П’ятирічку — за один день

П’ятирічку — за один день

Замість п’яти років у колонії Олексій Навальний відсидів у СІЗО всього неповну добу. Наступного після суду дня головний російський опозиціонер уже прибув поїздом iз Кірова до Москви, де його зустрічали близько 200 прихильників. Ленінський суд міста Кірова, який 17 липня засудив опозиціонера за корупцію (його звинувачено в розкраданні лісу на суму 16 млрд. рублів у часи, коли Навальний був позаштатним радником кіровського губернатора в 2009 році), «передумав» і відтермінував «посадку» на мі­сяць. Мотивація така: підсудний зареєстрований кандидатом у мери Москви, і «взяття його під варту перешкоджає його праву на рівний доступ до виборців».

Київ не засудив Врадіївку

Київ не засудив Врадіївку

Учора Шевченківський районний суд Києва ­закрив справу проти ініціатора вра­діївської ходи Василя Любареця, яку було порушено після того, як минулого четверга учасники ходи несанкціоновано розбили наметове містечко на майдані Незалежності. «Судді Наталі Волокитіній довелося закрити справу через відсутність складу адміністративного порушення», — розповів «УМ» правозахисник Денис Овчаров.

Битий «Шлях»

Битий «Шлях»

«Маленька Врадіївка» у Києві: у п’ятницю надвечір понад півсотні активістів разом iз представниками радикальних партій та рухів штурмували Святошинський міліцейський райвідділок столиці. Результат бою: одна з «нападниць», яку вдарив страж порядку, потрапила до шпиталю, а МВС заявляє про 11 постраждалих у сутичці міліціонерів. Депутати від опозиції, яким вдалося прорватися у шпиталь, де перебувають начебто постраждалі захисники райвідділку, стверджують: міліціонери симулюють свої поранення. Святошинський штурм став приводом для карального відомства «закрутити гайки» співвітчизникам, котрі, обурені свавіллям міліції, все частіше йдуть на силові акції проти «правопохоронців».

Як роздовбують скриньку Пандори

Волиняни неоднозначно сприйняли повідомлення про можливий приїзд до Луцька польського президента Броніслава Коморовського. Коли стало відомо, що Віктор Янукович не зможе приїхати до Луцька, а Броніслав Коморовський не відмінив свою поїздку, пристрасті стали наростати. Народний депутат України і лідер обласної організації ВО «Свобода» Анатолій Вітів виступив із заявою, у якій застеріг, що візит Коморовського може спровокувати загострення українсько–польських відносин. На цю заяву польська сторона відповіла, що Броніслав Коморовський приїде на Волинь як приватна особа, а заява Вітіва, мовляв, віддзеркалює лише його персональне бачення, а не позицію всієї політсили, яку він представляє. «Дії «Свободи», — розповів «УМ» по телефону Анатолій Вітів, — залежатимуть від рішення нижньої палати польського парламенту в оцінці волинських подій». Як відомо, таке рішення Сейм має ухвалити у п’ятницю, 12 липня. «На зустрічі в облдержадміністрації та з польськими дипломатами ми відстоюємо позицію, що під час виступів не має бути жодних політичних оцінок тих подій, якщо приїхали молитися й шанувати пам’ять загиблих. Якщо справді говорити про формат примирення, то польський президент мав би відвідати й одне з українських сіл, спалених поляками», — аргументує «свободівець».

Перший пішов! Тобто поплив

Перший пішов! Тобто поплив

У ніч на понеділок в оперативний штаб iз ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій надійшло шість повідомлень про підтоплення. Про це сповістила вчора прес–служба Київміськдержадміністрації. За цими даними, причиною підтоплень у всіх випадках є забиті решітки зливної каналізації. Причому сигнали про те, що вода прибуває, надійшли не лише з потенційно проблемного Лівобережжя (адже цей берег Дніпра традиційно затоплювало, він нижчий за правий, що стоїть на кручах). Підтоплень зазнали і будівля в самому центрі, на вул. Богдана Хмельницького, і подільська вулиця Межигірська. А на Лівобережжі вода потрапила в підземний перехід, що веде до станції метро «Харківська». Воду оперативно відкачали.

Без евакуації не обійдемося?

Без евакуації не обійдемося?

Учора на сайті КМДА, як і обіцяла столична влада, було вивішено карту районів можливих підтоплень. Кликнувши комп’ютерною мишкою на kievcity.gov.ua, бачимо, що очікуваний регіон повені чималий. На півночі вода дійде до пристоличної Хотянівки, захопить величезну смугу суші в районi парку Дружби народів та інших прилеглих до Московського мосту територій. Повінь, судячи з прогнозів, заполонить чималу частину Воскресенки, дійде до будівель, що стоять неподалік мосту Патона, заллє майже всі дачі на Осокорках і, ймовірно, станцію метро «Славутич». На Правобережжі може затопити ділянки біля метро «Дніпро» та ТЕЦ №4. Стежимо за картою далі, вниз за течією: під загрозою все, що набудовано вздовж правого берега Дніпра — елітні дачі Кончі–Заспи, значна частина міст Українка і Трипілля.

Олександр за Олександра

Олександр за Олександра

У вівторок надвечір «полетіли голови» перших столичних чиновників, які не зуміли ефективно і помітно для ока громади боротися зі сніговою стихією. Добровільно подав у відставку перший «зам» Олександра Попова Олександр Мазурчак. Затим голова КМДА зняв начальника управління з надзвичайних ситуацій Віталія Пшеничного і голову «Київавтодору» Георгія Глінського. «Обґрунтованими і справедливими» назвав учора ці кадрові рішення Прем’єр–міністр України Микола Азаров.

Підпалюй, Франсуа!

Підпалюй, Франсуа!

Цьогоріч стартовим феєрверком «Французької весни в Україні» буде шоу «Вогні» від компанії La Machine. Дійство почнеться о восьмій вечора 2 квітня у Ботанічному саду ім. Гришка. Організатори обіцяють прогулянку алеєю свічок, полум’яні інсталяції, і все це під музику і з гарячим вином.

«Еліта», яка вбиває

«Еліта», яка вбиває

Лікарі оцінюють як важкий стан здоров’я Володимира Веременка, молодого чоловіка, який був за кермом «Жигулів», коли автівку протаранив «Ренж ровер» дружини помічника тренера ФК «Динамо» Сергія Реброва — Людмили. З ночі 14 березня (ДТП сталася приблизно о 22.00) чоловік перебуває в 17­й столичній лікарні зі складними політравмами. Ребров, за даними деяких ЗМІ, пообіцяв оплатити лікування постраждалого та, за потреби, його переведення в іншу клініку навіть за кордоном. Однак 19­рiчної дружини Веременка Євгенії ніхто не поверне — дівчина померла за кількадесят хвилин після того, як її витягнули з перекинутих «Жигулів». Євгенія була на п’ятому місяці вагітності.

За Шевченком нічого не видно

За Шевченком нічого не видно

За місяць на посаді міністра культури Леонід Новохатько вперше зустрівся з пресою напередодні Шевченкових днів. І вирішив говорити тільки про підготовку до 200–річного ювілею. Чим дуже розчарував. Бо майже всі нагальні проблеми галузі, зокрема низка «музейних» скандалів, які потребують негайного втручання, залишилися — виходить так — поза увагою нового міністра. Принаймні поки що.