Iгор Куляс: Усі новини великих каналів є маніпулятивними

Iгор Куляс: Усі новини великих каналів є маніпулятивними

Щомісяця експерти фіксують десятки випадків поширення через ефіри новиннєвих випусків великих телеканалів маніпулятивної інформації. Утiм минулого тижня «Інтер», ICTV, Новий канал, СТБ, «Україна» та представники громадських організацій підписали меморандум «Відкриті новини заради чесних виборів». Цього тижня приєдналися «5 канал» та державний Перший Національний.

«Відкриті новини заради чесних виборів» — це публічна згода мовників на те, щоб громадські організації проводили незалежний моніторинг їхніх новин на предмет дотримання журналістських стандартів. Один із принципів меморандуму — висвітлення діяльності суб’єктів виборчого процесу, політичних партій і кандидатів, з урахуванням рівня їх підтримки громадянами України відповідно до результатів незалежних соціологічних досліджень. До зауважень медіа­експертів телевізійники пообіцяли прислухатися і враховувати їх у своїй роботі. Чи справді меморандум може змінити новини телеканалів і чи здатні телевізійники чинити опір? З цими запитаннями ми звернулися до медіа­експерта Iгоря Куляса.

З глядачів по гривні — ТВі в ефірі

Понеділок не став останнім днем для опозиційного кабельного телеканалу ТВі, вихід якого в ефір могли повністю заблокувати за несплату боргу Державній податковій службі. Гендиректор каналу Микола Княжицький iз телеекрана повідомив, що з грошей, зібраних людьми та юридичними особами на підтримку ТВі, сплачено необхiднi податковій 4 098 451 грн. Несплата цієї суми у гранично короткі терміни, встановлені судом, могла б призвести до блокування всіх фінансових рахунків телеканалу і, як наслідок, — до унеможливлення подальшої роботи. Перерахувавши гроші, Княжицький повторює: «Ми переконані, що ця сума нарахована нам безпідставно, з метою тиску на телеканал, iз метою закрити нас перед виборами».

Наталка Сопіт: Бути поряд iз великими — гіпервідповідально

Наталка Сопіт: Бути поряд iз великими — гіпервідповідально

Наталка Сопіт — незмінна ведуча «Гри долі», проекту про відомих людей, які жили в Україні чи пов’язані з нею, через призму особистих взаємин. Уже який рік, відколи у 2005–му продакшен–студія «Віател» почала знімати документальний цикл, усі його 82 серії першими дивляться глядачі «5–го каналу».

Руслана: Я повернуся до Львова зі своїм масовим шоу

Руслана: Я повернуся до Львова зі своїм масовим шоу

Відколи у 2006 році у «Танцях з зірками» телеглядачі масово побачили на екрані найвідоміших зірок, із появою кожного нового пісенно–танцювального шоу на різних каналах багатьох не залишало питання: «Чому в телепроектах немає Руслани?!»

У Шевченка малюнки чи рисунки?

Як би нинішні можновладці не агітували за «язик», більшість українців хочуть досконало знати рідну мову. Читачка «України молодої» М. Єпішева з Донецька попросила розібратися з деякими складнощами вживання слів. На її запитання ми попросили відповісти Анатолія Капелюшного, кандидата філологічних наук, доцента кафедри мови засобів масової інформації Львівського національного університету імені Івана Франка.

Руслан Сенічкін: Інколи на мене нападає «пес»

Руслан Сенічкін: Інколи на мене нападає «пес»

Із Русланом Сенічкіним ми зустрілися у студії «Сніданку з «1+1», що розташована в «олівці» на Мельникова, 42. Перше, що кинулося в очі, — розміри приміщення значно менші, ніж їх сприймають через телеекрани. Але ведучий ранкового проекту «Плюсів», який на цьому «посту» майже два роки, такий же відкритий, балакучий і добродушний, як і в ефірі.

Наталія Лигачова: Ситуація з журналістикою гірша, ніж була при Кучмі

Наталія Лигачова: Ситуація з журналістикою гірша, ніж була при Кучмі

Якщо інформацію про життя в Україні черпати з ефірів телеканалів, можна вважати, що влада тільки те й робить, що дбає про «маленьких» українців, і живемо ми чи не найкраще у світі. Насправді ж маємо суціль економічні й політичні проблеми, а свобода слова засобів масової інформації здебільшого перетворилася на піар можновладців. Чому нас, м’яко кажучи, дезінформують і чи можна боротися з інформаційними маніпуляціями — з цими питаннями ми звернулися до медіа–експерта Наталії Лигачової.

Прем’єрний показ

Прем’єрний показ

Влітку, коли більшість людей віддає перевагу активному відпочинку, телеканали дозволяють собі прокручувати старі випуски проектів про наречених, які за організацію своїх весіль хочуть отримати призи, та товстунів, які борються iз зайвою вагою. Втім поза екраном — у розпалі підготовка нових проектів: одні дознімають останні епізоди, інші уже презентують свою роботу журналістам.

«Худну, щоб продовжити молодість»

«Худну, щоб продовжити молодість»

Щоб зустрітися з Олесею Жураківською — ведучою другого сезону проекту «Зважені і щасливі» каналу СТБ, мені довелося більше тижня вислуховувати вибачення вкрай зайнятої людини: «У мене тренування», «Сьогодні зйомка, у Києві буду після 21–ї»,­ «У мене нічна зйомка»... І ось нарешті я вклинилася у графік між тренуваннями і репетиціями (роботу в театрі ніхто не відміняв). Інтерв’ю записуємо у ресторанчику. Олеся замовляє салат, в якому просить замінити сир на помідори. Вживання здорової, малокалорійної їжі — це одна з умов повсякденного життя в період зйомок телепроекту.

Ганна Гомонай: Важливо в ефірі говорити українською

Ганна Гомонай: Важливо в ефірі говорити українською

Коли хтось раптово змінює вектор руху або починає робити щось абсолютно нове — це обов’язково привертає увагу. Ведуча Ганна Гомонай більше десяти років на різних каналах працювала у новиннєвих випусках. Не полишаючи звичної справи — веде на «Інтері» два денні україномовні інформаційні блоки, — кілька останніх місяців вона є однією з ведучих «Ранку».