Із кинджалом на Кенжалієва

Інцидент стався минулої неділі, проте правоохоронці повідомили про нього тільки вчора — не хотіли зайвого ажіотажу в ЗМІ. Тим паче що з заступником начальника Головного управління МВС у Криму це трапилось у позаслужбовий час, пояснив кореспонденту «УМ» керівник місцевого Центру зв’язків із громадськістю полковник міліції Олександр Домбровський.

Хто на новенького–старенького?

Поки арештований за підозрою у зловживанні службовим становищем міський голова Алушти Володимир Щербина нудьгує в Лук’янівському СІЗО Києва, очікуючи подальших слідчих дій, його прибічники із партії «Союз» та опоненти з Партії регіонів намагаються посадити свою людину у головне (за відсутності мера) крісло міськради — секретарське. Бо, виявляється, чинний секретар Ольга Бойченко після арешту міського голови перейшла у «підпілля» і на дзвінки не відповідає.

Пахне сіркою?

Пахне сіркою?

У середу вранці оперативно–чергова служба Донецького прикордонного загону почула сигнал біди, що передавало російське судно «Волго–Дон 5016» у російський же порт Єйськ. На борту «Волго–Дона» було 14 російських моряків і 4,5 тисячі тонн комкової сірки, яку вони везли з порту Астрахань до порту Кавказ. До бідуючих вирушили катери дивізіону морської охорони, які у той час чергували в акваторії Азовського моря. Російське судно «знайшлося» на відстані приблизно 35 морських миль від порту Маріуполь і за 25 морських миль від рідного берега. Виявилося, що росіяни рухалися поза рекомендованим курсом, відтак зіткнулися із затопленою баржею, внаслідок чого «Волго–Дон 5016» отримав пробоїну, від якої затопило два носових відсіки. Судно зависло над затопленою баржею і накренилося на правий борт, ризикуючи з хвилини на хвилину і зовсім піти на дно.

Розмін монументів?

Розмін монументів?

Навіть у святкових заходах із нагоди 225–річчя рідного міста, яке Севастополь відзначає сьогодні, тутешня міська рада і міська держадміністрація не спромоглися дійти консенсусу. Як відомо, депутати на чолі зі своїм «регіональним» головою Валерієм Саратовим збиралися в День міста 14 червня урочисто відкрити пам’ятник російській імператриці Катерині ІІ, який напередодні привезли з Сімферополя. Натомість місцеві представники президентської вертикалі налаштувалися на аналогічний захід у бухті Омега — там постане скульптура славетного українського гетьмана і флотоводця Петра Конашевича–Сагайдачного. Цей пам’ятник відлили в металі ще шість років тому і відтоді зберігали на території севастопольського підприємства «Авліта».

Апетити Партеніта

Апетити Партеніта

Що там і казати, швидке і одномоментне збагачення — прерогатива не лише столичних депутатів–бізнесменів. На сонячному півострові, особливо коли йдеться про його ласе Південнобережжя, слуги народу теж не страждають на відсутність апетиту. Про це переконливо свідчить затримання «на гарячому» співробітниками Генпрокуратури України і кримського ГУБОЗу 12 червня голови та депутата Партенітської селищної ради (Велика Алушта) за підозрою в отриманні хабара у розмірі 5,2 мільйона «зелених», що тягне на своєрідний рекорд національного масштабу. Так спритники оцінили свою послугу з надання тутешньому підприємцю дозволу щодо оренди двох земельних ділянок загальною площею 17 гектарів. ГПУ відразу ж порушила кримінальну справу за частиною 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Гуляти — так гуляти

Узагалі ж правити бал у місті–герої військові моряки будуть навіть не три дні, а майже тиждень, якщо взяти до уваги швартування в Севастопольській бухті 8 травня американського фрегата (він прибуває на запрошення українських ВМС), а наступного дня — спільний сухопутний російсько–український парад частин місцевого гарнізону з нагоди Дня Перемоги і визволення міста від німецько–фашистських загарбників. Але найбільш видовищним днем, ясна річ, має стати неділя 11 травня, коли в акваторії тієї ж таки Севастопольської бухти росіяни–чорноморці збираються провести військово–морський парад, хоча наше МЗС, як відомо, однозначно рекомендувало їм обмежитись територією своєї постійної дислокації. У параді передбачається участь 30 бойових кораблів і 10 допоміжних суден флоту, 20 одиниць бойової техніки, підрозділу морської піхоти.

Триколор, битий жовто–блакитним

Щоправда, з масштабами активісти тутешньої організації «Прорив» дещо загнули: вони мають намір роздати лише 5 тисяч триколорів у дев’яти найбільших містах півострова. А почнуть із Сімферополя, де на одній із будівель Радянської площі спробують розтягнути державний прапор Росії площею 35 квадратних метрів.

Фатальна жінка республіканця Симоненка

«УМ» повідомляла про фактично політичне вбивство в селищі Мирному поблизу Євпаторії в розпал виборчих перегонів 2006 року. Нагадаємо, що за три дні після виборів у Євпаторійській міській лікарні від черепно–мозкової травми помер депутат тутешньої селищної ради 42–річний член Республіканської партії Анатолій Симоненко. Бідолашний так і не дізнався, що саме його територіальна виборча комісія одностайно визнала переможцем виборів селищного голови Мирного, оскільки найближча конкурентка і водночас чинний секретар селради набрала майже вдвічі менше голосів.

Фатум «Чорноморнафтогазу»

Фатум «Чорноморнафтогазу»

Чорна смуга продовжує переслідувати державну акціонерну компанію «Чорномор­нафтогаз». Не встиг колектив оговтатися після смерті й повернення на батьківщину п’ятнацяти тіл моряків затонулого біля берегів Китаю судна «Нафтогаз–67», як нова трагедія спіткала людей вже біля рідних берегів у Чорному морі.

Мета і ціна волевиявлення

Депутатська більшість міськради під егідою «регіонального» голови ради Валерія Саратова продовжує йти у фарватері своїх попередніх установок — змістити міськдержадміністрацію, та її керівника Сергія Куніцина зокрема. Задля цього на останній сесії народні обранці затвердили кошторис витрат на проведення місцевого консультативного референдуму про недовіру, встановили межі 187 ділянок для голосування й осередки для дільничних комісій, затвердили склад міської територіальної комісії, а також зміст і форму бюлетенів для голосування. Нагадаємо, що референдум призначений на 25 травня, а його формальним приводом стала передача адміністрацією Куніцина, за рішенням суду, трьохсот гектарів землі під різні інвестпроекти.