На сноубордi — по Кавказьких горах

На сноубордi — по Кавказьких горах

Цього року хлопці та дівчата з громадської організації «Дитячий альпійський рух України» (з Києва, Львова, Одеси, Кіровограда, Хмельницького та інших міст) вирішили підкорити найвищу в Європі гірську вершину — Ельбрус, висотою в 5642 метрів. Поряд зі студентами сміливо тягти в гори рюкзака взялися і ще зовсім юні: наймолодшому виповнилося всього шість років. Але і таких альпіністів із цієї команди не можна назвати новачками. Приміром, третьокласник Павло Клочан зі Львова у своєму послужному списку вже має Говерлу, Великий Верх, Гембу, Стой і нагороджений значком «Юний альпініст».

Олександр Устенко: У Тернопільщини немає іншого виходу, як стати потужним туристичним центром

Олександр Устенко: У Тернопільщини немає іншого виходу, як стати потужним туристичним центром

Ще кілька років тому, коли у місцевій пресі почали вперше оприлюднювати ідеї перетворення Тернопільщини в один із потужних туристично-рекреаційних центрів України як чи не єдиної успішної перспективи розвитку регіону, переважна більшість громадськості сприйняла це з іронією і недовірою. «Бідним українцям — не до розваг і відпочинку, а хто має гроші — їхатиме туди, де ця сфера давно розвинута. А щоб у наше «велике село», з нашими жахливими дорогами і не набагато кращим сервісом?! Та й що тут у нас є такого особливого, щоб це дуже хотіли бачити?..» — приблизно так формулювався «збірний» контраргумент. Однак друга його частина розлітається на друзки вже навіть після поверхового ознайомлення з переліком дуже навіть вартих уваги об'єктів.

Нелегал пiд маркою туриста

Незабаром українські турфірми переживуть другий, після літнього, наплив мандрівників, котрі мріють провести Різдво не на теплому домашньому диванчику чи в родинному колі з традиційною індичкою, а в пошуках новорічної романтики на гірських курортах або у затишних європейських кав'ярнях. Подорожувати цій аудиторії стане безпечніше. Ризик того, що вас «надмуть» і в чужій країні раптом з'ясується, що за узгоджене в контракті харчування не оплачено, а екскурсовода взагалі нема, зменшиться, обіцяє Державна туристична адміністрація України. Такі гарантії українським мандрівникам надасть нова редакція Закону про туризм, що її минулого тижня прийняли народні обранці. Нову редакцію закону України про туризм нардепи вже встигли дотепно охрестити малою туристичною Конституцією України.

Де нас можуть здивувати?

Хто професійний мандрівник за наказом редакції? Журналіст. У відрядженнях і прес-турах, ознайомчих поїздках і на семінарах, у гарячих точках і просто у відпустці ми мандруємо світом, виконуємо редакційні завдання і всотуємо географічно-культурні принади планети. Журналістів важко здивувати, саме тому до них ми звернулися за найяскравішими туристичними враженнями цього року. Може когось вони надихнуть...

Збираєшся до Німеччини — зеконом євро

Сьогодні німецька залізнична компанія Deutsche Bahn переживає важкі часи, тому з початку року запровадила нову тарифну систему, що дозволяє пасажирам заощадити до 40 відсотків від вартості квитка. Для цього потрібно замовити поїздку не пізніше як за сім днів і відразу купити зворотнiй квиток. При замовленні за три дні можна заощадити 25, а за один день — 10 відсотків від вартості квитка. Ще дешевше обійдеться групова подорож.

Зелена нудьга оксамитового сезону

Досі я лишалася ревним патріотом вітчизняних курортів. Ні болгарський «Сленчев бряг», ні єгипетські піраміди, ні лазурові турецькі береги, де, як запевняють колеги і знайомі, «почуваєшся білою людиною», не виглядали звабливіше, ніж Крим. Море-сонце є, пам'яток — безліч, а щодо сервісу — то хіба ж нам звикати? Проте остання поїздка до Криму стала переконливим доказом того, що адресу відпочинку таки варто змінити. І ось чому...