Сторожові ікла

Неймовірна трагедія шокувала жителів Маньківки. Там вівчарка та ротвейлер на смерть загризли п’ятирічного хлопчика. Малюк зі своїм товаришем, старшим за нього на чотири роки, пішли гратися на сусідню приватну територію, перебравшись туди через тин. «Діти не звернули уваги на попереджувальний напис на металевій сітці — «Обережно, собаки!», а коли перелізли через огорожу, два розлючені сторожові пси атакували їх», — розповідають «УМ» у прес–службі ДСНС у Черкаській області.

«Він — початок»

«Він — початок»

Сумська міська рада прийняла рішення про перейменування вулиці Кірова на вулицю Гарасима Кондратьєва. Внесли пропозицію щодо зміни назви сумська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Молодий народний рух» та обласна організація Українського добровільного благодійного товариства «Меморіал ім. Василя Стуса».

Доведи, що не верблюд

Доведи, що не верблюд

Вісім років правоохоронці не можуть дати ради кримінальній справі, а тим часом у львів’янки обманом забирають її земельну ділянку.

Мирослава Михайлівна Білик — з родини лемків, які постраждали від операції «Вісла». Родину примусово забрали з їхньої хати та землі й привезли до Львова. Згодом їм надали земельну ділянку по вулиці Варшавській, 112. Тепер місцина має вигляд пустиря, що заростає травою, і огороджена з усіх бокiв високим дерев’яним парканом. Ще кілька місяців тому тут стояв сарай. Це підтверджують фотографії та сусіди. Саме навколо малесенької будівлі, де зберігався господарський реманент, і розгорнулася колотнеча.

Вам, мiнiстре!

Вам, мiнiстре!

  На Черкащині у селі Дзензелівка Маньківського району вшанували свого іменитого односельця — Христофора Барановського, відомого діяча кооперативного руху, фінансиста, першого міністра фінансів уряду Української Народної Республіки, встановивши на стіні Будинку культури меморіальну дошку.

Журналісти затримали хулігана з ножем

Мимовільними свідками правопорушення стали фотокореспонденти Олександр Корняков і Дмитро Кулаков. Чоловіки прогулювалися у міському парку Херсона і раптом почули жіночі крики про допомогу, що лунали з невеликого кафе. Виявилося, що туди увірвався невідомий, почав трощити меблі, а потім побив продавщицю і відібрав у неї великий ніж, який призначався для обробки м’яса. Журналісти встигли сфотографувати невідомого і викликати міліцію.

Будинок пологів

Будинок пологів

Резонансний медичний скандал в Умані. Місцеві жителі пікетували тамтешню міліцію, прокуратуру та міську раду, вимагаючи незалежного та об’єктивного розслідування смерті немовляти в Уманському пологовому будинку. Недавно там помер новонароджений Костик Тимановський. Дитина з’явилася на світ удома, пологи прийняв батько хлопчика, бо породіллі не встигли викликати «швидку». Малюк народився здоровим, його разом iз мамою забрала карета швидкої допомоги, але в пологовому будинку через два дні хлопчик помер.

«Гаряче» місце у вогні

У неділю в Полтаві загорівся торговий ряд крамниць промислових товарів на Центральному ринку. Така масштабна пожежа сталася тут удруге за останні два з половиною місяця. Полум’я і густий чорний дим знову виднілися за кілька кварталів. За інформацією прес–служби Управління ДСНС в області, жертв і постраждалих унаслідок цієї пожежі немає. Вогнеборці гасили її майже годину, задіявши 72 чоловік особового складу та 12 одиниць спецтехніки.

«Тільки незрадлива киримтатарджа назавжди лишається зо мною»

«Тільки незрадлива киримтатарджа назавжди лишається зо мною»

76–річний Геннадій Завгородній є представником родини, знаної не тільки у Дніпропетровську. Його батько, прозаїк Сергій Завгородній, протягом 14 років очолював обласну письменницьку організацію; рідний брат, поет Олесь, насамперед відомий своїми перекладами з естонської мови на українську. Двоюрідний брат, Юрій Завгородній, 20 років прожив у Латвії, пропагуючи там рідне слово, і переклав на українську майже 500–сторінкову «Малу антологію латвійської поезії».

Липке багатство кримських озер

Липке багатство кримських озер

Виявляється, до середини минулого століття на півострові солоних озер із лікувальними грязями і ропою, до яких, як відомо, колись наші пращури–чумаки ходили по сіль, налічувалось аж сорок вісім. Це так звані Перекопська, Тарханкутська, Керченська, Євпаторійська і Херсонеська групи солоних озер. Нині ж близько десяти з них повністю втратили свою значимість. Через «відсутність єдиної регіональної політики» унікальний природний ресурс освоюється у незначних обсягах, змушені констатувати у Раді міністрів Криму. Місяць тому в уряді автономії ініціювали створення науково–виробничого об’єднання (НВО) «Лікувальні грязі Криму». Воно покликане моніторити якість бальнеологічних екосистем, проводити науково–клінічні дослідження, запобігати виснаженню родовищ, забезпечувати ефективну технологію транспортування тощо.

Дефіле по Геренгассе

Дефіле по Геренгассе

На вулиці Ольги Кобилянської знаний оригінальними інсталяціями митець встановив картонні фігурки чоловіка та жінки, які нібито прогулюються улюбленою в Чернівцях вулицею. Арт–проект має назву Guten Tag Ridne Misto («Рідне місто»). Раніше, ще за австрійських часів, вулиця мала назву Gerengasse, потім називалася Панською і нею залюбки прогулювалися городяни.