Святковий балик

Відносне потепління на півдні України викликало рецидив ботулізму, передовсім — на курортах Північного Приазов'я. В Бердянську, наприклад, жертвами власної необачності стало подружжя Х. За інформацією завідувачки інфекційним відділенням міського шпиталю Людмили Бєлявцевої, першою карета «швидкої допомоги» доправила до реанімації жінку. З типовими для ботулізму розладами нервової системи — ускладненнями дихання і ковтання, погіршенням зору. Пiд ранок привезли і чоловіка. Симптоми аналогічні. На відміну від жінки, глава сімейства був у свiдомостi. Він і розповів, що «накрили святковий стіл для гостей. Що їли? Поміж делікатесів був і балик із пелингаса. Власного приготування... Ним отруїтися ми не могли».

Цензура для брехунця

Цензура для брехунця

«Помийте голову нашим шампунем — і лупа зникне без сліду!», «З'їжте 50 наших пігулок — і більше не матимете жодних проблем зі шлунком!», «Наші чудодійні біодобавки лікують від усього на світі!» — такими заманливими пропозиціями, спрямованими на українців різного рівня достатку, сьогодні переповнений теле- й радіоефір. Не відстають від «ящика» і яскраві журнали, газети й щити зовнішньої реклами, які йдуть у наступ на всіх, хто вміє читати: «Купіть — і врятуєтесь від пташиного грипу!», «Купіть — і рак вам уже не страшний!». Людині наобiцяють золоті гори, аби тільки вона потрусила гаманцем... Головне для рекламістів — змусити людину щось купити, а чи дасть пігулка чи мікстура обіцяний результат — це вже не їхній клопіт... І якщо солідні фармацевтичні компанії все ж таки слідкують за тим, аби реклама їхньої продукції була правдивою, то фірмочки-одноденки абсолютно не зважають на такі «дрібниці» і дурять народ — кваліфіковано й безжально...

EL Кравчук рятується від застуди «мільйоном флакончиків ехінацеї»

EL Кравчук рятується від застуди «мільйоном флакончиків ехінацеї»

Зірка кіно-, теле- чи радіопростору, хоч якою б яскравою вона була, якою б неземною й недосяжною вона здавалася, також може підхопити вірус грипу й тиждень провалятися в ліжку з високою температурою, як «простий смертний», «обпиваючись» цілющим бабусиним чаєм чи дорогими мікстурами. Тільки для знаменитості, яка допізна затримується у звукозаписувальній студії чи на знімальному майданчику, працює в концертній залі чи у свому кабінеті, кожний день, який «випадає» з щільного робочого графіка, обходиться надто дорого. Тому кожна зірка шукає свій рецепт профілактики й лікування різних недуг — рецепт, який найкраще допоможе за будь-яких обставин. Так для українського співака Андрія (ЕL) Кравчука найкращі ліки — це здоровий тривалий сон.

Не худий, а здоровий

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я переглянули нормативи, які існували дотепер, і дійшли висновку, що таблиці, складені більше 20 років тому, грунтувалися переважно на даних малят, які замість материнського молока отримували дитячі суміші, передають «Медновини». Педіатрам добре відомо, що на штучному харчуванні діти набирають вагу швидше, ніж їхні ровесники, які отримують молоко від матері. І оскільки підгрунтям для ВООЗівських нормативів став приріст «штучників», матері цілком здорових «грудничків» отримували необгрунтовані рекомендації щодо докорму своїх дітей сумішами, перегодовували їх, а це, зрештою, в багатьох випадках викликало ожиріння.

Живи, поки стане сили

Живи, поки стане сили

За статистикою, в Україні щорічно реєструється близько однієї тисячі онкохворих дітей — медики знаходять злоякісні пухлини у 11-12 відсотків дітей зі 100 тисяч дитячого населення. Що означає потрапити в ті відсотки, на власному досвіді переконався тернопільчанин Микола Кнатюк. Юнаку йде сімнадцятий рік, з них п'ять років він живе з пухлиною в нозі. Неправильний діагноз, а відповідно й лікування, призвели до стрімкого розвитку хвороби. Коли Миколу доправили до дитячого відділення Інституту онкології АМН України, пухлина розрослася настільки, що ногу врятувати не вдалося, незважаючи на всі зусилля медиків. Втім навіть після складної операції та п'ятьох курсів хіміотерапії хлопець, який чекає на протез, не полишає мрії потанцювати на власному випускному вечорi в технікумі.

У обіймах Морфея

У обіймах Морфея

Сон — цей наймалорухоміший стан, в якому тільки може перебувати людина, — здатний вберегти дітей від зайвих кілограмів незгірш від бігу на свіжому повітрі. Такий досить парадоксальний висновок зробили канадські вчені з Університету Лаваль, які проаналізували дані 422 дітей віком від 5 до 10 років, передають «Медновини». Дослідники під керівництвом Пилипа Шапу визначали масу тіла, зріст і обхват талії у кожного учасника дослідження, а також розпитували батьків про соціально-економічний статус родини, про режим дня та звички їхніх дітлахів.

Міс Україна — 2006

Міс Україна — 2006

«Ех, мені б таку струнку фігуру, як у тієї красуні з телевізора. І як вона залишається у гарній формі?» — думки такого плану хоч би раз у житті виникають у кожної жінки. А заразом з'являється ціла купа запитань: чим зірка миє волосся, щоб воно блищало, чим мастить обличчя, щоб не було зморшок, як рятується від застуди, аби не випасти з робочого ритму, на якій дієті скидає зайві кілограми, аби не тільки влізти в улюблену сукню, а й звабити оголеним пупком півкраїни... Відповіді на ці запитання читачі «УМ» зможуть знайти на цій шпальті під рубрикою «Зіркова формула». І для початку — кілька секретів від 19-річної студентки Харківського національного університету сільського господарства Ольги Шилованової, визнаної найвродливішою українкою на цьогорічному конкурсі краси.

На кого Бог пошле

На кого Бог пошле

Настя змалечку любила танцювати. Талановита дівчинка з Миколаєва швидко вчила складні рухи й не пропускала заняття з тренером, тож у 13 років вона вже була чемпіонкою України з бальних танців. На численних фотографіях, які лишилися з того часу, Настуся щасливо всміхається в об'єктив, схилившись до партнера по вальсу чи танго. Сьогодні вона може хіба що переглядати яскраві знімки і згадувати, як добре було кружляти у величезній залі під звуки Вівальді й ловити на собі захоплені погляди батьків і знайомих. Ще рік тому Настя могла з заплющеними очима продемонструвати такі вправи на втримання рівноваги, що й не кожному спортсмену під силу, а зараз їй не вдається навіть пройтися по рівній лінії — дрижать коліна, часом віднімаються ноги. Школярка через силу виводить криві літери (а колись був чудовий почерк з правильним нахилом, який так хвалили вчителі), має серйозні проблеми з мовленням і координацією рухів. Про те, щоб знову вийти на танцювальний майданчик, дівчинка може тільки мріяти. Рік тому їй поставлили діагноз «розсіяний склероз» (РС). Якщо хворобу пустити на самоплин, через 15 років колишня чемпіонка сяде в інвалідний візок і більше ніколи не зможе пересуватись самостійно. Згідно з даними світової статистики, через 10 років після початку захворювання люди не можуть виконувати звичайну роботу вдома, через 15 років — пересуватися без сторонньої допомоги, а через 20 років — навіть зі сторонньою допомогою.

Цiлющi секрети бабусі Ганни

Цiлющi секрети бабусі Ганни

Дивовижні перипетії журналістської професії: часом шукаєш цікаву людину, доля якої зацiкавила б багатьох читачів. А з'ясовується, що такі люди зовсім поряд. Із Ганною Андріївною Ткачук я познайомилася, коли приїхала на вихідні у рідне село Попільня, що на Житомирщині. Моя співрозмовниця сама мене знайшла: хотіла порадитися як з людиною, близькою до видавничої справи. Адже вона... пише книжку про рідний край. Остаточно жінка вразила мене тим, коли зізналася, що їй 84 роки: які вже, здавалося б, у цьому віці книжки? Одначе, ближче познайомившись iз Ганною Андріївною, зрозуміла, що для ТАКОЇ жінки написати книжку зовсім не проблема. Власне, вона й сама заслуговує окремого видання. Коли я про це подумала, з'ясувалося, що й тут Ганна Андріївна випередила — книжку «Жінка в літах, але не стара» про свою систему оздоровлення вона написала й видала три роки тому!

Зубодер епохи неоліту

Доісторичні люди знали, що таке свердло стоматолога. Такий висновок зробили вчені, які брали участь в археологічних розкопках поховання епохи неоліту на території Пакистану, повідомляють «Медновини». Міжнародній групі дослідників вдалося знайти сліди 11 стоматологічних операцій на зубах людей, похованих близько дев'яти тисяч років тому. Автори звіту, опублікованого в журналі Nature, вважають свою знахідку безперечним свідченням того, що в давньому Мергарі існували лікарі, які вміли «ремонтувати» зуби.