Лижі й плавки змітай iз прилавків
Ще кілька років тому українці в кращому випадку їздили на відпочинок раз на рік. Тепер же фахівці туристичної галузі констатують: наші співвітчизники відпочивають двічі, а то і тричі на рік. А причина цьому, мовляв, - зростання добробуту громадян України. Із початком осені туристичний сезон не закінчується, а лише набуває нових напрямів.
10 років разом
10 років тому побачив світ перший випуск всеукраїнського рекламно-інформаційного видання у галузі працевлаштування й навчання - «Робота і навчання». Газета стала ПЕРШИМ українським виданням, присвяченим ринкам праці й освіти. У той час оголошення підприємств про вакантні робочі місця, пропозиції навчальних закладів, розміщені у газеті, були новинкою для читацької аудиторії Києва й області.
Табори для дітвори
Колишні піонерські табори почали занепадати ще років 5-8 тому. Більшість із них або припиняли своє існування, або їх приватизовували підприємливі люди. Зараз, як розповів заступник голови управління Асоціації санаторіїв і курортів України Ігор Поляков, ще залишилися профспілкові табори відпочинку від успішних підприємств (передусім під Києвом та у Криму). Вартість путівки у таких таборах може бути досить невисока, але лише для «своїх». А більшість таборів перейшли на ринкову основу. Тому більшу частину місць у таборах найчастіше продають туроператорам, які за путівки платять наперед. За словами Ігоря Полякова, Крим дуже активно працює з російськими туроператорами, тож українські громадяни часто зіштовхуються із тим, що замовляти відпочинок у Криму потрібно через Москву.
Палитимете вдома!
Нещодавно Алуштинська міська рада прийняла рішення, що має сприяти покращенню здоров'я людей, які будуть відпочивати тут влітку.
На півострів із вітерцем
Рада міністрів Криму хоче організувати 62 пари додаткових поїздів на кримському напрямку під час курортного сезону.
Море й гори — і грошам горе?
Мої знайомі не люблять Крим. Кажуть: доки там обслуга непривітна й деруть за «печерні» умови шалені гроші, не ступлять туди й ногою в туристичних капцях. Як не любити Крим, якщо такий готель прямо біля моря. Ми стали «балувані»: бачили закордон, цінуємо свій час і кошти й більше не хочемо «совка» за європейськими цінами. Давно не секрет — у АРК відпочити дешево й комфортно не вийде, навіть якщо маєте гроші, не факт, що ваша відпустка буде схожа на казку.
Кримський варіант відпочинку
Ось і маківка літа. Для Криму — це масовий наплив відпочивальників звідусіль, забиті їхніми оголеними тілами пляжі та готелі в Утесі, відповідно, кон'юнктура на кожному кроці. Бо це золота пора, коли корінні кримчани, і особливо власники більш-менш пристосованої для ночівлі нерухомості біля моря, намагаються «вичавити» з приїжджого люду грошенят по максимуму. Вірніше, стільки, скільки це їм дозволить прийнятне співвідношення між попитом і пропозицією. А воно наразі таке, що ціни за ліжко-місце чи то в елітному санаторії, чи то в тісному «курятнику» виросли в середньому в півтора-два рази у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
...Карпатський
Краще Карпат, як кажуть знавці європейських гір, можуть бути тільки Карпати. Переконатися в цьому на власні очі нинішнього року мають можливість громадяни Євросоюзу, Швейцарії та США, для яких встановлено безвізовий в'їзд на територію України. Однак відкрити для себе Гуцульщину та Бойківщину, походити з користю для здоров'я там, «де гори, й полонини, і стрімкі потоки-ріки», вони не поспішають. Принаймні, як повідомили «УМ» в управлінні туризму Івано-Франківської облдержадміністрації, цьогоріч гостей з «євросоюзними» та північноамериканськими паспортами поки що суттєво не побільшало. А даремно. До нинішнього літнього рекреаційного сезону лише в курортному Яремче відкрилися 22 приватні «зелені» садиби та чотири пансіонати, ось-ось відчинить двері реконструйований «Едельвейс».
...Волинський
Найбільший в Україні озерний масив — Шацькі озера на Волині — для багатьох малознайомий, усе більше орієнтуємося на моря. Але суми, які доведеться залишити на берегах найпопулярніших iз майже тридцяти озер — Пісочного та Світязя — все одно приємно здивують. Більшість курортників зупиняється в приватному секторі, місцеві мешканці будують на своїх подвір'ях кілька хат, які здають в оренду, є також пропозиції поселитися у квартирах. Цього року в порівнянні з попереднім ціни зросли не надто — на три-п'ять гривень, отож залежно від погоди (більш сонячно — дорожче) один день проживання для однієї людини без харчування обійдеться в середньому 15—20 гривень. Наприклад, у Пісочному, біля санаторію «Лісова пісня», у приватному секторі можна зняти окремий будиночок на 5 ліжок за 75 грн. за добу.