичай триває переважно до середини червня. Тобто тоді, коли на інших гірськолижних курортах снігу вже давно нема.

Нова вершина «сніжних барсів»

Нова вершина «сніжних барсів»

Потріпаний гімалайським вітром прапор Харкова повернувся додому, зайнявши почесне місце в кабінетному лабіринті мерії. Тепер він приречений бути символом, оскільки побував на одній з найвищих вершин світу в ювілейний для слобідської столиці рік.
Ідея включити до святкової програми ще й цей героїчний пункт належала відомим українським альпіністам Сергію Бершову та Ігорю Свергуну. З вертикальної висоти Чо-ойю (навіть якщо розглядаєш її у слайдовому варіанті), добре видно, наскільки той вибір був правильним. Адже поспiхом відремонтовані дороги хоч і стали наочним свiдченням підготовки міста до 350-річного ювілею, все ж мало асоціюються, власне, з самим святом. Рідний же прапор на висоті, яку здолати під силу представникам далеко не кожного міста, якраз той випадок, що втішив самолюбство і найбайдужішого до ювілейної метушні харків'янина.

Дорогами бравого солдата Швейка

В Україні незабаром з'явиться нова «родзинка», яка неодмінно привабить туристів, — транскордонний маршрут, шлях, що відповідатиме подіям, описаним в історичному романі Ярослава Гашека «Пригоди бравого солдата Швейка». Ініціатором відкриття подібної літературної «стежки» стала Львівська обласна державна адміністрація (як відомо, бравий Швейк «ступав» і західноукраїнською землею). «У проекті беруть участь чотири країни, — розповів «УМ» начальник Управління курортів і туризму облдержадміністрації Андрій Клімашевський.— Угорщина та Чехія визначилися зі своїми найвизначнішими місцями, їхні маршрути вже промарковані. Тепер черга за Польщею та Україною». Орієнтовно на місцях Шейкової слави розпізнавальні знаки з'являться наприкінцi цього року. Проте вже й зараз відомо, що простягнеться цей шлях від польсько-українського кордону: через Самбiр, Львів і Сокаль. Планується також видати спеціальний путівник, за яким туристи зможуть зорієнтуватися на місцевості.