Марш мільйонів. Хода на місці?

Марш мільйонів. Хода на місці?

По неділях столиця красномовно доводить, на чиєму боці симпатії киян. Якщо в будні вечори на Майдані збираються 7—10 тисяч, то на мітинг у неділю виходить близько мільйона. Попри криваві інциденти на Банковій 1 грудня, цієї неділі на майдан Незалежності вийшло не менше киян, багато хто навіть не побоявся взяти з собою дітей — ми досі впевнені, що живемо в мирній країні.

Вони наважилися

Вони наважилися

Ще в суботу влада не демонструвала жодних порухів щодо можливості переговорів. «Незрозуміло, а з ким, власне, вести переговори?» — риторично відповідав Прем’єр Микола Азаров на запитання тележурналіста «1+1».

Сліпа Феміда «придивилася»

Сліпа Феміда «придивилася»

Учора о 14–й годині Шевченківський районний суд почав по одному розглядати справи мітингувальників, затриманих після заворушень на Банковій увечері 1 грудня. На лаві підсудних — дев’ятеро молодих чоловіків. П’ятьох iз них, травмованих «Беркутом», як з’ясувала «УМ», привезли просто з лікарні швидкої допомоги, де їх утримували у суворій секретності під охороною міліції.

Спаси і збережи

Спаси і збережи

Коли «Беркут» розправився з Євромайданом, ті, хто міг, кинулися врозтіч. Куди було йти далі в ніч? Притулок для побитих, як і в часи нашестя Батия, надав Михайлівський монастир. Про те, як постраждалі опинилися за воротами монастиря, «УМ» розповів учасник акцій протесту Павло з Донецька. «Ми організовано стали підніматися на Софійську площу.

Ті, що постали з пекла

Ті, що постали з пекла

Першого грудня, тоді як на майдані тривав мирний мітинг, зовсім поруч, на вулиці Банковій, біля адміністрації Президента України, спалахнули криваві сутички. Начебто мітингарі напали на вояків, які охороняли підступи до порожньої будівлі Президента. У відповідь спецпризначенці пішли у наступ.

Виші вийшли

Виші вийшли

Учора вранці на загальних зборах студентів Києво–Могилянської академії було вирішено оголосити страйк і рушити колоною на майдан Незалежності. Про підтримку акції заявили також КНУ ім. Шевченка та Ужгородський університет.

Ми не побачимо, як він не злетить

Ми не побачимо, як він не злетить

Із карти Києва прогулянкового стерто ще одне улюблене місце киян — оглядовий майданчик у Маріїнському парку. Позаду майданчика, за якихось сто метрів — Верховна Рада, попереду — широкий краєвид на Лівий берег, на Дніпро і кручі.

Святе і грішне

Святе і грішне

Учора стало відомо, що «паломницький» візит російського президента до України не обмежиться молебнем на Володимирській гірці — Володимир Путін наступного дня, 28 липня, полетить до Криму, де в Севастополі прийматиме парад кораблів ЧФ, присвячений Дню Військово–морського флоту Росії. Про таку програму візиту вчора повідомила прес–служба Кремля. У ногу з колегою крокуватиме й Віктор Янукович. Президент України також прийматиме парад у Севастополі, правда, значно скромніший, адже наші ВМС мають у своєму арсеналі всього кілька кораблів. Утім Віктор Федорович може цього й не помітити, позаяк уже третій рік поспіль парад 28 липня проводять спільно два флоти братніх народів, і розрізнити «національну приналежність» фрегата чи есмінця можна лише за прапором на його щоглі, але здалеку вгледіти його складно.

Окремими колонами

Окремими колонами

Створення в країні Єдиної помісної православної церкви — такого завдання не ставить перед собою держава Януковича. Протегуючи одній конфесії — УПЦ Московського патріархату, — офіційна влада залишає на узбіччі своєї уваги інші конфесії. Вони, власне, стали пасинками і в контексті офіційних віншувань 1025–річчя Хрещення, де з «головним хрестом» виступає російський патріарх Кирил.